GMC Sierra 6,2 Dizel 87 (Yenileme)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Metin SARI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 166
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,501

Metin SARI

Ana Kamp
Yer
ÇORLU
Selamlar ...

Öncelikle aranızda olmak çok güzel olacak sanırım yeni üye oldum ve parmaklarımın tozuyla yazmak istiyorum Metin Ben Çorlu Tekirdağ Da yaşıyorum Otomotiv sektöründe olduğum ve işimi sevdiğim için araçlar konusunda ilgiliyim yıllardır RCmodellerle üğraşıyorum özellikle kamyonlar ile uzun zamandır yapmak istediğim bir proje nihayet start verdim ilk iş olarak 1987 model bir GMC Sierre aldım iyi olduğunu düşünerek birazda masrafla iyi hale getirmeyi planlıyordum birkaç kaporta ustasıyla görüşmelerimden sonra umudum kesilmeye başlamışdı görenlerin %90 ı bu olmaz abi bununla uğraşamam bu işi alırsam işlerime bakam gibi tepkiler veriyordu aslında hiç birine bedava yapmasını talep etmemiştim ama kimse yanaşmadı bir iki kişi yanaştı onlar çok yüksek rakamlar talep etti benim ayırdığım bütceye göre.Neyse sonunda Tekirdağ da tam da benim istediğim gibi bir yer buldum sadece bu tür işler yapıyorlar yenileme programı gibi bir yer benim gözümde gittik anlaştık aracımda çok sevdi orayayı ki gelmek istemedi orda kaldı zorunlu olarak malesef motorun silindir kapağını çatlatmışız neyseki anlaşmıştık 2010 Mmayıs 15 star verecekleri bu olay bu arada nisanın başında oldu
ilk iş olarak ankaradan 1993 model yine 6,2 motor ve şanzıman aldım şuan paletin üzerinde duruyor şimdi biraz resim koyayım sonra devam ederim.

16037992k94

160379926s3

Etiketler
Ynt: GMC Sierra 6,2 Dizel 87 (Yenileme)

hastasiyiz bu araclarin ve bu motorun :smiley: ilgiyle izliyorum

Bu arada 4 adet lastik aldım 37x12,5 R15 aracın duruşunu çok değiştirmişti hiçbir yerde kalmadı
sonunda kaporta başladı ilk önce araçdaki saç dışında herçek söküldü kabin ve kasa ayrıldı ve doğru kumlamaya

21022010351

21022010349

29032010395

29032010396

25032010393

Açıkcası ben de hastasıyım yaptıklarımı görünce belki hak verirsiniz
evet kumlama dedim ama resimlerini koymamışım 2 hafta önce kumlandı ve şimdi kaprtacıda yavaş yavaş yapılıyor dünde amerikadan sipariş verdiğim parçalarım bir kısmı geldi ve 5 koli daha var yolda bu resimler kumlamaya giderken

12052010464

12052010445

12052010457

12052010449

12052010460

hazir el vurmusken birazda kesip boyunu kisaltsaniz mukemmel olur ;D

öneriniz için teşekkürek ederim Kesmeyi önerdiler ancak aracın orjinaliğine dokunmak istemiyorum yaklaşık 2,5 " yukseltme ile ve 37" lastikle sanırım sorun yaşamıyacağım birde kumlanmış resimleri koyayım gelişme oldukca resimleri eklemeye devam edeceğim

067

066

068

069

070

büyük araç büyük araçtır :smiley:
37'ler bile küçük kalmış üzerinde :smiley:

Edirne'den selamlar

GMC serisine hayranım ileride inşallah benimde böyle asi bir acım olur :(

lastik konusunda çok acele ettim 37 " 12,5"R15 lastik aldım aldım üzerindeki jantlara göre ama şimdi aleminyum alşımlı 15" jant bulamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim
jant ölçüsü çap 15"-genişlik 10" 8bijon - bijon delik çapı 6,5"

motorun resimlerinide ekliyorum motor Ankaradan alındı sıfırdan toplattık ve test ederek yerinde teslim aldık

02052010435

02052010436

02052010437

02052010438

kolyt gelsin benim aracın kardeşi geliyor.:smiley:):smiley:)
37 lastikleriniz için 2 inch yükseltme yetmeyecektir.Amerikalının tavsiyesi 38 için 8 inch.
Benim araçta 35 var 4 inch yükseltme var artikülasyomda çamurluğu yoluyor ön çamurlukların arka tarfından.
yetmeyeceğini düşünüyorum 2 inch' in.

Motoru yapılışını nereden aldığınızı biliyorum. Tam nokta atışı yapmışsınız piyasanın en iyi esnafından yapmışsınız alışverişi tebrikler.
Takip edeceğim aşamaları , kolaylıklar diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri