GMC Sierra 6.2 Dizel Hakkında Bilgi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ercumentoflas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,898

Etiketler
Ynt: GMC

553065

Bir arkadaşımda resimdeki 1986 6.2 dizel Chevrolet var.TASİŞ'ten alınma.Cuma günü görştüğümüzde , İzmir'e 11.5 l/100 km ile gittiğini söyledi.

Genelde 5.7 V8'i ( 350lik) gaz ile kullanmayı tercih ediyorlar. 6.2lt dizel 11lt yakıyorsa süper valla Nadir Abi... Herkesin dediği 20lt civarı...Ati'de konuşmuştuk..

Bana da çok az geldi.Yanlış mı duydum diye bir daha sordum.Şehir içi de 40 YKRŞ yaktığını söyledi.
Fakat arabası çok sevimli.Fındıkzade de bizim büro önüne parkedince caddenin yarısın işgal ediyor. ;D

http://www.fueleconomy.gov/feg/bymake/GMC1986.shtml

Amerika'da devletin verdiği oranlarda iyimser, kullandıkları yakıttan olabilir...

EVET MPG OLARAK VERMİŞLER ŞEHİRÇİ 1 GALON İLE 12 MİL DEDİĞİNE GÖRE BİR GALON 3.78 LİTRE -- 1 KARA MİLİ 1.609 KM DERSEK 12 MİL =19.308 KM 1 GALON 3.78 LİTRE OLDUĞUNA GÖRE MAZOTU 2200 KABUL EDERSEK 2.2X3.78=8.316 YTL/19.308 DESEK 0.430 YTL EDER BENCE DOĞRUDUR TABİ EURO DİZELKULLANMAMAKLAZIM BU MAKİNADA UÇAR GİDER BİR İŞE YARAMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. OTOBAN 22 MPG DEDİĞİNE GÖRE .236 YTL EDERKİ BUDA İZMİRLİ ARKADAŞIN HESABINI DOĞRU KILAR 5.9 HEMİ GRAND CHEROKEE DE ŞEHİRİÇİ BRC SIRALI GAZLA ORTALAMA 450 YTL CİVARI YAKIYOR SÜREKLİ DUR KALK DEMİYORUM TABİKİ O ZAMAN DİZEL DAHA MANTIKLI GELİYOR HİÇDEĞİLSE ARACI ORJİNAL KULLANIRSIN ANCAK AMERİCAN DİZEL MOTORLARDA SORUNSUZ400000 DE YAPAN DUYDUM İKİDE BİR ARIZAYAPANINIDA

Bu tarz bir araç almadan önce tarihçesini iyi araştırmak lazım, motoru kimin yaptığını, devletten mi çıktı, gümrükten mi çıktı bulmak lazım.. Bunun dışında 350'lik V8 GM motoru heryerde olduğu için ( Nova'dan Blazer'a kadar), yedek parça sorunu hiç yok... 6.2lt dizel sadece GMC ve K5'lerde olduğundan yedek parça durumunu araştırmak lazım...

Bu arada, 6.2lt için dizelde bu işin babası Banks Turbo Charger takıldımı +60hp , +115lb-ft ve %10 yakıt tasarrufu ile tadından yenmez...

http://store.bankspower.com/Categories2.aspx?Category=eaa6dce4-7b66-4cf8-b742-1aae0133cc49

bu adamlar dizelde kopmuş..yeni model dizeller için içeri IPOD benzeri bir alet yerleştiriyorlar, herşeyi monitor edebiliyorsunuz....

SAHİBİNDENCOMDAKİ 2ARAÇ VAR BUNU İSTANBULDA KİME GÖSTEREBİLİRİM. BANA BİR USTA TAVSİYE EDEBİLİRMİSİNİZ.

Açıkçası ben Jeep'ten anlarım, GMC uzmanlık alanım değil, bir ara 4.2lt çıkarıp 6.2 dizel atmanın fizibilite çalışmasını yapmıştım.... Ptesi Maslak san'de soruşturur size haber veririm..

Maslak San "Doktor" varmış... detaylarını yarın alabileceğim...

Bir de hepimizin bildiği E-5 üstünde Göztepe sapağını Ankara yönünde geçince hemen sağda meşhur Amerikancı Horoz Cemal vardır....

Maslak daha uygun gibi bugün siyahı gördüm araba bahçelievlerde 8 bijon üzerinde 335 12.5/16.5 lastikler kumho şimşek gibiydi sorunu yok gibi ama genede baktırmak lazım şehiriçi performanslı kullanımda 380-400 ytl/km yakıyormuşki bizim hesaplar dahilinde .16000 ytl ye düşüyor.

Ercument Bey ben hala o kadar az yaktığına inanmıyorum... ağırlık, lastik, motor hacmi ve motorun teknolojisi hesaba katınca...neyse hayırlısı...

Doktor Huseyin : Maslak San 2. kısımdan 1. kısıma geçerken BMW parçacısının hemen yanındaki dukkan... Tabii bu tarif biraz komik oldu :smiley: siz en iyisi maslak san gelmeden bir gün önce bana telefon edin(5323748084) veya mail attın, beraber 2. kısımda Ati'nin dukkanda buluşalım o bize yol gösterir.

Sanırım o Nadir Abi.. Bu arada geçen hafta ve bu hafta rastladığım bütün amerikancılara (8-10kişi) 6.2lt dieselin yakıt sarfiyatını sordum 18lt ile 26lt arası cevaplar aldım..6.2.lt silverado kullanan vardı aralarında.. bilgilerinize... bence almadan önce sahibi ile anlaşıp, depoyu doldurup, 100km kullanıp, sonra bir daha benzinciye gidip kaç lt yaktığını bulmak lazım... malum artık mazotla benzin fiyatları birbirine çok yaklaştı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri