Gönüllü İtfaiyeci Olalım...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan iceman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,260

iceman

Kamp III
Yer
Tekirdağ-İstanbul
Arkadaşlar merhaba;

Forumumuz günden güne hızla büyüyor ve gelişiyor, birçok branşta çok değerli paylaşımlara ev sahipliği yapıyor.
Off-road köşesinde onlarca üyemiz buluşup etkinlik yapıyor.
Trekking köşesinde düzenli olarak geziler yapılıyor.
Geo caching'te ellerde GPS şehri alan talan ediyor arkadaşlar...
Kendi hobilerimiz bakımından buradan çok şey öğrendik...

Gelin şimdi de Gönüllü İtfaiyeci olup etrafımızda her an vuku olabilecek yangınlarda ilk müdahaleyi doğru şekilde yapmayı öğrenelim.
Sadece bu değil. Orman yangınlarında en büyük sıkıntı olan personel ve ulaşıma destek olalım...
Aramızda devletin sahip olmadığı yeteneklere haiz birçok arkadaş var. Kimisi iyi arazi aracı kullanıyor kimisi iyi yön buluyor kimisi ise cesaret gerektiren sporlarla uğraşıyor.

İstanbul İtfaiyesi bu konuda çalışmalara başladı ve şuanda 20-30 kişilik gruplara eğitim verebilecek seviyede.
Kocaeli İtfaiyesi'nde ise bayrak oldukça önlerde...
Aramizda itfaiyeci arkadaşlar da var..
Umutkaptan Kocaeli İtfaiyesi'nde Gönüllülerden sorumlu Onbaşı.
Bende İstanbul İtfaiyesi'nde gönüllü itfaiyeciyim...

Hadi gelin birlik olalım her an herşeyi yok edebilen bir güce karşı koyabilmeyi öğrenelim.

İstanbul itfaiyesi eğitim yeri : Kocasinan İtfaiye Okulu
İstanbul Asya ve Kocaeli için : Gebze-Kocaeli

Etiketler

Ynt: Gönüllü İtfaiyeci Olalım...

Ben hala istiyorum, Ankara'da bir çalışma olursa katılabilirim..

Zerrin MKG mustafa beyin hanımıda konuya ilgi duymuştu yemekte konuştuk biraz.ODTU'deki konuşmamdan sonra bir kaç kişi katılım için bilgi istedi.ankara itfaiyesi ile paylaşıcağım bu bilgileri

E tamam o zaman aga madem erkesler olaya sıcak bakıyo bizde olayı sıcak hale getiririz ki ısı kaybı olmasın :smiley:
Ben İstanbul İtfaiyesi ayağını koordine ederim. Zate Kocaeli İtfaiyesi sende geri bi Ankara İtfaiyesi kalıyor.
İlk etapta bir tarih belirleyip geziyi düzenleyelim ya İBİTEM'e ya da Şişli/Beyoğlu Gruplarından birine...

Olmaz mı?

-----------
60m'lik merdiven de sağlam yusuf yaptırır. Ben 35'likte rüzgardan sallanınca 2 kişi zor duruyorum da 60'lıkta allah kerim :D

Bu 60 metrelik merdiven işi zor demek benim kilom sadece 45, kesinlikle ağırlık bağlamam gerekecek rüzgardan uçmamam için...

İBB ŞUBAT AYININ İLK HAFTASINDA EĞİTİMLERE BAŞLIYOR...
http://www.ibb.gov.tr/sites/Itfaiye/Pages/DuyuruSayfasi.aspx?ddid=6

Başvuru Formu http://application2.ibb.gov.tr/Forms/Itfaiye/GonulluForm/Default.aspx

Evveet

İlk İstanbul Gönüllü GEZENBİLİR İtfaiyecileri hazır :D :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.