Görmemişin Bir Karavanı Olmuş...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,369

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
arkadaşlar başımızdan geçen karavanımızla ilgili hikeye ve soruları anlatacağımız bir başlık olsun istedim ve ilk hikayeyi ben anlatıp ilk soruyuda ben soracağım

karavanımı aldım arkadaşın atölyesinin önüne çektim beraber basamağı halledeceğiz, biz ölçü alıp atölyeye giriyoruz çıkıyoruz, hesap kitap derken karavanın yanına bir geldim içeride biri oturuyor, girmiş içeri koltuğa gömülmüş ayak ayak üstüne atmış adam keyifte, kollarını açmış etrafına bakıyor ve kafasını sallayarak bana ''güzel yapmışsın beğendim'' vatandaş arkadaşımın dükkan komşusu bir iki merhabadan başka samimiyetimiz yok, bende şalter attı yüzüm düştü ama adamda tık yok, o halinden memnun keyfini sürdürüyor, o sinirle dijital voltmetreyide düşürüyorum kenar çerçevesi eziliyor, voltmetreyemi üzüleyim densizemi kızayım, içimden neden izin almadan aracın içine girdin belki içinde gizli saklı bir şey var diye sorayım diyorum fakat alacağım cevabdan eminim ''yemedik ya karavanını'' diyecek, kalp kırma diyorum susuyorum,
ertesi gün Bülent (soyman)beyle sohbet ediyoruz bu durumu anlatıyorum o da bana soruyu anlatıyor, Bülent beyin ustası ''ağbi demiş karavanını diyelimki tamirciye götürdün ve başından biraz ayrılmaz zorunda kaldın, geldinki usta karavana girmiş tuvaletinde büyük abdestini yapıyor'', sen hemen tepkiyi koyuyorsun ''napıyorsun kardeşim'' o da sana ''ağbi merak ettim''
ne yaparsın........
benim başıma gelen örnek vatandaşı düşününce olmayacak bir iş değil diye düşünüyorum ve sizlere de soruyorum ustayı tuvalette yakalayınca.....
siz olsanız ne yapardınız ?

Etiketler

Ynt: Görmemişin Bir Karavanı Olmuş...

Ustayı karavanın tuvaletinde yakalamak biraz ekstrem bir örnek olmuş.. Koltuğunda keyif çatarken yakalamak da "üzücü değil" ama "cüretkarlığa" sinirleniyor insan..

Benzer durum benim de başıma geldi.. Adam bir de buzdolabının kapağını pimini kaldırmadan kanırtarak açmaya çalışmaz mı? Nasıl bağırmışsam artık elektrik çarpmış gibi çekti elini neyse.. :smiley:

Düşüncesiz andaval her yerde aynı.. Üstelik bir de karavancı olacak birisi (bizden değil, tanımadığımız bir başkası) yanımıza yanaşıp aracından iner inmez kapıyı aralayıp burnunu karavandan içeri sokuvermişti.. Aslında onu plakasıyla birlikte yazıp rezil etmek var ki ileride tesadüfen bile olsa yanımıza yöremize sokulamasın.. "Ya sabır!.." çekip oturuyorum böyle durumlarda.

İyi akşamlar ,güzel bir konuya değinmişiniz. Benim kendi fikrim sana yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma , ve eğitim şart diyorum....salih ve serkan güranç ...izmirden selamlar....

"Münasebetsiz Mehmet Efendi"ler her yerde bulunur ne yazık ki!...

Cavid Sezen

eee peki TÜV muayenede ne olacak? muayene sözde teknisyeni yukarıda verilen örnekteki gibi tuvaleti denemişse? buz dolabını kurcalamışsa? yatağa uzanmışşa?...vs vs çok yakından tanıdığım arkadaşlarımın araçlarına bile girmeye çekiniyorum ama yabancılar tarafından "meraktan" kurcalanmasını da tahammül edilecek gibi değil.

biraz daha ileri gideceğim :smiley:
önceleri farkında değildim ama bu son zamanlarda gözlemliyorum, karavanla bir yere gittiğimde aracın panelvan değilde bir ev şeklinde olduğunu görenlerin %70'ni müsade istemeden aracın içine binip,
-önce kapakları açmaya çalışıyor, açılmayınca bunun nedenini araştırıp buluyor, bulunca beni de takdir ediyor Allah için '' iyi düşünmüşsün''
-banyoyu keşfetmeye çalışıyor
-ocağın düğmesini çevirip gaz geliyormu diye bakıyor
-musluklarla oynayıp sıcak suyuda varmı diye soruyor
-kumanda tablosunda bir iki anahtarı açıp kapatıyor
-aaa buzdolabı bile var, kapağını açıp içine bakıyor
baksın bir şey olmaz :smiley:
oturup iyi yaptığımı tam istediği gibi bir araç olduğunu söylerken birden bire kusur aramaya başlıyor, keşke burayı böyle yapmasaydın, ben olsam böyle yapmazdım.............
susuyorsunuz, siz olsanız ne yapardınız?

gezmen' Alıntı:
"Münasebetsiz Mehmet Efendi"ler her yerde bulunur ne yazık ki!...

Cavid Sezen

Bazı yerlerde biraz daha çok bulunur diyeyim...
İki seçenek var bu durumda; ya sabır çekmek ya da .... :mad:

Cavid Sezen

Ha hahahahah .)) bravo Levent çok iyi konu başlığı ve içerik ...nerden bulursun bunları .))) herkez aynı dertten muzdarip demekki.....

gezmen' Alıntı:
İki seçenek var bu durumda; ya sabır çekmek ya da .... :mad:

Cavid Sezen

ya sabır çektiğinizde bütün siniriniz içinizde kalıyor gününüz berbat oluyor,
içinizdekileri dışarı vurduğunuzda da aldığınız cevap veya düşünce bu cümlelere benziyor ''yemedik ya karavanını'', ''ne kıymetli karavanın varmış'', ''karavanı olunca burnu büyümüş'', ''görmemişin bir karavanı olmuş...................''

halbuki sadece biraz saygı bekliyoruz, müsade istesin girsin bende zevkle sorularına cevap vereyim...

Cavid bey karavanınız bitince bu yazıları hatırlarsınız, sizinde başınıza gelecek :smiley:

erhan110' Alıntı:
Ha hahahahah .)) bravo Levent çok iyi konu başlığı ve içerik ...nerden bulursun bunları .))) herkez aynı dertten muzdarip demekki.....

Erhan hocam canım yandı onun için yazıyorum ;D ;D ;D,

90'lı yıllarda altımızda motosikletlerle turladığımız zaman karşılaştığımız insanların üç tane temel soruları vardı,
1-ağbi bu kaç basıyor
2-kaça aldın
3-bu kadar paran vardı niye araba almadın,
neyseki artık insanlar motosikletli insanlara alıştı, şimdi bizlere alışmaları ve bizlere nasıl davranmaları gerektiğini öğrenmeleri lazım, nasıl öğrenecekler bu yazdıklarımızı okuyarak :smiley:

Merhaba, bizler bu Ülke'nin insanlarıyız, dahası o kalabalık ''HALK'' kitlesinin fertleriyiz.

Hiç ummadığımız bir anda,olmadık şeylerle karşılaşma olasılığı her zaman var.

Benim Kangoo'nun da başına gelmeyen kalmadı.(Karavana benzer hiçbir tarafı olmamasına rağmen)

İzmir'den selamlar, sevgiler.

Çok duyulan bir yaklaşım da şu oluyor sanırım...

"Yenge evden kovduğu için mi bunda yaşıyorsun"... ;D

buralpdi' Alıntı:
halbuki sadece biraz saygı bekliyoruz, müsade istesin girsin bende zevkle sorularına cevap vereyim...

buralpdi' Alıntı:
neyseki artık insanlar motosikletli insanlara alıştı, şimdi bizlere alışmaları ve bizlere nasıl davranmaları gerektiğini öğrenmeleri lazım, nasıl öğrenecekler bu yazdıklarımızı okuyarak :smiley:

derindeniz1' Alıntı:
Merhaba, bizler bu Ülke'nin insanlarıyız, dahası o kalabalık ''HALK'' kitlesinin fertleriyiz.

Hiç ummadığımız bir anda,olmadık şeylerle karşılaşma olasılığı her zaman var.

Kuşkusuz bu bir eğitim sorunu. (örgün eğitimi yani okulları kastetmiyorum; eğitim, yaşam boyudur biliyorsunuz) Bireylerin dolayısıyla toplumların o olgunluğa ulaşmaları, bir hayli zaman alır. Bu arada da bu türden sıkıntılar hep oluyor, olacak da... Halkla içiçe yaşıyorsak ki yaşayacağız, bunlarla da karşılaşacağız.
Şunu unutmamakta yarar vardır arkadaşlar; dünyanın her yerinde "halk"ın önemli bir özelliği, "teklifsiz" olmasıdır...

Cavid Sezen

derindeniz1' Alıntı:
Benim Kangoo'nun da başına gelmeyen kalmadı.(Karavana benzer hiçbir tarafı olmamasına rağmen)

bizimle paylaşırsanız seviniriz :smiley:

taiga' Alıntı:
Çok duyulan bir yaklaşım da şu oluyor sanırım...

"Yenge evden kovduğu için mi bunda yaşıyorsun"... ;D

evet bu cümleyi bende çok sık duyuyorum ;D

bizler uzaylıyız galiba :eek: :eek: :eek: bizi taşlıyabilirler dikkatli olalım ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri