Grand Cherokee 2.7 2004 Model Motor Soğutma Suyu Lambası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serhatkandemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,243

serhatkandemir

Grand Cherokee 2,7 Vision
Yer
İzmir
Merhabalar, 2004 model Grand Cherokee 2.7 aracımın motor soğutma suyu seviyesinin azaldığını gösteren arıza lambası yanıyor. Sürekli kontrol ediyorum su eksiltmiyor, bazen sönüyor birkaç gün yanmıyor. Sistemdeki su pas tutmuştu ve temizlendi. Yeniden sadece su ekledik, antifiriz koymadık. Su deposuyla devirdaim arasında metal bir boru var o delindi ve borunun yenisini yaptırıp değiştirdik. Su deposunun kapağı değişti. Sistemde kaçak olup olmadığı kontrol edildi kaçak yok. Acaba sorunumuz nedir. Umarım sensör arızasıdır.
Değerli destek ve yorumlarınızı bekliyorum.
Selamlar.

Son düzenleme:

Etiketler

Merhabalar, 2004 model Grand Cherokee 2.7 aracımın motor soğutma suyu seviyesinin azaldığını gösteren arıza lambası yanıyor. Sürekli kontrol ediyorum su eksiltmiyor, bazen sönüyor birkaç gün yanmıyor. Sistemdeki su pas tutmuştu ve temizlendi. Yeniden sadece su ekledik, antifiriz koymadık. Su deposuyla devirdaim arasında metal bir boru var o delindi ve borunun yenisini yaptırıp değiştirdik. Su deposunun kapağı değişti. Sistemde kaçak olup olmadığı kontrol edildi kaçak yok. Acaba sorunumuz nedir. Umarım sensör arızasıdır.
Değerli destek ve yorumlarınızı bekliyorum.
Selamlar.

diğer konuda ki sabahları zor çalışan araç bu değilmi? bana motor soğutma suyu demeyin. tüylerim diken diken oluyor.

genleşme tankında aracı zorlayınca su atma varmı? hararet yaptımı hiç? yağ kapağının ardında sarı köpük, su taknında yağlı görünüm ve koku varmı?

diğer konuda ki sabahları zor çalışan araç bu değilmi? bana motor soğutma suyu demeyin. tüylerim diken diken oluyor.

genleşme tankında aracı zorlayınca su atma varmı? hararet yaptımı hiç? yağ kapağının ardında sarı köpük, su taknında yağlı görünüm ve koku varmı?

Sanırım aynı araç, ben de tırstım şimdi, geç çalışma ve motor soğutma suyu ?

2 hafta önce sabah evden çıkarken bizim wj'nin de radyatör su seviye lambası yandı. Aracı aldığımızdan beri yani 2,5 yıldır su eklememiştik. Önümüz de kış olduğu için 1 litre antifiriz aldım ve depoya ekledim, 900 cc civarında aldı. Ancak depo üzerinde minimum çizgisi olduğu halde maximum çizgisi yoktu, onun için dolum ağzına kadar doldurdum.

Arkadaşlar Merhaba, Motor soğutma su ışığının yanması bir kaç kez benim başımada gelmişti.
Sensör değiştirincede yanıyorsa tek sebebi plastik deponun içinin kirlenmesidir.
Depoyu söküp kir sökücü bir kimyasalla güzelce temizlerseniz lambanız yanmayacaktır.

Evet öyle yapacağız haklısınız ama antifiriz eklendiğinde zayıf yerleri patlatıyormuş. Cesaret edemedik. Bir ara gözümüzü karartıp antifiriz eklemeyi düşünüyoruz

İlginiz için çok teşekkürler.

açıkçası patlatsın değiştirin.antfirize dayanmayan radyatör normal su içinde iken de bi yerde bırakır işi akıtır zaten.

geçen gün radyatörde nemlenme vardı benim direk değiştirdim su mevzusu ciddi iş. para harcanacaksa ona harcamak lazım

antifiriz+würth temizleyici koyun korkmayın. ama uzun yol yapmamaya dikkat.. bir haftaya patlatacağı yeri patlatır, elden geçirir güzel bi antifiriz su karışımı eklersiniz. en azından devirdaim temizli ve sağlıklı olur.

Bu arada hicbir yerde 2.7 motorlarda antifriz olarak ne kullanmamiz gerektigini bulamadim.

Baya bir sure arastirdiktan sonra, ilgili motor Mercedes motoru oldugundan, soyle bir bilgiye ulastim;

692D2108 DD28 4549 9564 DFDB4B7D1094

Mercedes’in kendi sayfasina gore, OM612 kodlu motorlarda MB 325.0 standartini saglayan antifriz kullanmak gerekiyor. Bunu da sadece ulkemizde Castrol Radicool NF sagliyor.

Aslinda bu antifrizin digerlerinden farki bence yok. Keza herhangi bir HOAT tip antifriz, yani hem eski usul hem organik karisimi olan bir antifriz kullanmak yeterli olur, fakat benim gibi “motoru yapan adam ne diyorsa o” diyorsaniz, 7 litre Castrol Radicool NF alip, 7 litre saf su ile karistirip, 3 yil kafaniz rahat dolasabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri