Grand Cherokee 2.7 CRD

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan amiggooo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,316
Ynt: Grand Cherokee 2.7 CRD

Konuyu dağıtmak istemem ancak merak ettiğim bir konu var;limited lerde sıkça rastladığımız bej renk döşeme overlandlarda da var mı acaba....

Etiketler

selamlar arkadaşlar bir WJ almak istiyorum fakatyaptığım araştırmalar diyorki sanırım arabaya fiziksel bir temasın olmadığı surece (binip gezmedikce denemedikce)arastirmalarim yersiz kalacağıdır 2.7CRD ve 4.7 için cok farklı yorumlar var kimse netlik kazandiramamıs bu araclar için .. Bu forumda 4.7nin yakıtı ile ilgili tüm başlıkları okudum ve forumdaki bazı arkadaşların ölçümlerine göre benzinle 100Km de 22lt yakıt tükettiği (Ş.içi) bazı arkadaşların yaptığı ölçümlere göre ise 100Km de 15lt yaktığı (Ş.içi) söyleniyor. aynı zamanda, bu günün verilerine göre PRINS LPG li Ş.içi Yakıt tüketimi 0.55Krş olduğu da kendi olcumlerince dogrulandıgı yazıyor .. ve bu durumda 2.7CRD yi almak tamamen gereksiz aynı zamanda Alacağım Grand Cherokee benim sürekli kullanacağım bir araç olacak 2. bir aracım yok ve alırsam da ayda ortalama 1000Km yi gececeğimi sanmıyorum bunun %50si Ş.içi olacağı muhtemel hangisini almalıyım sizce?

selam,
yaklaşık bir yıldır,2004 Gr.che.2.7 crd aracım var,net bilgileri size vermek isterim uzun yolda 120-125km hızla klima açık 8.5-9 litre mazot yakmakta,şehir içinde 10-11 litre mazot yakmakta (klima açık)bunlar yaz bilgisidir.Kışın bo oranlara %5-%10 koyun.

4.7 ile şehir içinde 23 litre lpg yakar daha azını yakması çok zor ,hıı uzun yolda 90 km sabit hızla 15 litre yakar ,o da böyle bir araçla çok zor emin olun ki o gücü hissetmek isteyeceksiniz buda direk sizin cebinize yansır.Araçlar çok keyifli araçlar yüksek olmasından dolayı sarsıntısı vardır zamanla alışıyor insan.Beklenmedik servis ziyaretleri olabilir hiç hesapta yokken 1000 lik oluverirsiniz ama emin olunki aracın keyfi herşeyi hakediyor.Bol şans..

todilla' Alıntı:
selam,
yaklaşık bir yıldır,2004 Gr.che.2.7 crd aracım var,net bilgileri size vermek isterim uzun yolda 120-125km hızla klima açık 8.5-9 litre mazot yakmakta,şehir içinde 10-11 litre mazot yakmakta (klima açık)bunlar yaz bilgisidir.Kışın bo oranlara %5-%10 koyun.

4.7 ile şehir içinde 23 litre lpg yakar daha azını yakması çok zor ,hıı uzun yolda 90 km sabit hızla 15 litre yakar ,o da böyle bir araçla çok zor emin olun ki o gücü hissetmek isteyeceksiniz buda direk sizin cebinize yansır.Araçlar çok keyifli araçlar yüksek olmasından dolayı sarsıntısı vardır zamanla alışıyor insan.Beklenmedik servis ziyaretleri olabilir hiç hesapta yokken 1000 lik oluverirsiniz ama emin olunki aracın keyfi herşeyi hakediyor.Bol şans..

Neden kisin bu oranlara %5-10 koymamiz gerekiyor? Klimasi acik olan arac daha cok tuketmez mi yakiti? Kisin benim bildigim aracin yakit sarfiyati azalir. Cunku klima kapalidir. Ayrica hava soguk oldugundan motor soguk hava cekerek yigilma yapmaz ve daha performansli olur. Yakit tuketimi de bu dogrultuda azalir cunku belli surate cikmak icin, bir rampayi tirmanmak icin yaz sicaginda cekmeye calistigi ama bir turlu cekemedigi havayi kisin zorlanmadan ceker.

Diger yandan ben de yaklasik iki ay kadar once 2.7 CRD aldim 2003 model 189 binde. Araba cok temiz duruyordu. Servise soktuk baktirdik alt takimlar eskimis ama yolda birakmaz idare eder dediler aldik. Ama sonra araziye girdim ciktim arabanin alt takimlardan gelen sesler artik beni fena irite etti dayanamadim ve Yaklasik 5 milyar masraf yaptim. Alt takimlar komple yenilendi. Eski sahibi aracin yuruyenine hic masraf yapmamis. Bu insanlara anlam veremiyorum. Ulan madem bakmayacaksin git o zaman essek al essege bin. Ben sahsen kendi alin terimle kazanip aldigim mala essege biner gibi asla binmem. O yuzden binen esseklere de cok kiziyorum kusura bakmayin. Cunku bu kendi emeginize ihanettir bence.

Neyse ki aracim su anda on numara oldu. sanki sifir araba gibi. Tik ses yok. Boyle binmek cok daha keyifliymis. Simdi sirada AT lastik var ama jantlarim 17 inch. Bu ebatta AT bulmak kolay degil. Bulduklarim da epegi tuzlu. Var midir ikinci el satan alan bilen taniyan goren :smiley:

Simdiden tesekkurler.

öncelikle herkese selamlar birkaç gündür forumun altını üstüne getirdim aslında tüm internet aleminin altını üstüne getirdim 2.7 crd grand cherokee için bilgi edinip neye dikkat edilmesi nasıl alınmalı gibi bir araştırma içerisindeydim. sanal ortamdaki en net en keskin bilgiler gezenbilir ailesine ait sizleri tebrik etmeden konuya girmim dedim :smiley:
2003 300binde 2.7crd araç buldum baktırdım 9 sahibi çıktı
7.500 tl hasar kaydı var devrilme yazıyor (direklerde boya yok, tavanda sanruuf yanında 15cm boya var ) haliyle kıllandık alamadım arabayı vazgeçtim benim öyle takıntılarım söz konusu değil ama satarken sıkıntı olur haliyle hem devrilmiş yazıyor hem tavanda azda olsa boya var babanın oğluna inandıramazsın sıkıntılı olmadığını
yine 2.7 crd 2005 300binde bir araç buldum 2018 yılı 2 ayında 58 milyar para istenmekte pazarlıkla bu rakam 55-54e çekilebilir umudu içerisindeyim fakat bu araçta hata boya yok ilk sahibinden

size sorum şudur : 2.7 2005 300 binde ilk sahibinden hatasız bir arabaya günümüz şartlarında 55 milyar vermek mantıklımıdır öneriler nelerdir ?

öncelikle herkese selamlar birkaç gündür forumun altını üstüne getirdim aslında tüm internet aleminin altını üstüne getirdim 2.7 crd grand cherokee için bilgi edinip neye dikkat edilmesi nasıl alınmalı gibi bir araştırma içerisindeydim. sanal ortamdaki en net en keskin bilgiler gezenbilir ailesine ait sizleri tebrik etmeden konuya girmim dedim :smiley:
2003 300binde 2.7crd araç buldum baktırdım 9 sahibi çıktı
7.500 tl hasar kaydı var devrilme yazıyor (direklerde boya yok, tavanda sanruuf yanında 15cm boya var ) haliyle kıllandık alamadım arabayı vazgeçtim benim öyle takıntılarım söz konusu değil ama satarken sıkıntı olur haliyle hem devrilmiş yazıyor hem tavanda azda olsa boya var babanın oğluna inandıramazsın sıkıntılı olmadığını
yine 2.7 crd 2005 300binde bir araç buldum 2018 yılı 2 ayında 58 milyar para istenmekte pazarlıkla bu rakam 55-54e çekilebilir umudu içerisindeyim fakat bu araçta hata boya yok ilk sahibinden

size sorum şudur : 2.7 2005 300 binde ilk sahibinden hatasız bir arabaya günümüz şartlarında 55 milyar vermek mantıklımıdır öneriler nelerdir ?

Zor bir surec bu araca karar verip almasi biraz stresli acikcasi. 6 ay once 2004 model ilk sahibinden 315 000 km de aldim.hatta arac ciftkurtlar otomobilin kayinpederinin araciydi.51 000 tl ye aldim 3 farkli yere ekspertiz yaptirdim.iyiki almisim ve iyiki cok arastirmisim diyorum suan.periyodik bakimi disinsa 1 2 ufak degisim disinda suana kadar uzmedi.sizde insallah gonlunuzden gecen temizlikte bir arac bulursunuz.

Zor bir surec bu araca karar verip almasi biraz stresli acikcasi. 6 ay once 2004 model ilk sahibinden 315 000 km de aldim.hatta arac ciftkurtlar otomobilin kayinpederinin araciydi.51 000 tl ye aldim 3 farkli yere ekspertiz yaptirdim.iyiki almisim ve iyiki cok arastirmisim diyorum suan.periyodik bakimi disinsa 1 2 ufak degisim disinda suana kadar uzmedi.sizde insallah gonlunuzden gecen temizlikte bir arac bulursunuz.
ilginize teşekkürler evet biraz, hatta epey stresli bir dönem arabaya bakıyorum kas güç aman allahım alıcam binmeliyim diyorum :smiley:) maalesef türkiye şartlarında yaşadığımız için acaba bir masraf çıkarırsa çok üzülürmüyüm maddi güçleri gelirleri belli insanlarız gerçi benim gürcistanda bağlantılarım arkadaşlarım var burdan götürüp orda tamir ettirme olanağı olduğu söyleniyor orada daha ucuz yedek parça ile kâr edilebilirmi bilemedim kii of püf heyecan :smiley:)

ilginize teşekkürler evet biraz, hatta epey stresli bir dönem arabaya bakıyorum kas güç aman allahım alıcam binmeliyim diyorum :smiley:) maalesef türkiye şartlarında yaşadığımız için acaba bir masraf çıkarırsa çok üzülürmüyüm maddi güçleri gelirleri belli insanlarız gerçi benim gürcistanda bağlantılarım arkadaşlarım var burdan götürüp orda tamir ettirme olanağı olduğu söyleniyor orada daha ucuz yedek parça ile kâr edilebilirmi bilemedim kii of püf heyecan :smiley:)

Al hocam al.. Birsey olmaz.. Mercedes motor bu. Götürürsün bir Mercedes ustasına yapar.. Parçaları da Mercedes.. Almak için tek şart almadan önce götür iyi bir Mercedes ustasına göster motoru.. Al derse al..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri