Grand Cherokee 3.0 CRD ile Off-Road Olur mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,904

Jeep34

Zirve
Yer
İSTANBUL
Aracımı arazide kullanıyım mı?kullanmıyım mı? derken...kullanmaya karar verdim..farklı bi araç hazırlamaktan vazgeçtim...
Benden kıymetli değil ya:smiley:) NEREYE KADAR GİDERSE ORAYA KADAR GİDERİM...
Şimdilik off-road tavan taşıyıcı,hi-jack kriko,kum patinaj paleti aldım.ARB çelik tampon ve Warn XD9000 vinç ısmarladım(Bursaya)..Alt çelik koruyucu olarak standartında depo,orta diff,ön süspansiyon koruyucuları var ..(başka önerileriniz?)
Asıl sorunumun yere yakın defransiyel olduğunu biliyorum..bunu şimdilik çözemem(çözülürde garantiden çıkar)
245/65/17 ebarındaki wrangler lastiklerim yaramaz....all.terrain tipi lastikleride(Wrangler silentArmaor) 245/65/17 olarak ısmarladım..Gerçi bunlarda fazla tatminkar değildirler ama 17 janta alternatif şimdilik yok denecek kadar az..
Aracı standart tekniği ile kullanıcam..lastiklerinden dolayı çamurda çok zayıf ama onun haricinde bayağı tatminkar.
Elektroniği devre dışı bırakıp orta diff.kilitlediğim zaman ciddi tırmanma kabiliyeti var..Hatta ciddi rampalarda kuru zeminde durup tekrar kalkabildiğini test ettim..(510 nm tork)..

Bakalım beni nereye kadar tatmin edecek:smiley:)
Bu araç için varsa değerli önerilerinizi bekliyorum...saygılar..kazasız sürüşler.... ;)

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee 3.0 CRD ile Off-Road Olur mu?

Bu arada lastik ebatları konusunda bayilere ve int.sitelerine bile güvenmeyin..goodyer ATR 245/65/17
ebatında lastik Türkiyede varmış..onu ancak merkezi telefonla arıyarak öğrendim. ve çok mutluyum..en azından MTR in bir altı olan bir lastiğim olacak..saygılar..

Nedir şu lastiklerin irtibat bilgileri hocam? Aynı dertten muzdaripim uzun zamandır.

Demek istediğim..hangi marka olursa olsun ,hangi ebatı istiyorsanız o markanın genel müdürlüğünü arayın ve olup olmadığını sorun..
Markaların buröşürlerinde veya int.sitelerinde istediğiniz ebatı yazmıya biliyo..satıcı(bayi)dahi bilgisiz olabiliyo..
Ben 17 janta göre all-terrain tipi lastik o kadar aradım bulamadım..ama goodyer genel merkezle görüştüğüm zaman stokta var dediler ve bügün ısmarladım 245/65/17 ATR....
Uluslararası sitelerde bile bu lastiği sadece Avustralyada buldum..int.bilgileri yetersiz kaldığını anladım..İLGİLENENLERE YARDIM:smiley:))

Bence Jantlarınızı ve lastiklerinizi eviniz bodrumuna kaldırın, 15 jant 5 tane 8' mangels alın, 32 inch kullanma alanınıza uygun 5 tanede lastik alın Cherokee'yide biraz takozlardan kaldırın süper olur... ( dizellerin aynımarutisini bilmiyorum tabiiidikkat seri olabilir ...)

245/65/17 29.5 inch'e denk geliyor, 65 yanak ile lastik havalarınızı ne kadar indirebilirsiniz? Arazide jantlarına zarar verebilirsiniz..Hem 15 jant için lastik alternatifinizde çok!
selamlar...

Jeepcj7' Alıntı:
Bence Jantlarınızı ve lastiklerinizi eviniz bodrumuna kaldırın, 15 jant 5 tane 8' mangels alın, 32 inch kullanma alanınıza uygun 5 tanede lastik alın Cherokee'yide biraz takozlardan kaldırın süper olur... ( dizellerin aynımarutisini bilmiyorum tabiiidikkat seri olabilir ...)

245/65/17 29.5 inch'e denk geliyor, 65 yanak ile lastik havalarınızı ne kadar indirebilirsiniz? Arazide jantlarına zarar verebilirsiniz..Hem 15 jant için lastik alternatifinizde çok!
selamlar..

Bilgileriniz için teşekkürler..ilgilenicem,takıldığım yerde sizden tekrar bilgi alırım:smiley:)

Bu arada gülmeyin ama şnorkel için araştırma yaptım bulamadım...ya araç yeni diye yapmamışlar yada?...
ARB markada bile yok...(Land G4 ün snorkeli manyak güzel ya..)
Bilgisi olan varsa yardım lütfen...araç adam gibi olmaya başladı:smiley:))

Arşivden bulduğum kadarıyla :D
kolay gelsin!

Std cherokee

4inch lift ve 31' lastik

6inch lift ve 32' lastik

teşekkürler Orkun kardeşim...benim G.Cherokee bi sonraki kasa...8 aylık ve garantide ....yükseltme işine daha sonra bakıcam herhalde..şimdilik..all-terrain lastik..çelik tampon+vinç+kritik yerleri koruma altına alıcam...15 güne kadar hazır olur... snorkel???? bulamıyorum???

Acaba defransiyel koruma kalıpları varmıdır..sanki görmüştüm...

benzin deposu+arazi şanzımanı+ön süspansiyon çelik koruma araçta standart..başka nerelerini kurcalıyım...Teşekkürler

Karter koruması!
Olmayacağını sanmıyorum ama standartlar arasında yazmayınca uyarayım dedim.

Canavara kilitli diferansiyel de takabilirsiniz ama garantiden çıkarmı bilemem... Arka diferansiyel modelinizin Dana44 olması lazım.. Mutlaka istediğniz zaman devreye sokup, çıkarabileceğiniz bir sistem tercih edin..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri