Grand Cherokee 3.0 Crd Nasıldır , Alınırmı , Değermi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dlgr007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 276
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 112,850

mrtakd

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Bende de 2008 model makyajlı GC var. Ben yükselttim aracı, yükseltmeden evvel amortisör, alt ve üst kolların burçlarını, ön arka viraj demir lastiklerini, arka linkleri vs gözüme eski görünen bütün parçaları yeniledim. Şuan sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Üst kolların rotilleri kasık çalışıyor, dikkat etmek gerekiyor. Kontrol etmek mühim. Bunun için JBA marka üst kollar var ama yurtdışı fiyatı bile 450 usd civarında. Biz getirdik ülkeye sokamadık hala romanya'da bir arkadaşta bekliyor parçalar.
265/70/17 at lastik kullandım, spacer sanıyorum 30mm 4 teker içinde aynı. Herhangi bir sürtme vs yok. Araç sürüşünde gidişinde saçmalık yok.
Bütün yükseltme sonrasında ön tamponun yere en yakın noktası 13 cm yukarı geldi. Çamurluklar ise eskiye nazaran 10-12 cm kadar yukarıda.
Merhaba benimde 2006 model aracım var 265/70/17 ebat lastik taktığımda lastik arıza uyarısı alıyorum ve aracın vites atışları daha kasıntılı mesela yokuş çıkarmış gibi oluyor normal ebada döndüğümde sıkıtı yok. Bu durum sizde de oluyormu?

Etiketler

Sami Demirpaz

Kamp II
Yer
Istanbul
Merhaba benimde 2006 model aracım var 265/70/17 ebat lastik taktığımda lastik arıza uyarısı alıyorum ve aracın vites atışları daha kasıntılı mesela yokuş çıkarmış gibi oluyor normal ebada döndüğümde sıkıtı yok. Bu durum sizde de oluyormu?

Lastiğin ebatı değişince lastik sensöründe herhangi bir problem olmaz aslında. Jantlardaki sensörler bozulmuştur söküp takarken.

Vites atmasında da normalde sorun olmaması lazım. Ben bu araçta 1 defa tam 2 defa da valve body için şanzıman açtım baya hakim oldum şanzımanına.

Yokuş çıkar gibi kasıntı dediğiniz erken vites büyütüp biraz bayılıyor gibi olması mıdır ?

blacklotus

Ozan
Yer
Ankara
Web
www.fotografturk.com
Sizin araçlar için bir şey söyleyemem ama, kullandığım araç için şöyle bir uyarı var; standardın dışında daha büyük bir lastik kullandığınızda vites geçiş devirlerinde değişme olabilir diyorlar. Yani 2000 devirde vites değiştirecekken 2500 devirde değiştirir gibi. Bazı şanzıman ustaları bu değişikliği şanzımanın yorulmasına ve revizyon gerektirdiğine yorarlar.

mrtakd

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Lastiğin ebatı değişince lastik sensöründe herhangi bir problem olmaz aslında. Jantlardaki sensörler bozulmuştur söküp takarken.

Vites atmasında da normalde sorun olmaması lazım. Ben bu araçta 1 defa tam 2 defa da valve body için şanzıman açtım baya hakim oldum şanzımanına.

Yokuş çıkar gibi kasıntı dediğiniz erken vites büyütüp biraz bayılıyor gibi olması mıdır ?
tam tersi geç vites atması daha devirli gidiyor. Birde geri vitese taktığımızda aynaların aşağı bakmasını nerden kapatabiliriz?

BENZER İÇERİKLER

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,271
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,480,774
Kayıtlı Üye Sayımız
168,223
Kaydolan Son Üyemiz
mygaravl
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 24 Saatte Ziyaret Eden
Son 30 Günde Ziyaret Eden

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLER

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

Yer Sağlayıcı: VERİTEKNİK Belge No: YS-308

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir