Grand Cherokee 3.1 2001model Arıza Yokuşta Ve Düzde Çekiş Düşüklüğü!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cptadnan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,197

cptadnan

Yeni Üye
Merhaba ,araç marka ve modellerinden çok anlamayarak 3.1 araç aldım ,şanzıman komple yaptırdım bir problem yok ,alt takımı sifirladim,turboyu revize ettirdim motor takozuna ve üst kurbitor contasina varıncaya kadar yaptırdım 50bin TL masraf ettim, araba yokuşta 60-70 arası 3.viteste bağıra bağıra zorla gidiyor üstüne çıkmıyor ,duzdede 110 u geçmiyor ,ustalara kontrol ettiriyorum motor yağ yakmıyor uflemiyor diyorlar ,kafayi yemek üzereyim arabadan soğudum bu araç neden yürümüyor neden gaza basınca kafayı kaldirmiyor tecrubelerinize binayen yardımcı olabilir misiniz daha nereleri kontrol ettireyim sensör arızası olabilir mi ?

Etiketler
Nedeni hakkında bir fikrim yok ama 3.1 alarak vahim bir hata yaptığınızı söyleyebilirim. Jeep'in tarihi boyunca ürettiği en kötü araç. 2 senede 3 kere motor yapan arkadaşım var. Hiçbir şekilde dikiş tutmuyor. Bir şekilde elden çıkarmaya bakın naçizane önerim.

Merhaba, bende de aynı sorun olmuştu, sorun TV Cable ya da sanayi dilinde roket kablosu, bu kablonun ayarı yapılması gerekiyor, şanzımandan gaz kelebeğine gelen bir kablo, ayardan sonra sorununuz düzelecekç Bu arada 3.1 alıp hata yaptınız diyenlere kulak verin ama çok da önemsemeyin, bakımlarını zamanında yapıp düzgün kullanırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Merhaba, bende de aynı sorun olmuştu, sorun TV Cable ya da sanayi dilinde roket kablosu, bu kablonun ayarı yapılması gerekiyor, şanzımandan gaz kelebeğine gelen bir kablo, ayardan sonra sorununuz düzelecekç Bu arada 3.1 alıp hata yaptınız diyenlere kulak verin ama çok da önemsemeyin, bakımlarını zamanında yapıp düzgün kullanırsanız hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Allah bin kere razı olsun kardeşim,çok teşekkür ederim şimdi gidip sanzimanciya göstereceğim Allah razı olsun

Birde abi ayar demişsin nasil bir ayar yapılması gerekiyor ustaya tarif edeyim ? 0542 806 82 49 çok dua ederim yardımcı olursan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Geri