Grand Cherokee 4.7 Almayı Düşünüyorum Öneriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Koray toktamış Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,739

Grand cherokee 4.7 mi yoksa 2.7 crd mi alınmalı

• 2.7 crd

Kullanılan: 2 22.2%
  • 4.7

Kullanılan: 7 77.8%

• Kullanılan toplam oy
    9

Koray toktamış

Yeni Üye
Grand cherooke 4.7 almayındüşünüyorum fakat masrafından korkuyorum.2.7 crd al diyolar ama bende o kasa bi jeep alıcaksam 4.7 almak istiyorum.50-55 bin tl arası önerileriniz nedir çok ağır mı masrafı

masrafından korkuyorsan, 50-55 bütçenin yanında en az 10 bin de boşta duran acil durum nakiti yoksa ve üstüne bu araçlar hakkında hiçbir bilginiz de yok ise almayın derim.

önce forumları okuyun, hangi model size yatkın ona bakın, olası arızalar, bakım ve diğer masraflar konusunda da bilgi sahibi olun. servislere gidin, araç sahipleri ile konuşun sonrasında karar verin.
kormadan, iyice araştırıp işin içine dalın. korku ile yapılan işten hayır gelmez..

ama bu araştırma işi bir soru sorup fikir danışmak ile olmaz.

marka olarak Jeep kullandıysanız masraflarını hemen hemen tahmin edersiniz.
2.7 mi yoksa 4.7 mi tamamen kullanıcı seçimi, forumda çok detaylı karşılaştırmalar var.
2. araç ise 4.7, ayda 500-600 km yapılacak ise yine 4.7

daha üstü kmler için 2.7

her ikisi için de iyi bir servis tabi

dizel çok pahalı artık. v8 tüplü alıp LPG kaynaklı çıkacak motor masrafları bile çekilir oldu.

masraf çok göreceli bir kavram. her iki aracında bir lira masraf gerekmeyenini de bulursun, 30-40 bin lira masraf çıkartanı da bulursun. tamamen araca bağlı. bakımlı diri bir araç tabi ki çok fazla masraf çıkarmaz. ama bakımsız bitik bir araç, 27 de olsa 4.7 de olsa çok başını ağrıtır.

ayrıca KILL'in dediği gibi dizel çok pahalı artık. benzini geçti birçok şehirde. yakıt masrafı sizin için çok önemliyse tabiki lpg li 4.7 öneririm. ama benzinin verdiği tadı vermez tecrübeyle sabit :D

marka olarak Jeep kullandıysanız masraflarını hemen hemen tahmin edersiniz.
2.7 mi yoksa 4.7 mi tamamen kullanıcı seçimi, forumda çok detaylı karşılaştırmalar var.
2. araç ise 4.7, ayda 500-600 km yapılacak ise yine 4.7

daha üstü kmler için 2.7

her ikisi için de iyi bir servis tabi

İşte sihirli cümle. Tabi ki her ikisi için de "İYİ BİR SERVİS". İyi bir servisiniz ve ustanız varsa hiç bir araç ağır gelmeyecektir. Elbette bu ustayı ve servisi aracı almadan ekspertiz aşamasından itibaren kullanmalısınız.

Kimse bişey söylemiyo dedikleri araç kapalı kutu.1 tane 4.7 buldum 314.000 km de 2001 model 4.7 motor yapılmamış hiç sadece defransiyel alt takım yapılmış aracımda hiçbir problem yok diyo e haliyle bira çamura girmiş çıkmış gördüm videolarıbı aracım sorunsuz diyo.araç diri duruyo ama güvenemiyorum motor ister mi istemez mi fiyatıda 57.500 demiş

Kimse bişey söylemiyo dedikleri araç kapalı kutu.1 tane 4.7 buldum 314.000 km de 2001 model 4.7 motor yapılmamış hiç sadece defransiyel alt takım yapılmış aracımda hiçbir problem yok diyo e haliyle bira çamura girmiş çıkmış gördüm videolarıbı aracım sorunsuz diyo.araç diri duruyo ama güvenemiyorum motor ister mi istemez mi fiyatıda 57.500 demiş
LPG de 310k iddialı bir rakam, LPG siz ve bakımları da tam olsa daha yarı ömründe derdim.
bulduğunuz ilanları paylaşın buradan yorum yapalım.

istanbul daki araç bostancı sanayiye yakın, iki yerde iyi bir ekspertiz yaptırıp bakılabilir.
Jeep garage, Jeep control ve Aygün Jeep.

kocaeli de bu araçlara bakabilecek kimse yok, eğer sakarya ya gelmeyi kabul ederse SUV garaj var, orada iyice baktırın, normal eksperler Jeep den anlamaz, sadece yağ kaçağı, fren balataları vs gibi parçalar hakkında yorum yapar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri