Grand Cherokee 4.7 Savrulma Hak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RUSTEL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,266

RUSTEL

Yeni Üye
Yer
Yalova
merhaba, forumda ki yorumları okuduğumda grand Cherokee 4.7 'nin 1999 ile 2000 model yılları arasında üretilenlerinde savrulma problemi olduğu ve hararet sorunu olduğu konusunda yorumlar okudum. Bu araçları kullanan ve konu hakkında bilgi paylaşımı yapabileceklere şimdiden teşekkürler:smiley:

Etiketler
WJ ler çok konforlu ve yumuşak süspansiyonlu araçlardır. tamamının yol tutuşu müthiş değildir. sonuçta ön ve arka akslar solid axle. bu ve benzeri, klasik anlayışla yapılmış araçları kullanırken dikkatli olmak gerekir. tabiki tüm süspansiyon elemanlarının doğru ve hatasız olması lazım.

deneyimim bu aracın genelde zorlandığında hızlı virajlarda kafadan kaydığı yönündeydi. ön çok ağır çünkü. kocaman bir motor ve kütük gibi bir şanzıman var. arkasını kaydırmak için ise dik dönüşlerdedüşük sürat keskin bir direksiyon hareketi ve önce tam gaz ve sonra kontrollü pedal ayarı gerekiyrodu.

çok keyiflidir v8 modeli. sessiz sedasız bir araçtır da aynı zamanda. ama çok yakar ortalama koşullarda.

Bilgiler için teşekkürler. Uzun zamandır wj'ler ilgimi çekiyor.yakıt konusunda km'de 50 kuruşa kadar sorun yok . genelde 45 kuruş falan diyorlar:smiley: bu araçlar da beni en çok düşündüren km ve güvenlik. İlanda olan araçlar hep düşük model tabii üretim yılları ile alakalı ama km'lerde almış başını gitmiş...sorun çıkartma olasılığı kuvvetle muhtemel. Ancak parça temini ve yapım pratik gözüküyor. O yüzden bir çılgınlık yapasım var;) bilgiler için tekrar teşekkürler. Deneyimli insanlardan tecrübe almak bu olsa gerek:smiley:

merhaba, forumda ki yorumları okuduğumda grand Cherokee 4.7 'nin 1999 ile 2000 model yılları arasında üretilenlerinde savrulma problemi olduğu ve hararet sorunu olduğu konusunda yorumlar okudum. Bu araçları kullanan ve konu hakkında bilgi paylaşımı yapabileceklere şimdiden teşekkürler:smiley:
En 2000 model kullanıyorum. Bence Savrulma problemi değilde,aracın bakımlarının tam oldugunu varsayarsak;
Araxın limitlerini, özelliklerini ve verecegi tepkileri bilmeden viraja girilen her araçla savurabilirsiniz.
Konu wj olunca yerden yüksekliği ve konfora yönelik yumuşak süspansiyondan dolayı limitleri bilerek girince hiçbişey olmuyor.

Xperia Z

Hararet sorunundan ziyade sıcak çalışmayı seviyor diyelim Wj..
Hararet sıkıntısı olsa hararet düşmez,conta yakar vs gibi konular..Buda bence yine tamamen kullanıcıyla alakalı.
Aracın suyuna bakmazsa,araca uygun antifiriz kullanmazsa vs.. tabiki her araçta olur..
Yani bu konularda adam arabasıba bakmaz,yağını suyunu zamnında değiştirmez ondan sonra yok çok yakar,yok lu sorunu var vs.. Gibi yazarlar..

Xperia Z

hararet her koşulda ortada durur 4.7 de. LPG li ise biraz daha sıcak çalışacaktır. eğer saçma sapan artış ve azalmalar var ise ısı da, kesin bir problem vardır.

hararet her koşulda ortada durur 4.7 de. LPG li ise biraz daha sıcak çalışacaktır. eğer saçma sapan artış ve azalmalar var ise ısı da, kesin bir problem vardır.
Herkese paylaşımları için teşekkürler:smiley: kullanıcı yorumlarından anladığım kadarı ile araban iyiyse, kendini ve arabanı sınırlarını biliyorsan sorun yaşamazsın. Dikkat edilecekler arabanın km'si değil bakım durumu.peki o zaman son sorum 2 elde bu araçlardan alırken nelere dikkat etmem gerekir? Yani normal araçları kabaca biliyorum. Ancak arazi vitesi ile ilgili kontrol etmem gereken temel özellikler neler.tabi ki bu olay 2 satırla anlatılmaz ama kabaca en önemli detaylar neler?

bu konuda benim ve diğer arkadaşların sayfalarca paylaşımı mevcut. WJ ile ilgili başlıkları tek tek okumanızı önereceğim. bence KM ye takılmayın ve aracın kondüsyonunu değerlendirin. nice wj ler baktım zamanında km düşük araç rezaletti. oysaki 300 bin km civarında hala canavar makineler vardı.

Selamın aleyküm benim araç 2003 model grand cheroke ıverland virajlarda çık yatıyor.ayrıca arka taraf kayar gibi oluyor.

bende 360 bin km de birtanesine bakmıştım. süperdi. kolay eskimeyen araçlar onlar. ama nasıl yapıyorlar hurda haline getiriyorlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR