Grand Cherokee 4.7 Yükseltme Kiti Iptali (4")

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ahmet83 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,983

Ahmet83

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, sonunda yıllardır hayalini kurduğum 2000 model Grand Cherokee 4.7'mi aldım.

Aracıma benden önceki sahibi tarafından 4" yükseltme uygulanmış. Yüksek hızlarda tehlike yaratabileceğini düşündüğümden, profesyonel bir kit değilse ve yine usta biri tarafından takılmamışsa aracın diferansiyel yada benzeri bölümlerine zarar vereceğini tahmin ettiğim için yükseltme kitini iptal edip orjinal haline döndürmek istiyorum zaten araç asfalt dışına çıkmayacak kite gerek yok, iptal etmek mümkün müdür?Servise yada ustaya sormadan önce sizlerden önbilgi almak istedim.

Yükseltmeyi iptal etmem mümkünse herhangi bir malzeme almam gerekir mi, aracı alırken bana orjinal parçaları verilmedi, amortisör, yay gibi ekstra malzeme almam gerekiyor sanırım orjinal parça olarak? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz, yapılabilir mi, nasıl yapılır ve neler almak lazım bir de İstanbul'da kime gitmemi tavsiye edersiniz?

Etiketler
aracın resmini paylaşırsan daha iyi yardımcı oluruz , 1 resim = 1000 kelime,

bende orjinalparçalarının bir kısmı mevcut

Arkadaşlar merhaba, sonunda yıllardır hayalini kurduğum 2000 model Grand Cherokee 4.7'mi aldım.

Aracıma benden önceki sahibi tarafından 4" yükseltme uygulanmış. Yüksek hızlarda tehlike yaratabileceğini düşündüğümden, profesyonel bir kit değilse ve yine usta biri tarafından takılmamışsa aracın diferansiyel yada benzeri bölümlerine zarar vereceğini tahmin ettiğim için yükseltme kitini iptal edip orjinal haline döndürmek istiyorum zaten araç asfalt dışına çıkmayacak kite gerek yok, iptal etmek mümkün müdür?Servise yada ustaya sormadan önce sizlerden önbilgi almak istedim.

Yükseltmeyi iptal etmem mümkünse herhangi bir malzeme almam gerekir mi, aracı alırken bana orjinal parçaları verilmedi, amortisör, yay gibi ekstra malzeme almam gerekiyor sanırım orjinal parça olarak? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz, yapılabilir mi, nasıl yapılır ve neler almak lazım bir de İstanbul'da kime gitmemi tavsiye edersiniz?
İstanbul da hangi yakadasınız, ona göre usta ismi verebilirim.
orijinal parçaların sizde olmaması kötü, yerine çıkme veya sıfır yeni parçalar almak zorundasınız ki orijinalleri biraz pahalıdır.

Bence aracını yükseltmek isteyen bir wj kullanıcısı bulup takas şeklinde değerlendirebilirsiniz diğer türlü hem parça hem işçilik çok yorucu olucaktır.

süspansiyon parçalarının hepsi biribirine uyar. defransiyel, şanzıman motor takozları vs vs tabi ki uymaz.

WJ için orjinal amortisör ve helezon takımı bende mevcut.

ayrıca WJ için Rough Country 2 inç amortisör ve takoz takımı da mevcut , amortisörlerin 2si patlak . eski arabamdan kaldı , ihtiyacı olan olursa aklınızda bulunsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri