Grand Cherokee 4.7 yükseltme..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,337

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
Arkadaşlar 99 GC 4,7 yi ilk etapta sadece 5cm get kullanrak yükseltsek bi sıkıntı olurmu? Bu aracın jantı sabit kalması şartıyla stock araca takabilecegimiz en geniş ve en yüksek lastik ölçüleri ne olur?

Xperia Z

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee 4.7 Yükseltme..

Olur tabi ama yine de kit olarak alsanız daha iyi olur, fiyat olarakta çok yüksek değil.

http://www.otokaya.com.tr/JEEP-GRAND-CHEROKEE-2-YUKSELTME-KITI-1999-2004,PR-209.html

Fakat en az 3 inç yükseltmenizi tavsiye ederim sonra pişman olursunuz verdiğiniz para da boşa gider, 3 inç ile 31 lastik takarsınız orjinal cantlarda bildiğim kadarı ile kullanabiliyor.

Aşağıdaki videoda 4 inç yükseltimiş 32 lastikli olanı, orjinal cant kullanmış o da ama flanş var mı bilemeyeceğim, 4 inçli WJ görmedim çünkü.

http://www.youtube.com/watch?v=baZcJ-2GsEE

Ynt: Grand Cherokee 4.7 yükseltme..

Aracı aldıktan sonra ilerleyen zamanlarda 3" yükseltme var tabikide ama öncelikli olarak daha az maliyetli olan get ve lastik büyütmeyle yükseltmeyi düşünüyorum.
Orjinal jantı sabit ka lmak şartıyla 5cm getle yükselttokten sonra ve yükseltme yapmadan en fazla hangi ebatlarda lastik Değişimi yapabilirim?

Xperia Z

265/75/16 takilabilir 5 cm yukseltme ile.aracin kupasi ciddi sekilde yukselecektir.eski lastik ve yukseltme takozunu koymadan once cesitli yerlerinden olcum yapin.sonra lastigi koyduktan sonra tekrar olcun hem sonraki arkadaslarin da isine yarar.aracina mutlaka speysir koy daha derki toplu durur asfalti doldurur.bunun yerine -50 ofsetli jantta alabilirsin.arac yukselicegi icin asfaltta eskisi gibi hiz yapamayacaksin buda unutulmamali

Sent from my iPhone using Tapatalk

Neyse hocam bildiğiniz gibi yapın siz. Paylaşırsanız arkadaşın dediği gibi biz de görmüş oluruz, sanayi işi getten gete farklılık oluyor çünkü.

5 cm e kadar yolu var.bu isleri tavsiye ediyomusunuz diye sorarsaniz kesinlikle hayir.gercekten bisey yapmak istiyorsaniz 2-5 inch arasi yukseltme kiti ve ofsetli jant alin derim.

2001 4.7 WJ'imi yeni yükselttim. 2" Arb kit ile helezon ve amortisor şeklinde. Bu şekilde get veya get-amortisor şekline göre daha sağlıklı oluyor. Ancak bu 2" yükseltme bile iki soruna neden oldu. Birincisi araç 80 km üzeri hızlarda gazdan ayağını çekilce kamyon gibi ötüyor. Bu da şaft ile alakalı sanırım. Açı değiştiği için şaftı mafsallı yapmam veya şanzımanı biraz indirmem gerekiyor. Bir de 150'den sonra araç rahatsız edici seviyede titriyor. Bu titreme şaftla mı ilgili yükseltme mi bilemedim.

Burakbekar' Alıntı:
2001 4.7 WJ'imi yeni yükselttim. 2" Arb kit ile helezon ve amortisor şeklinde. Bu şekilde get veya get-amortisor şekline göre daha sağlıklı oluyor. Ancak bu 2" yükseltme bile iki soruna neden oldu. Birincisi araç 80 km üzeri hızlarda gazdan ayağını çekilce kamyon gibi ötüyor. Bu da şaft ile alakalı sanırım. Açı değiştiği için şaftı mafsallı yapmam veya şanzımanı biraz indirmem gerekiyor. Bir de 150'den sonra araç rahatsız edici seviyede titriyor. Bu titreme şaftla mı ilgili yükseltme mi bilemedim.
burak bey saftin onune veya arkasina poliuretan 4-5 cm uzunlugunda saftin capi buyuklugunde bir parca kestirip saftin bi tarafina uzun vidalar ile baglarsaniz bu sikintidan kurtulursunuz.saft frezesi suan en ucunda calisiyor buda ufak zorlamalarda frezeyi siyirip cikacagi anlamina geliyor.cok basit olan bu islemle daha saglikli olacaktir araciniz

O zaman bende yükseltirsem getle aynı sıkıntıları bende yaşayabilirim anlamına geliyor

Xperia Z

Birde bu araçların Orjınal teyplerinin yerine kaç inç ekranlı multımedıa sistemi oluyor?

Xperia Z

Kit halinde satin alsaydiniz bunlarin hepsi icinde olurdu.bazi maliyeti dusuk kitler var malesef onlarda tum parcalar cikmiyor.teyp icin hic bi fikrim yok

Genelde baktıgım 2" olanlarda sadece amortısor ve get satılıyor. Saft için extra bişey yok..

Xperia Z

Poliburclari olmasi lazim yabanci forumlardan arastirin ebay dan bakin kitlere.yanilmiyosam deveboynu dedikleri seye de aci vermek lazim yoksa kasma yapar arabayi diye tahmin ediyorum 5.2 de yapiodu cunki.neyse benden bukadar :smiley: sonucu buraya eski hali yeni hali seklinde fotograflayip koyarsaniz daha sonra okuyan arkadaslar da faydalanir.sizde soru sordum ogrendim gittim yapmamis olursunuz :smiley:

oguzhan3434' Alıntı:
burak bey saftin onune veya arkasina poliuretan 4-5 cm uzunlugunda saftin capi buyuklugunde bir parca kestirip saftin bi tarafina uzun vidalar ile baglarsaniz bu sikintidan kurtulursunuz.saft frezesi suan en ucunda calisiyor buda ufak zorlamalarda frezeyi siyirip cikacagi anlamina geliyor.cok basit olan bu islemle daha saglikli olacaktir araciniz

Hocam çok teşekkürler. Konuya çok aşina değilim. Bu dediğiniz olay mafsallıdan başka birşey mi? Askerlik görevim gereği Ağustos'a kadar İzmir'deyim. İstanbul'da olsam hallederdim ancak burada tanıdığım kimse yok. Yanlış ve gereksiz pahalı birşey yaptırmak istemiyorum. Bu dediğiniz olayın bi teknik ismi ya da görseli var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Aracin altina girdiginiz de anliyacaksiniz demek istedigimi cok zor bisey degil.eski aracimdan resim baktim ama bulamadim.saftin baglandigi yere o buyuklukte bir silindir koyun 3-4 cm yeter veya soyle yapin saft frezesini yerinden sokun tornacida biraz uzununu yaptirin.oda olmadi sizin araciniz icin fort explorer di galiba onun frezesini kullanabilirsiniz diye hatirliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR