Grand Cherokee 5.2 97 Geri Vites Stop Etme Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Lion king Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,114
v8 Bey,

5.2 5.9 gibi araçların sorunsuz olanını hiç gördünüz mü ?
Benimde bir dönem 5.2 tecrübem oldu ve aracı aldığım fiyat üzerine araç fiyatından fazla masraf yapmama rağmen hiç bir gezi rotasını sorunsuz olarak tamamlayamadım. :tearsofjoy:
5.2 5.9 kullanan ve 5000 Km' lik bir Karadeniz Turunu sorunsuzca tamamlayan Grand Cherokee sahibini ellerinden öper baş tacı yaparım.
Şahsi fikrim bu araçların arazi için değil kış döneminde konforlu yol sağlama amacı ile üretildiğinden yana.

Defalarca aracınızı yaptırsanız dahil yukarıda belirtiğim gibi kesin bir çözüm olmayacak veya o çözülse başka bir sorun karşınıza çıkacaktır.
Sizin ustanızda da sanıyorum ki biraz sorun varmış.
Aracınız ayar tutmayacak kadar yorgunda olabilir.
Normal şartlarda yapılan bir araç uzun süre olmasada aynı sorunu pek göstermez. Şayet sorun çok kısa sürede tekrarlıyor veya geçmiyor ise sorun araçtan çok ustadadır.

Göz göre, göre lades demenin kimseye bir faydası olduğunu düşünmüyorum.
:D2 kere istanbuldan rizeye gittim geldim dediğiniz gibi arkada takım sandığımla gidiyorum her seferinde problemle karşılaştım hepsini hallettim ama yine de bu arabayı çok seviyorum.usta konusunda hak veriyorum.bu arabayı alan adamın eli anahtar tutması gerekir yoksa sanayiden fazla uzaklaşamazsın :D

ben de bu yorumunuza güldüm.
çünkü sağlıklı bir aracın böyle yapması mümkün değil.
şanzımanı yeni yaptırdınız [(!?) yine birilerinin parasına yazık olmuş] ama araç "bazen stop ediyor, etmezse de gitmek istiyor?" şanzıman düzgünce yapıldıysa demek istiyorsunuz ki bu aracın fabrika çıkışı da böyle? ben de buna gülerim.. :smiley:
bahsettiğiniz durum, araç devir tutturamıyor demek. stop nedeni düşük rölanti, yay gibi gitmek istemesi de yüksek rölanti.
keşke herşey klavyeden yazdığınız kadar kolay olsaydı

:D2 kere istanbuldan rizeye gittim geldim dediğiniz gibi arkada takım sandığımla gidiyorum her seferinde problemle karşılaştım hepsini hallettim ama yine de bu arabayı çok seviyorum.usta konusunda hak veriyorum.bu arabayı alan adamın eli anahtar tutması gerekir yoksa sanayiden fazla uzaklaşamazsın :D

Aracın görüntüsü hoş fiyatı makul, v8'in ayrı bir cezbediciliği var ve rahat bir araç lakin...
Elbette aracınızı seviyorsunuzdur. Hepimiz araçlarımızı seviyoruz ama işte bu karşılaştığımız sorunlar hem zamanımızı hemde moralimizi çalmakta.
Bir seferlik masraf yapıp tekrar, tekrar aynı sorunları yaşamasak olumsuz bir yorum inanın bende yapmazdım.
Bazı sorunları yolda veya civarda ki ilçelerde çözmek mümkün olsada, bazı sorunlar var ki parça dahil bulamıyorsunuz. (Lazım olduğunu anda.)
Bu yüzden ben diretmeden bir Japon markasına geçtim.
Hafta sonu kamp yapmak dışında uzun dönemli gezi rota, parkur yapmayı seven/hedefleyen tüm doğa tutkunlarına da Japon araçlarını tercih etmelerini tavsiye ediyorum. (Özellikle aile sahibi olan ve ailesi ile kamp yapmayı düşünen insanlar açısından.)

Sonuç olarak önemli olan bir aracın ürettiği güçten çok gidilmek istenen yolu sorunsuzca gidebilmesi.

Saygılarımla.

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim grand Cherokee 5,2 97 model aracım var araç soğukken hiçbir problem yok yalnız 100 derece civarı sıcaklığa geldikten sonra yani 25. 30 dakika kullandıktan sonra geri vitese taktığım zaman stop ediyor diğer viteslerin hiçbirinde bir problem yok bu problem ilk çalıştırdığımda soğukkende yok sanki manuel arabada debriyaj ayırmıyormuş gibi oluyor r den p ye alırken kaşıntıdaymış gibi sert geçiş oluyor sadece motor sıcakken değerli bilgilerinize ihtiyacım var yardımcı olmanızı rica ederim şanzıman yağı ve filtresi 2 ay önce değişti
Sorun çözüldü mü acaba

Arkadaşlar merhaba aranızda yeniyim grand Cherokee 5,2 97 model aracım var araç soğukken hiçbir problem yok yalnız 100 derece civarı sıcaklığa geldikten sonra yani 25. 30 dakika kullandıktan sonra geri vitese taktığım zaman stop ediyor diğer viteslerin hiçbirinde bir problem yok bu problem ilk çalıştırdığımda soğukkende yok sanki manuel arabada debriyaj ayırmıyormuş gibi oluyor r den p ye alırken kaşıntıdaymış gibi sert geçiş oluyor sadece motor sıcakken değerli bilgilerinize ihtiyacım var yardımcı olmanızı rica ederim şanzıman yağı ve filtresi 2 ay önce değişti
Sorun çözüldü mü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri