Grand Cherokee 5.2 Çalışmama Sorununu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ysfsslnir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,767

Ysfsslnir

Yeni Üye
Herkese merhaba benim 1998 model grand cherokee 5.2 aracım var yaklaşık 3 aydır çözülemeyen sorunum var. Arabama atesleme bobini değişti krank sensoru değişti ancak yine de çalışmıyor usta yapıyor çalışıp 7 gün sonra tekrar çalışmıyor neden olduğu bulunamadı. Yardımlarınızı bekliyorum

Etiketler
Herkese merhaba benim 1998 model grand cherokee 5.2 aracım var yaklaşık 3 aydır çözülemeyen sorunum var. Arabama atesleme bobini değişti krank sensoru değişti ancak yine de çalışmıyor usta yapıyor çalışıp 7 gün sonra tekrar çalışmıyor neden olduğu bulunamadı. Yardımlarınızı bekliyorum
Cevap verecek yok mu

yaşadığınız yerde biraz zor bu tip işler..
makineye bağlatabilirseniz arıza kodunu alın, sonrasında da Ankara da bir servis ile iletişime geçip çözmeye çalışın bence.
uzaktan ne olduğunu bilmeden biraz zor öneri verebilmek.
son olarak sonradan taktığınız parçaların orijinal ve uyumlu olduğuna emin olun. anladığım kadarı ile sorun bu parçalar değiştirdikten sonra başladı?

Yakıt geliyor mu peki motora hiç baktınız mı? LPG varsa onda da mı aynısını yapıyor. Sensör olarak krank ile bir de egzantirik sensörünü değiştirirler genelde başka sensör bozmaz. Doç ustası var mı çevrenizde,benzinli doçlar ile çalışan ustalar anlar çok fazla çalışmasını engelleyecek elektronik yok bu arabalarda.

benim 5.2 de de benzer bir durum var. Sabah ilk marşı çok geç alıyor. Yaklaşık 7-8 saniye. Ama motor ısınınca sorunsuz tek seferde alıyor. Akü eskidir dedik, gittik sıfır akü aldık yine aynı. Marş dinamosunun kömürleri bitmiştir dedik, onları yaptırdık yine aynı. Ustalara gösterdim, biri bujilerden diyor. Diğeri yakıt pompasından.. Hangisine inanmalıyım?

Bujilerde olsa baska sorunlar da cikar.
Yakit pompasi daha guclu bir ihtimal.
Bosh un pompalarini uyuyor diye biliyorum. Bir arastirin bence

benim 5.2 de de benzer bir durum var. Sabah ilk marşı çok geç alıyor. Yaklaşık 7-8 saniye. Ama motor ısınınca sorunsuz tek seferde alıyor. Akü eskidir dedik, gittik sıfır akü aldık yine aynı. Marş dinamosunun kömürleri bitmiştir dedik, onları yaptırdık yine aynı. Ustalara gösterdim, biri bujilerden diyor. Diğeri yakıt pompasından.. Hangisine inanmalıyım?
aracı stop ettikten sonra lpg regulatorunun vakum hortumunu sök ucunu kokla gaz kokuyosa stop ettikten sonra sistemde kalan lpgyi emme manifolduna gönderiyor demektir. buda bekledikten sonra aracın boğularak zor çalışmasına neden olur. regülatörden çıkıp lpg nin map sensörü ve aracın manifoltuyla baglı bir vakum hortumu olması gerek. o hortumu uygun biryerden söküp regülatör tarafına doğru olan kısmından koklayabilir hatta hortumu suya sokup baloncukları görebilirsin şayet regulatorde kaçak varsa.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri