Grand Cherokee Elektrik Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kmut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,892

kmut

Yeni Üye
Merhabalar, 2006 3.0 crd grand cherokee aracımda, aracı bazen çalıştırırken problem yaşıyorum(marş almıyor). Bunun yanı sıra, belirli aralıklarla bilgi ekranında hafıza sistemi devre dışı ve lastik basıncı kontrolü uyarıları belirmekte. Bir de iç aydınlatmada(kadran ve tape aydınlatması) ışık şiddeti dalgalanma yapıyor. Araç aküsü 100A ve çok esi bir akü değil.

İnternette araştırdığımda, TPIM ile ilgili bir arıza olabileceği söylenmiş. Daha önce bu şekilde bir arıza yaşayan oldu mu acaba? Bir de durumun kontrolü için Ankara'da önerebileceğiniz özellikle elektronik işleri ile ilgili bir servis var mıdır? Çünkü gözlemlediğim kadarı ile jeep servisleri(özel ve yetkili) bu konular ile pek ilgilenmiyor.

Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
merhaba,

sarj dinamosunda da bir sıkıntı olabilir.
akü eski değil derken 3 sene üzerinde ise riski taşıyor olabilir.

bence öncelikle bir akücüye gidip ölçüm yaptırın, akabinde akü de sorun yok ise Ankara da akgün aydın servise bir baktırın (ben servisi tanımam, Ankara da ki kullanıcıların yorumu)

Merhaba,

2008 model bir 3.0 crd'yi 140000 km'dir kullanıyorum.

Sol dizinizle araç hareket halindeyken kapıdaki koltuk konumu kaydetme butonlarına yanlışlıkla basarsanız "Memory system disabled" mesajı gelebiliyor. Kayıt yapmak istediğinizi sanıyor araç ve bunun hareket halinde mümkün olmadığını belirtiyor.

Check TPM System mesajı (Tire Pressure Monitoring) tekerlek basınçlarından biri diğerlerinden epey farklı ise geliyor.

Yukarıdaki iki mesaj bende de arada sırada geliyor bahsettiğim durumlarda. Normal olabilir.

Marş almama bence asıl problem. Servise götürmek gerek bunun için. Ankara'da servis bilemiyorum.

Selamlar

Hocam selamlar naptınız problemi giderebildinizmi? Bendede bazen oluyor aynı sorun bu elektrik gidip gelmesi gibi dalgalanmalar özellikle teyp ekranı kısmında ancak benimde

Merhaba,

2008 model bir 3.0 crd'yi 140000 km'dir kullanıyorum.

Sol dizinizle araç hareket halindeyken kapıdaki koltuk konumu kaydetme butonlarına yanlışlıkla basarsanız "Memory system disabled" mesajı gelebiliyor. Kayıt yapmak istediğinizi sanıyor araç ve bunun hareket halinde mümkün olmadığını belirtiyor.

Check TPM System mesajı (Tire Pressure Monitoring) tekerlek basınçlarından biri diğerlerinden epey farklı ise geliyor.

Yukarıdaki iki mesaj bende de arada sırada geliyor bahsettiğim durumlarda. Normal olabilir.

Marş almama bence asıl problem. Servise götürmek gerek bunun için. Ankara'da servis bilemiyorum.

Selamlar
Ankara'da; İstanbul yolu ve Eskişehir yolunda BİRMOT (Fiat Servisleri) aynı zamanda Jeep servisidir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri