Grand Cherokee Far Yetersizliği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emrahinen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,841

Emrahinen

Yeni Üye
Merhaba,

95 Model ZJ sahibiyim. Bildiğiniz üzere aracın ön farları imalatından dolayı yetersiz aydınlatıyor.Daha iyi performans almak için neler yapılabilir? Daha yüksek kapasitede (5900K 80/100 lük gibi) ampüller ne derece etkili olur? Bu konuda tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

syg.

Etiketler
Ynt: Grand Cherokee Far Yetersizliği

Selam,
Ben de bu konudan şikayetçiydim, xenon far kiti alıp taktım çok memnun kaldım. Sadece farlarımız mercekli olmadığından ışığı çok dağıtıyor.Bu da karşıdan geleni rahatsız ediyor. Bunada çözüm olarak far ayarını düşürdüm, gereklilik duyduğumda içerden yükseltiyorum. Gece yolculuğu yapmak eskiden eziyet geliyordu şimdi zevk haline geldi. 150 TL ye mal oldu, tavsiye ederim.

yükseklik ayarı olmayanlar ne yapsın :smiley: bizde yok mesela. ayrıca merceksi xenon farlar ne kadar aşağı ayarlansada zifiri karanlıkta göz almaya devam ediyorlar. son seçenek olmalı.
ben mercek adapte edeceğim içerisine. en azından hazır çin işi mercekler var bixenon onlardan kullnılabilir belki. bunlarla uğraşamayacak olanlar benim şu anda yaptığım gibi 9004-9007 ampul çevrimini denesinler. internette şemaları vs si vardı. 1 saatte yapılır işi bilen biriyseniz. uzunlar kısa kısalar uzun filamentinden yanıyor böylece uzunların daha yüksek olan gücü kısalarda kullanılmış oluyor.

Öncelikle cevap verenlere teşekkürler.Yaptığım ufak araştırma sonucu hid xenon kitinin daha iyi olacağına karar verdim.aracın orjinalliğini bozuyoruz ama daha sağlıklı sürüş için buna değer diye düşünüyorum.
Sis farlarına da uygulamayı düşünüyorum.Taktıktan sonra deneyimimi paylaşırım.

normal farlar,4300K yada 3000K xenon takılmış sisler ile fena olmuyor aydınlatma. karşıdan gelenide kör etmemiş oluyoruz.

8k xenonlar vardı ben satın aldığımda .çok farketmemiştim göz aldığını 1 ay kadar önce söktürdüm halojen taktırdım xenonlar mercek olmadığı sürece hiçi yi aydınlatmıyor.şuan daha güzel aydınlatması 60 lık ampüller. araya röle koyup yükseltilebiliyor halojen farlar 100 lük yapılabiliyor ama aygün usta tavsiye etmedi .

isteyene gönderebilirim sırf arazide kullanacaksanız.ş.içinde kullanılmasınada karşıyım merceksizlerin.

arkadaşlar ben bu olaya çözümm olarak role koydurun derim bende aracımı aldığımda malesef farları beğenmemiştim elektrikçim bir role koydu kabus olan farlar zevk dolu gece gezmelerine döndü, ciddi anlamda çok fark var ;)

Üzerindeki ampul muhtemelen 55 w 100w ile değiştirebilirsiniz ama farları,da ayarlatınki göz almasın

pehlivan' Alıntı:
arkadaşlar ben bu olaya çözümm olarak role koydurun derim bende aracımı aldığımda malesef farları beğenmemiştim elektrikçim bir role koydu kabus olan farlar zevk dolu gece gezmelerine döndü, ciddi anlamda çok fark var ;)

peki hiç arıza yaptımı role koyduktan sonra.tavsiye edersen bende yaptırayım.elektrikçi yapalım dedide ben ankaradaki akgün ustaya sordum tavsiye etmemişti.

arkadaşlar projemi hayata geçirdim. internetten aldığım bosch marka bixenon projektörleri mercedes S serisi uzun far halojenleri ile birlikte depo marka yan sanayi fara adapte edeceğim.

detayları paylaşırım far çanağını ayarladım ancak desenli polimer camı aşındırıp mercek karşısına gelen bölümü şeffaflaştırabilirsem olumlu sonuçları burada da göstereceğim.

KLL' Alıntı:
arkadaşlar projemi hayata geçirdim. internetten aldığım bosch marka bixenon projektörleri mercedes S serisi uzun far halojenleri ile birlikte depo marka yan sanayi fara adapte edeceğim.

detayları paylaşırım far çanağını ayarladım ancak desenli polimer camı aşındırıp mercek karşısına gelen bölümü şeffaflaştırabilirsem olumlu sonuçları burada da göstereceğim.

Kolay gelsin ama işiniz çok zor o camlar havalı cam en ufak müdahalede patlar

polimer bunlar. cam değil. amerikan işi yani. PPC materyalden üretilmiş.

Arkadaşlar aslında kolayı var.Fiyatı çokta yüksek olmayan mercekli farlar,artık yurdumuzda mevcut.Gerçi insanın kendi emeği ile yaptığı işler daha keyifli olur.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-93-98-grand-cherokee-arka-stop-far-krom-on-mercekli-far-61481980/detay/

Bu arada bu satıçıyla hiç bir ilgim yok ;D.Yanlış anlaşılmasın sadece dikkatimi çekti.Benim aracımdada aydınlatma sorunum var.Fakat bunların araç üzerinde yakışmadığı düşüncesindeyim.

linkteki farlar gayet guzel orjınal farlardan kat kat daha ıyı gostereceğine eminim de aracın üstünde nasıl dururlar yakışırmı aracın kalitesını duşururumu bılınmez

xenon ışıklar iyi ama kışın kötü oluyor her taraf beyaz olunca ışığında etkisi gidiyo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.