Grand Cherokee Far Yetersizliği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Emrahinen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,855
Ynt: Grand Cherokee Far Yetersizliği

linkteki satıcı yanlış hatırlamıyorsam 700 tl gıbı bı rakam ıstıyordu.
ben h4 uzun kısa xenon taktım.
acıyı 3 te yani en aşağı konumda tutuyorum.
hem yolumu goruyorum hemde hıc tepkı selektor polıs uyarısı almadım 1 aydır.
kendımde kontrol ettım rahatsız etmıyor desensız camlarda xenon takanlar gıbı.
6000k lık gayet guzel bır aydınlatmam var artıık.
ışık desenınıde hıc bozmadım aynı cızgıyı yakaladım.
ayarsız farlarda ıse sabıt olarak acınını far uzerınden yapabılrsınz.

kışın her yer karlıyken ışık kaybolmasına katılmıyorum.
zaten her yer karlıyken mum ışığı bile yolu görmenızı sağlar

Etiketler

altunsu53' Alıntı:
linkteki farlar gayet guzel orjınal farlardan kat kat daha ıyı gostereceğine eminim de aracın üstünde nasıl dururlar yakışırmı aracın kalitesını duşururumu bılınmez

Tofaşlara buna benzer takıyorlardı gözünüzün önüne getirin

KLL' Alıntı:
arkadaşlar projemi hayata geçirdim. internetten aldığım bosch marka bixenon projektörleri mercedes S serisi uzun far halojenleri ile birlikte depo marka yan sanayi fara adapte edeceğim.

detayları paylaşırım far çanağını ayarladım ancak desenli polimer camı aşındırıp mercek karşısına gelen bölümü şeffaflaştırabilirsem olumlu sonuçları burada da göstereceğim.

ne oldu nasıl oldu var mı gelişme

böyle bişey önerebilirmiyim...

IMG 3087

IMG 3093

IMG 3086

IMG 3085

IMG 3090

önerilebilir tabiki. siz mi satıyorsunuz?

güle güle kullanın. bu modelin sinyallerle birleşik olması bence aracın orjinalliğini bozuyor. bu şekilde şeffaf camları olan stadnart ZJ farları satıyrolar ebay de. keşke onlardan bulabilsek topluca. h4 ampullü ve şeffaf camlı. modern reflektör tasarımlı.

sadece ön farların maliyeti ne olur acaba?

KLL' Alıntı:
sadece ön farların maliyeti ne olur acaba?

bu farlar ebay de 180 usd civarı ama kargo çok istiyorlar ben alamadım bir türlü taktım bu merceklere...ebayda grand cherokee halo projector light diye aratın onlarcası var. türkiyede ne yazık ki bulamadım

Ön farlar 270 Dolar, arkalar 98 dolar, komple maliyeti kargo vergi montaj dahil 850-900 tl yi buluyor.

aslında burada satılan cam farlarla kıyaslayınca uygun sayılır yaptığı işe göre.

Arkadaşlar konu zamanı 2013 ancak bu tür durum yaşayanlar olursa diye yazmak istedim. Benim farlarımda akşamları iyi aydınlatmıyordu. Far değişimi düşünen olursa orjinal cam farlardan alınması görüşün mevcut farımıza göre daha belirgin iyileşmesi bakımından önemli olduğunu öğrendim. Far değişiminden önce mevcut durumda önce bir farı elektrikçi ile inceledik. sonuçta iyileşme farkedilince, aküden direk röle bağlantısı ile farlarda daha iyi belirgin bir görüş yakaladık. sadece röle takılarak yaklaşık 100TL ye bu durumu çözmüş olduk.

arkadaşlar ben bu olaya çözümm olarak role koydurun derim bende aracımı aldığımda malesef farları beğenmemiştim elektrikçim bir role koydu kabus olan farlar zevk dolu gece gezmelerine döndü, ciddi anlamda çok fark var ;)

Bu sistemi nasıl anlatalım ustaya , teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri