Grand Cherokee - Pathfinder Seçimi Için Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bizage Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,148

bizage

Ana Kamp
Herkese selamlar,
Yeni araç alacak her kişi gibi benim de kafam çok karışmış durumda. Araç alınırken malum herkesin karşılaştırdığı ya da hesapladığı şeyler aşağı yukarı aynıdır ki bunlar yakıt, vergi, bakım ve ikinci el pazarıdır..
Aslında bir arkadaşım sayesinde hedefim WJ kasa 2.7 veya 4.7 almak idi. Şu anda 2.0 bir binek aracım var vergi olarak 2.7 daha düşük 4.7 de kasko bedeli hesabı ile aynı miktara denk geliyor ve yakıt olarak da yaklaşık iki motorda da aynı olduğu söylenmekte. Servis masrafı özellikle enjektör bakım veya değişimi ihtimalleri ile dizelde daha fazladır.
Aklıma takılan diğer araç ise Pathfinder 3.3 veya 3.5 2000 yılındaki makyajlı kasalar.
iki aracı karşılaştırma şansı olan veya tanıyıp da tavsiyede bulunacak arkadaşım varsa çok sevinirim.
Açıkçası nissanı pek araştırmadım ama gerek japon oluşu gerekse arazi araçlarındaki tecrübesi bu aracı yabana atılır bir tercih olmaktan çıkarıyor.
Bu arada bu araçları alma amacım kesinlikle derin çamur nehir geçişi veya dağ taş kullanımı olmayıp tamamen gezi amaçlıdır. Sadece diğer aracımız olan CRVden daha başarılı bir arazi performansı arıyorum. En azından derin kar veya hafif çamurda yolumuza devam etmek istiyoruz..
Sakaryada ikamet ediyoruz ve 2008 model olan bir önceki CRV aracımız ile soğucak yaylasının 1-2 cm çamurlu yolundan geri dönmek zorunda kalmıştık.
Mutlaka lastik de önemlidir ama biraz daha yüksek ve gerekli durumlarda arazi vitesi kullanabileceğimiz bir araç tercih etmek istiyoruz.
Bununla birlikte malum CRV duracak ben kullandığım aracı satacağım ve işe gelip gitmede de kullanacağım için aşırı yükseltme vs gerekli değildir.
Şimdiden teşekkürler....İyi forumlar..

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Başarılı bir karar verip foruma üye olmuşsunuz. Burada gerçekten aradığınız soruların çoğuna aradığınız cevapları bulabilirsiniz. Gelelim aklınıza takılan sorulara. Nissan fena bir marka olmamakla birlikte segmente adını veren Jeep markasından şaşmayın derim. 2.0 aracınızın yakıt maliyetine 50 Tl gibi bir fazlalık ile 2.7, 2.8 veya 3.0 bir Jeep alarak günübirlik bile kullanabilirsiniz. Şöyle açıklayayım; bende daha önce 2011 model bir 1.6 Corolla vardı. Eski aracımla 300 Tl'lik benzin ie gittiğim yere 2009 model Cherokee 2.8 CRD Limited aracım ile 350 Tl.'lik mazot ile gidiyorum. Diğer bir sorunuz yedek parça ve bakım onarım giderleriydi. Jeep'lerin parçaları yerini bulduktan sonra hayet uygun. Onarımında da aynı şey geçerli. Hangi şehirde ikamet ettiğinizi bilmiyorum ama gayet başarılı ustalar var.

Not: 12 yıldızdan hangisine mensupsunuz?

Öncelikle foruma hoş geldiniz. Başarılı bir karar verip foruma üye olmuşsunuz. Burada gerçekten aradığınız soruların çoğuna aradığınız cevapları bulabilirsiniz. Gelelim aklınıza takılan sorulara. Nissan fena bir marka olmamakla birlikte segmente adını veren Jeep markasından şaşmayın derim. 2.0 aracınızın yakıt maliyetine 50 Tl gibi bir fazlalık ile 2.7, 2.8 veya 3.0 bir Jeep alarak günübirlik bile kullanabilirsiniz. Şöyle açıklayayım; bende daha önce 2011 model bir 1.6 Corolla vardı. Eski aracımla 300 Tl'lik benzin ie gittiğim yere 2009 model Cherokee 2.8 CRD Limited aracım ile 350 Tl.'lik mazot ile gidiyorum. Diğer bir sorunuz yedek parça ve bakım onarım giderleriydi. Jeep'lerin parçaları yerini bulduktan sonra hayet uygun. Onarımında da aynı şey geçerli. Hangi şehirde ikamet ettiğinizi bilmiyorum ama gayet başarılı ustalar var.

Not: 12 yıldızdan hangisine mensupsunuz?

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle kabardey boyundanım. Aslen uzunyaylalıyım.
2.8 - 3.0 düşünmüyorum çünkü model yılı olarak vergileri şu anda benim için yüksek kalıyor. Sakaryadayım şu anda pek kimseyi tanımıyorum sanayi ustası olarak bu da beni biraz korkutuyor açıkçası ama onu göze aldım diyelim.
zaten büyük masraf olarak motor ve şanzıman sorun olabilir onu da alırken iyi araştırmak lazım sanırım büyük ihtimalle istanbuldan alacağım için istanbulda yardımcı olabilecek arkadaşım var. Gerek bu forumda gerekse diğer sitelerde öeşhur bir japon-amerikan savaşı var, ben de isterdim ki Land Cruiser alabileyim ama maalesef bütçe meselesi ve ağır off road yapmayacağım için araca çok zarar verebileceğimi de düşünmüyorum. Sizin de dediğiniz gibi gerek ikinci el gerekse kullanım yaygınlığı olarak Jeep daha mantıklı olacak gibi. peki fiyat olarak ne olmalı 2.7 veya 4.7 nedir satış rakamları bir fikriniz var mıdır. Çerkes parası ile ödeyemeyiz heralde :smiley:

merhaba,

ben japonlara yabancıyım, forumda bir çok bilgi bulabilirsiniz ama.

WJ konusunda 2,7 dizel olması sebebi ile iyi araştırılmadan alınmaması gereken bir araç.
hoş 4.7 de benzinli ama onu da çok iyi araştırmak lazım. Sakarya da tanıdık 1-2 usta var, işçilik ve parça konusunda yardımcı olurlar, İstanbul dan ya da başka yerden fark etmez ama en az 2 ekspere götürün derim..
tabi bunlardan biri kesinlikle özel jeep servisi olmalı.
4.7 gücü iyi ama 2,7 de aşağı kalır değil, sonuçta turbo dizel ve torku yüksek.
bence motordan ziyade en temiz ve uygun fiyatlı hangisi karşınıza çıkarsa ona bakın..
önceki sahipleri çok önemli, eşek niyetine mi binmiş yoksa düzgün kullanmış ve bakımlarını zamanında mı yapılmış.
elden ele mi gezmiş yoksa 3-4 sahibi mi olmuş, vs vs

ayrıca araç parası dışında kenarda olur ne olmaz parası olarak en az 5bin olmalı ki olası bir sorunda yaya kalmayın.

Son düzenleme:

2000 PATH Kullanıyorum 3.3, Eski grand vitara 2004 kullanıcısıyım.
99 4.7Leride araştırmıştım.
4.7 temiz bulmak daha zor ve işletme giderleri daha yüksek.Pathfinderden japon olduğu için sorunsuz(ateşleme ve arka burç sorunu harici)ve konfor ve iç mekan kalitesi olarak keyiflidir.2 4 çeker ayırabiliyorsun. arkada lsd mevcut.yakıt olarak uzun yolda 14 litre lpg yakar. Motor ödüllü ve şanzıman ağırkanlı ama sağlamdır.
Kesinlikle tavsiye ederim 55 60 arasına güzel bir 2000 model makyajlı alabilirsin. Arkadaşlarla hep konuşuruz o paralara alınabilecek en iyi araç belkide.

merhaba,

ben japonlara yabancıyım, forumda bir çok bilgi bulabilirsiniz ama.

WJ konusunda 2,7 dizel olması sebebi ile iyi araştırılmadan alınmaması gereken bir araç.
hoş 4.7 de benzinli ama onu da çok iyi araştırmak lazım. Sakarya da tanıdık 1-2 usta var, işçilik ve parça konusunda yardımcı olurlar, İstanbul dan ya da başka yerden fark etmez ama en az 2 ekspere götürün derim..
tabi bunlardan biri kesinlikle özel jeep servisi olmalı.
4.7 gücü iyi ama 2,7 de aşağı kalır değil, sonuçta turbo dizel ve torku yüksek.
bence motordan ziyade en temiz ve uygun fiyatlı hangisi karşınıza çıkarsa ona bakın..
önceki sahipleri çok önemli, eşek niyetine mi binmiş yoksa düzgün kullanmış ve bakımlarını zamanında mı yapılmış.
elden ele mi gezmiş yoksa 3-4 sahibi mi olmuş, vs vs

ayrıca araç parası dışında kenarda olur ne olmaz parası olarak en az 5bin olmalı ki olası bir sorunda yaya kalmayın.

Ben biraz araçlardan keyif almak isteyen bir kullanıcıyım hemen hemen hiç normal aracım olmadı son aracım da güçlü ve hızlı bir araç. o sebeple 4.7 içimden geçen makine ama tabi ki dediğiniz gibi iki motor seçeneklerine de bakıyorum ilanlarda. alabilirsem inşallah sakaryadaki usta tavsiyelerinizi de öğrenmek isterim sonrasında. ilginize çok teşekkür ederim.
bu arada siz yıldızlardan bahsetmediniz ?

2000 PATH Kullanıyorum 3.3, Eski grand vitara 2004 kullanıcısıyım.
99 4.7Leride araştırmıştım.
4.7 temiz bulmak daha zor ve işletme giderleri daha yüksek.Pathfinderden japon olduğu için sorunsuz(ateşleme ve arka burç sorunu harici)ve konfor ve iç mekan kalitesi olarak keyiflidir.2 4 çeker ayırabiliyorsun. arkada lsd mevcut.yakıt olarak uzun yolda 14 litre lpg yakar. Motor ödüllü ve şanzıman ağırkanlı ama sağlamdır.
Kesinlikle tavsiye ederim 55 60 arasına güzel bir 2000 model makyajlı alabilirsin. Arkadaşlarla hep konuşuruz o paralara alınabilecek en iyi araç belkide.

dediğinize katılıyorum ama o fiyatlara jeep daha ağır basıyor bende ama daha uyguna denk gelse hayır demeyebilirdim. sonuçta aradğım şeyler pathfinderda da mevcut gerek güç gerek konfor ve genişlik. dediğim gibi denk gelirse değerlendirebileceğim bir araç çok teşekkür ederim bilgileriniz için..

vg33 motorlu pathfindere uzun seneler bindim . binerken büyük keyif aldığım her yerde ve her koşulda güvenilecek bir araba idi zamanında temizi varsa motor gücünün zayıflığına katlanabilecekseniz alın binin. parçalarının temini zor olacaktır artık. vg35 motorlu makyajlının motor parçaları da zor bulunur çok az var o araçlardan. 4.7 wj jeep ler ise daha düşük kalitededir nissana göre ve motor olarak daha az dayanıklıdır ve daha çok yakıt harcar. 1 sene kadar bindim oldukça yeni bir araçtı 20 bin km benzin ile kullandım şehir içi tüketimi korkunçtur. ve yaktığı kadar da güçlü bir motor değildir. ama işletme giderleri, parça bulunurluğu çok daha iyidir. en kötü amerikadan internet üzerinden getirirsiniz posta ile.

vg33 motorlu pathfindere uzun seneler bindim . binerken büyük keyif aldığım her yerde ve her koşulda güvenilecek bir araba idi zamanında temizi varsa motor gücünün zayıflığına katlanabilecekseniz alın binin. parçalarının temini zor olacaktır artık. vg35 motorlu makyajlının motor parçaları da zor bulunur çok az var o araçlardan. 4.7 wj jeep ler ise daha düşük kalitededir nissana göre ve motor olarak daha az dayanıklıdır ve daha çok yakıt harcar. 1 sene kadar bindim oldukça yeni bir araçtı 20 bin km benzin ile kullandım şehir içi tüketimi korkunçtur. ve yaktığı kadar da güçlü bir motor değildir. ama işletme giderleri, parça bulunurluğu çok daha iyidir. en kötü amerikadan internet üzerinden getirirsiniz posta ile.

ikisinin de dezavantajları var diyorsunuz yani...ama işletme maliyeti ve parça ulaşılabilirliği sanırım daha öne çıkıyor gibi. büyük ihtimalle bu dediklerinize dayanarak amerikan tercih edeceğim teşekkür ederim...

dediğinize katılıyorum ama o fiyatlara jeep daha ağır basıyor bende ama daha uyguna denk gelse hayır demeyebilirdim. sonuçta aradğım şeyler pathfinderda da mevcut gerek güç gerek konfor ve genişlik. dediğim gibi denk gelirse değerlendirebileceğim bir araç çok teşekkür ederim bilgileriniz için..

Dediğim fiyat aralığında 180 240 bin km aralığındaki araçlar, 100bin mildeki temiz araç 62ye satıldı. 53 lü rakamlara biraz daha yüksek kmli bulunabilir, yada 98 olucaksa 50ye düşük kmli araçlar bulunabilir.
KLL
3.3TE Parça sorunu yok gibi birşey, benimde alırken korkularım vardı ama var çoğu şey.Şanzıman aslında 3 vites.4. vites overdrive. ondan dolayı araba hep 3te gitmeye çalışıyor alt devirde kalıyor çekiş problemi yaşanabiliyor. 60 70lerde 2 bin devirlerde oluyor.
Gaz tepkisi sağlıklı bir arabada çok keskindir ve mutlu eder.

ikisinin de dezavantajları var diyorsunuz yani...ama işletme maliyeti ve parça ulaşılabilirliği sanırım daha öne çıkıyor gibi. büyük ihtimalle bu dediklerinize dayanarak amerikan tercih edeceğim teşekkür ederim...
Bence ters yazmış 4.7 nin vergisi yakıtı ve masraf çıkarma ihtimali daha yüksektir.Parça konusunda pathdede sorun yok garanti verebilirim.İstanbul Ankaradaysanız tabi.
Arkadaşım geçen 4.7 baktı 55 civarına olanlar hep yorgun dedi 70e 4.0 99 model aldı 170 binde.

Bence ters yazmış 4.7 nin vergisi yakıtı ve masraf çıkarma ihtimali daha yüksektir.Parça konusunda pathdede sorun yok garanti verebilirim.İstanbul Ankaradaysanız tabi.
Arkadaşım geçen 4.7 baktı 55 civarına olanlar hep yorgun dedi 70e 4.0 99 model aldı 170 binde.

2.7 de tercihler arasında sesten feragat etmek gerekiyor tabi o zaman. ben sadece çok yabancı olduğum bir konu olduğu için aracı alıp sonradan çıkan masraflarla uğraşmak istemiyorum.. bu arada sakaryadayım parça ve servis konusunda bir fikrim yok açıkçası.

Ben biraz araçlardan keyif almak isteyen bir kullanıcıyım hemen hemen hiç normal aracım olmadı son aracım da güçlü ve hızlı bir araç. o sebeple 4.7 içimden geçen makine ama tabi ki dediğiniz gibi iki motor seçeneklerine de bakıyorum ilanlarda. alabilirsem inşallah sakaryadaki usta tavsiyelerinizi de öğrenmek isterim sonrasında. ilginize çok teşekkür ederim.
bu arada siz yıldızlardan bahsetmediniz ?

4,7 ilk kalkışta performansı çok daha iyi, ama ara hızlanmalarda torkun da etkisi ile 2,7 nin altta kalacağını düşünmüyorum, yazılım da atılabilir.
ben de bugünlerde çok kararsız bir şekilde araç bakıyorum, 2,7 de var bunların için de sıfır megane da.

yalnız temiz araç bulmak zor olsa da 70 bine 99 4,0 almak bana göre bir hareket değil. 80 e çıkıldığında zaten WH 3.0 var ki efsane bir araçtır, seneye inşallah tekrar alacağım (2020 nin ne getireceği belli değil malum)..

path için parça problemini ben de çok duydum ama m3csl olmadığını belirtmiş, yorum yapmam zor. tek söyleyebileceğim 4.7 motorunu yapacak usta bulmak da parça bulmak da çok kolay, ayrıca arada ciddi performans farkı mevcut. cebimde yeterli para olup 3.0 prado alacağım güne kadar bu fiyat klasmanında en iyi araç tartışmasız Jeep tir.
he Jeep ilgi ister, bakım ister, vakit ister, en önemlisi de nakit ister :smiley:
sonuçta 15 - 20 yaş arası araçlardan bahsediyoruz, path de WJ de illaki masraf açacaktır..

ben 2,7 alırsam 2" get ile yükseltip iyi bir lastik ile kullanmayı düşünüyorum..

4,7 ilk kalkışta performansı çok daha iyi, ama ara hızlanmalarda torkun da etkisi ile 2,7 nin altta kalacağını düşünmüyorum, yazılım da atılabilir.
ben de bugünlerde çok kararsız bir şekilde araç bakıyorum, 2,7 de var bunların için de sıfır megane da.

yalnız temiz araç bulmak zor olsa da 70 bine 99 4,0 almak bana göre bir hareket değil. 80 e çıkıldığında zaten WH 3.0 var ki efsane bir araçtır, seneye inşallah tekrar alacağım (2020 nin ne getireceği belli değil malum)..

path için parça problemini ben de çok duydum ama m3csl olmadığını belirtmiş, yorum yapmam zor. tek söyleyebileceğim 4.7 motorunu yapacak usta bulmak da parça bulmak da çok kolay, ayrıca arada ciddi performans farkı mevcut. cebimde yeterli para olup 3.0 prado alacağım güne kadar bu fiyat klasmanında en iyi araç tartışmasız Jeep tir.
he Jeep ilgi ister, bakım ister, vakit ister, en önemlisi de nakit ister :smiley:
sonuçta 15 - 20 yaş arası araçlardan bahsediyoruz, path de WJ de illaki masraf açacaktır..

ben 2,7 alırsam 2" get ile yükseltip iyi bir lastik ile kullanmayı düşünüyorum..

ikimize de şimdiden hayırlı olsun o zaman :smiley: benim de tercih sıralamam 4.7 - 2.7 ve diğerleri şeklinde şu anda

valla bundan 10 sene önce pathfinder vg33 için orijinal buji kablosu setini turkmenistandan bulabilmiştim. şimdi nasıl bilmiyorum.

Yazaki marka:smiley: orjinalini almak gerekli bazı kritik parçaları.
Hayırlısı olsun bende ilerde 3.2 toureg düşünüyorum 2003 2004 68 70e var ama elektronik arızalar vede tip çok soft geliyor. En iyisi Lc alana kadar beklemek sanırım:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR