Grand Cherokee Wj Solenoid Pack

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endlos22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,068

endlos22

E. KUNTER
Herkese Selamlar,

Uzun zamandır forumun aktif takipçisiyim, ocak ayında 1999 wj 4.7 alarak alarak jeep dünyasına giriş yaptım. forumu neredeyse baştan sona okudum. p0700 hatasıyla karşılaşan arkadaşlar olmuş farklı yöntemlerle sorunu çözen de olmuş... bende aynı hatayla karşılaşınca 2-3 ustaya gösterdim hepsi de sorunun solenoid pack 'te olduğunda hemfikirler...

bende kesin çözüm olduğundan emin olamasamda değiştirmeye karar verdim... bu parçanın çıkmasını bulma şansım var mıdır yada çıkmayı tavsiye eder misiniz?

bu konuda ilgili arkadaşların yönlendirmelerini rica ederim.

Herkese Selamlar,

Uzun zamandır forumun aktif takipçisiyim, ocak ayında 1999 wj 4.7 alarak alarak jeep dünyasına giriş yaptım. forumu neredeyse baştan sona okudum. p0700 hatasıyla karşılaşan arkadaşlar olmuş farklı yöntemlerle sorunu çözen de olmuş... bende aynı hatayla karşılaşınca 2-3 ustaya gösterdim hepsi de sorunun solenoid pack 'te olduğunda hemfikirler...

bende kesin çözüm olduğundan emin olamasamda değiştirmeye karar verdim... bu parçanın çıkmasını bulma şansım var mıdır yada çıkmayı tavsiye eder misiniz?

bu konuda ilgili arkadaşların yönlendirmelerini rica ederim.
Merhaba,
Sorun çözüldü mü bilmiyorum, yalnız çıkma olarak almanızı tavsiye etmem. Ortalama fiyatı mopar olarak 1600 TL, yan sanayi olarak ise 850 TL. Slenoid block üzerindeki fişin beyaz renklimi ? yoksa siyah renklimi olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Almaya karar verirseniz bu konuda yardımcı olabilirim.

Merhaba,
Sorun çözüldü mü bilmiyorum, yalnız çıkma olarak almanızı tavsiye etmem. Ortalama fiyatı mopar olarak 1600 TL, yan sanayi olarak ise 850 TL. Slenoid block üzerindeki fişin beyaz renklimi ? yoksa siyah renklimi olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Almaya karar verirseniz bu konuda yardımcı olabilirim.
Merhaba Seçkin bey;

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim, sorun aralıklarla devam ediyor. Normal kullanımda araç kendine geliyor hatta check engin ikazı ışığı da sönüyor... fakat ani hızlanma gerektiğinde gaza fazla basıldığında vites değiştirirken bir vurma sesi geliyor 1 kereliğine alt vitese düşüyor sonra galiba korumaya alıp sürekli 3.ncü viteste kalıyor. kontağı kapatıp açınca tekrar düzeliyor.

Renk konusunda da emin değilim, ustalarda bunu öğrenmemiz için açıp bakmamız gerekiyor dediler. Bunu açmadan öğrenme şansım var mı onu da bilmiyorum. (Bu arada siyah veya beyaz olmasının arasındaki farkın ne anlama geldiğini söyleyebilirseniz sevinirim).

Disklerin değişme zamanı geldiği için solenoid pack'i 1-2 ay erteledim ama elbet alacağım, orijinal olması tabi ki tercih sebebidir ama fiyat farkı da baya fazla, yan sanayisi güvenilir mi işimizi görür mü ne dersiniz?

tekrar teşekkürler iyi günler....

Merhaba Seçkin bey;

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim, sorun aralıklarla devam ediyor. Normal kullanımda araç kendine geliyor hatta check engin ikazı ışığı da sönüyor... fakat ani hızlanma gerektiğinde gaza fazla basıldığında vites değiştirirken bir vurma sesi geliyor 1 kereliğine alt vitese düşüyor sonra galiba korumaya alıp sürekli 3.ncü viteste kalıyor. kontağı kapatıp açınca tekrar düzeliyor.

Renk konusunda da emin değilim, ustalarda bunu öğrenmemiz için açıp bakmamız gerekiyor dediler. Bunu açmadan öğrenme şansım var mı onu da bilmiyorum. (Bu arada siyah veya beyaz olmasının arasındaki farkın ne anlama geldiğini söyleyebilirseniz sevinirim).

Disklerin değişme zamanı geldiği için solenoid pack'i 1-2 ay erteledim ama elbet alacağım, orijinal olması tabi ki tercih sebebidir ama fiyat farkı da baya fazla, yan sanayisi güvenilir mi işimizi görür mü ne dersiniz?

tekrar teşekkürler iyi günler....
Öncelikle Ankarada ikamet etmekte iseniz hangi ustalara gittiğinizi öğrenmemde fayda var :smiley: 3 ustaya gösterdiyseniz aracınızı büyük ihtimal cihazda aynı hata kodunu vermektedir ve bahsettiğiniz sorun back beyinden kaynaklandığı gözükmekte ki bu araçlarda en çok bozulan parçalardan biridir. Beyaz ve siyah sokete gelince sökülmeden belli olmaz ve iki ayrı parça olarak görebilirsiniz aslında görünüş olarak aynı parçadır ama soket kısmından ayrılmış. Eğer araca binmeyi düşünüyor iseniz orjinal almanızı öneririm, ustanızda büyük ihtimalle bu yönde görüş belirtecektir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.