DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Grand Cherokee Zj 5.2 4x4 Sorunu

'CHEROKEE' forumunda ibrahm_9 tarafından 8 Haziran 2019 tarihinde açılan konu 343 kişi tarafından okunmuş, 8 cevap yazılmıştır

1. ibrahm_9

ibrahm_9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar uzun zamandır siteyi takip ediyorum sizlere bir sorum olacaktı şu an 94 model zj alma arefesindeyim yalnız aracın 4x4 ü çalışmıyor 4x2 de çalışıyor 4 çekerin tekrar çalıştırmak için ne kadar masraf çıkarır? Teşekkürler

Etiketler:

2. VolkanGurcan

VolkanGurcan Mechanic

Alınan Beğeni:
    79
    4 çekerin neden çalışmadığına göre değişir.Öncelikle bunun tespit edilmesi gerekir.
    Araçta 2 çeker 4 çeker seçeneği var mı? Varsa arazi şanzımanına giden seçici kolda hareket iletilemiyor olabilir.Tamir kiti satılıyor ucuza halledilir.
    2 çeker modu olmayan şanzımanda 4 çeker çalışmıyorsa durum daha karmaşık olabilir.

3. ibrahm_9

ibrahm_9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Zj 5.2 de 2 ve 4 çeker yok diye biliyorum

4. ibrahm_9

ibrahm_9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Nelerden kaynaklı çalışmaz acaba çok bilgim yok yardımcı olur musunuz

5. VolkanGurcan

VolkanGurcan Mechanic

Alınan Beğeni:
    79
    5.2 fabrikadan ya sürekli dört çeker yada sadece arkadan çeker olarak çıkar.İki çeker modelini henüz görmedim Türkiye'de.Ancak sonradan 4.0 motorlarda çıkan iki çeker modu da olan arazi şanzımanı takılmış olabilir ve bu şanzımanın 4 çekeri çalışmıyor olabilir.Sürekli dört çeker olan arazi şanzımanının şaftlardan biri sökülmediyse iki çeker olarak çalışabileceğini sanmıyorum.

6. ibrahm_9

ibrahm_9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Araç sahibi şaft sökülmüş dedi en fazla ne kadar masraf çıkarır

7. DEŞİFRE

DEŞİFRE ZJ

Alınan Beğeni:
    88
    Meslek:
    Yazılım
    ön şaft alıcan bi tane. çıkması 1500-200 den aşağı zor bulunur. sıfır alırım dersen o da 3000'i rahat geçer. marka modele göre 5000'i bile bulabilir. ama temiz çıkma bulmaya bak.

8. ibrahm_9

ibrahm_9 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Teşekkürler verdiğiniz cevaplar için en doğrusu baktırıp öğrenmek

9. Umutdevecii

Umutdevecii Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Şaft ihtiyacınız var ise ben yardımcı olurum ucuzdan elimde çift mafsal şaftlar mevcut

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...