Grand Vi̇tara 1,6 Jx A/mt Aldım, Kafamda Deli Sorular..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bilmex Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,026

Bilmex

Yeni Üye
Merhabalar,

10 gün önce 2011 model GRAND VİTARA 1,6 JX A/MT 3 kapılı aracımı alarak aranıza katıldım.
İlk SUV aracım, bundan önceki aracım Renault Clio idi. Çok beğenerek ve isteyerek aldım.
Şu ana kadar severek ve keyifle biniyorum. Siz değerli Üstad lardan bazı bilgiler rica ediyorum.
Maddeler halinde soru ve sorunlarımı yazayım, tecrübesi olan üstad lar yanıtlayabilirse sevinirim.

1- Aracım benzinde sorunsuz çalışıyor, çekişi, gaz yemesi, sessizliği çok harika fakat LPG ye geçince tekleyerek ilerliyor,
İstanbul dan Antalya ya gelirken uzun yolda lpg de çok sıkıntı çıkarmadı ama şehir içinde benzinden lpg ye geçince yığılma oluyor ve gaza yüklenince vuruntulu ilerliyor. Sorun sizce gaz filtrelerinden mi yoksa buji / buji kablolarından mıdır? veya başka nerede sıkıntı olabilir?
Bir de belki bana öyle geliyor bilmiyorum ama sanki motor Lpg de daha sesli çalışıyor, özellikle 80/100 km hızı gördüğünde.
(Araçta Lovato Fast ODB II lpg sistemi mevcut)

2- Aldığım yerden sadece kontak anahtarı verdiler, stepne kilidine kontak anahtarı girmiyor. Stepne açıkta olup üzerine jant kapağı gibi geçmeli olan modelden. Yapısını bilmediğim için Kapağı çıkarmak için zorlamadım. Kapak kilit açmadan çıkabiliyor mu? Bir çilingir veya anahtarcıya göstermeli miyim?

3- Araçta çeki demiri var ve ruhsata işli, onun da üzerinde demirle bütünleşik bir kilit var ve onun da anahtarı yok. Bu kilit ne işe yarar ve onu da bir anahtarcıya göstermeli miyim? Çeki demiri lazım olacak bir durumum yok şimdilik ama hayat bu nerede ne zaman lazım olur belli olmaz.

4- Çok fazla inceleme fırsatım olmadı ama araç içinde sigorta kutusu göremedim, nerededir acaba?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar..

Etiketler
Merhabalar,

10 gün önce 2011 model GRAND VİTARA 1,6 JX A/MT 3 kapılı aracımı alarak aranıza katıldım.
İlk SUV aracım, bundan önceki aracım Renault Clio idi. Çok beğenerek ve isteyerek aldım.
Şu ana kadar severek ve keyifle biniyorum. Siz değerli Üstad lardan bazı bilgiler rica ediyorum.
Maddeler halinde soru ve sorunlarımı yazayım, tecrübesi olan üstad lar yanıtlayabilirse sevinirim.

1- Aracım benzinde sorunsuz çalışıyor, çekişi, gaz yemesi, sessizliği çok harika fakat LPG ye geçince tekleyerek ilerliyor,
İstanbul dan Antalya ya gelirken uzun yolda lpg de çok sıkıntı çıkarmadı ama şehir içinde benzinden lpg ye geçince yığılma oluyor ve gaza yüklenince vuruntulu ilerliyor. Sorun sizce gaz filtrelerinden mi yoksa buji / buji kablolarından mıdır? veya başka nerede sıkıntı olabilir?
Bir de belki bana öyle geliyor bilmiyorum ama sanki motor Lpg de daha sesli çalışıyor, özellikle 80/100 km hızı gördüğünde.
(Araçta Lovato Fast ODB II lpg sistemi mevcut)

2- Aldığım yerden sadece kontak anahtarı verdiler, stepne kilidine kontak anahtarı girmiyor. Stepne açıkta olup üzerine jant kapağı gibi geçmeli olan modelden. Yapısını bilmediğim için Kapağı çıkarmak için zorlamadım. Kapak kilit açmadan çıkabiliyor mu? Bir çilingir veya anahtarcıya göstermeli miyim?

3- Araçta çeki demiri var ve ruhsata işli, onun da üzerinde demirle bütünleşik bir kilit var ve onun da anahtarı yok. Bu kilit ne işe yarar ve onu da bir anahtarcıya göstermeli miyim? Çeki demiri lazım olacak bir durumum yok şimdilik ama hayat bu nerede ne zaman lazım olur belli olmaz.

4- Çok fazla inceleme fırsatım olmadı ama araç içinde sigorta kutusu göremedim, nerededir acaba?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar..

Cekidemir

Kapakkilit

Tekrar merhabalar,

Toplamda 306 kişinin baktığı bir konuya, tabii ki kimsenin bir şey yazma zorunluğu yok..
Veya sorduğum konularda bilgiye sahip olmaya da bilirler..
Ama en azından hoş geldin, veya hayırlı olsun diyecek kadar, lütuf da bulunulmuyorsa bu forum bitmiş demektir.
Daha da ne yazarım ne de bu foruma girerim.

Selametle....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR