Grand Vitara 2008 Bujiler Değişti Ama..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan antique Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,026

antique

Yeni Üye
Yer
izmir
merhaba..

2008 model 3kapı Grand Vitara aracımın üzerindeki fabrika çıkışlı bujiler 65bin km sonunda nihayet ömrünü tamamladı, ikinci üçüncü viteste araç hızlanırken tekliyordu atlamalar yapıyordu..

izmir'de en bilinen ustaya gittim.. 4 tane buji için 400lira istedi.. çok pahalı olduğunu söylediğimde "bujilerin iridyum" olduğunu söyledi.. iş bittikten sonra birşey de diyemedim tabi.. 40lira da işçilik ücreti aldı.. eve gelince internetten baktım.. aynı "marka-model" bujilerin 4 tanesinin 150 ile 200 lira arasında satıldığını gördüm.. hadi sanayide 250 olsun.. hadi usta da işçiliğini eklesin 300 olsun.. toplamda 440lira ödedim feci içime oturdu..

düzenli gittiğim bir ustaydı ama bu yaptığı hoş olmadı..
yeni bir usta bulmanın zamanı geldi demek ki..

orjinal bujileri gerçekten pahalı , çıkan bujileri alıp , üzerindeki kodlarına baksaydınız iyi olurdu.

birde yeni aldığını bujilerin kutularındaki koddan baktınız değilmi fiyatlara?

jimny orjinal buji 90binde değişiyor, tanesi 180tl

n11.com da var yaklaşık yarı fiyatı, Bosch marka. Üstündeki Bosch yazısını silip Suzuki yazarsanız bahsettiğiniz fiyata gelebilir, zahmetli iş ne de olsa.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR