grand vitara bijon aralığı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan slayer35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,388

slayer35

Ana Kamp
Yer
Denizli
Merhalar,aracım 2005 model grand vitara 3k.Arka stepne için kilitli bijon almayı düşünüyorum ama orjinal cantın bijon aralığını ve bilgilerini nasıl öğrenebilirim?
satın almak istediğim kilit fiyatı 25 dolar ,türkiyeye kargoda ücretsiz.
http://www.ebay.com/itm/Solex-Spare-Tyre-Lock-4-Wheel-Drive-4WD-SUV-Tire-/220845328792?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item336b684998#ht_5782wt_905

İyi günler...

Etiketler

Ynt: grand vitara bijon aralığı?

bu kılıtler o kadar kullanıslı degıl kesınlıkle hafıf zorlamayla acılmakta :( bendede 2004 grand vtara var anahtarla aynı kılıdı acamıyodum yan keskı ıle zorlayınca pat dıye cektım cıktı bende bırkac aracta denedım onlardada aynı bence bunun yerıne kapak kullanmıyosanız arka ıstepnedekı delıklerden bırıne uzun asma kılıtler var kullanılmayan ıkı os bıjon delıgınden bırınden arka baglantıya sabıtleyın daha kullanıslı daha sonra da eger varsa ustunde dıger suzukı yazan kapagı kapatın goruntu kırlılıgıde yaratmaz ;) ;) ;)

Teşekkürler cevaplarınız için

peki kilitli bijon alıp stepnede kullansak nasıl olur? biraz pahalı bir çözüm ama napalım
http://www.hepsiburada.com/Liste/mcgard-kilitli-bijon-12x125-27169/ProductDetails.aspx?productId=otbt-27169su&categoryId=20024941

http://www.ebay.com/itm/Solex-Spare-Tyre-Lock-4-Wheel-Drive-4WD-SUV-Tire-/220845328792?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item336b684998#ht_5782wt_905

bu ekipman zaten sizin aracta olması lazım ..ve sadece sizin kontak anahtarı acar..eski sahiinde kaldı ise o da kullanamaz..yada 2. yedek kontak anahtarını size vermedi..?

bu parcanın da ..ayrıca bicon aralığı ölçüsü ile de alakası yok..biconlar bizde somun şeklindedir..size içindeki vida dişi ölçüsü gereklidir

>>oda 10/1/4 gibi olması lazım tam emin degilim birini söküp bir civatacıya gösterseniz ..size söyler.. ;)

>>Mcgard Kilitli Bijon 12X1,25 - 27169>>bu ürün de civata şeklinde bicon..bize somun olanı gerekli..bu hiç olmaz..+olsa bile saglıklı degil.. :smiley:
[attachment=1]

benzeri bir resim fikir versin amacı ile yapıştırdım ..aslen nissan araca aittir..

Vitara bijon somunu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR