Grand Vitara LPG İle Yakıt Tüketimi

camouflage

One life, Live it.
Yer
Bolu
Web
s274.photobucket.com
Ynt: Grand Vitara LPG İle Yakıt Tüketimi

Farklı bir başlıkda ön bilgileri aldığınızı görerek ekliyorum
1,6 manuel yakıtı artı %10
bende iki yıl kadar aynı aracı otomatik kullandım ortalama değer manuel olanlardan hem LPG de hem benzinde %10 fazlaydı

kedicik

Gelişimin Temeli Değişimdir..

Ben de 3 yılı aşkın 98 model 5 kapı vitara jlx kullanıyorum ve oldukça memmunum.Hem aracımızdan hem de yakıtından.Ne kadar yaktığını söylemeden önce şunları belirtmekte yarar görüyorum.Kesinlikle rutin bakımlar zamanında yapıldığı ve orjinal malzeme kullanıldığında araçata yakıtın ve performansın çok fark ettiği görülüyor.Bu 3 yılı aşkın süre zarfında kesinlikle gaz sisitemi taktırmayı düşünmedim ve hala benzinle biniyorum.Çünkü yerli veya yabancı türde araç kullanan arkadaşların gaz sisiteminde araçlarının yakıtını duyduğum zaman benim için hiç gerek olmadığını farkediyorum.Artık ne kadar yaktığını söylüyorum.Bu hafta sonu Karaman'dan Mersin'e arkadaşla bir iş için gitmiştim.Bu arada şunu da söyleyeyim.Bu ilk ölçümüm geğildi.Ne zaman uzun yola gitsem depoyu fullüyorum ölçmeyi seviyorum.Yine depoyu fulledikten sonra tam 201 kilometre sonra sürekli benzinini kullandığım markalı istasyon denk geldi ve tekrar fulledim.Sonuç 41 TL lik benzin aldı.100 km de 20 tl yaklaşık yapıyor.Km de 0.20krş denkgeliyor. 20/2.9=7 litre/100 km ye denkgeliyor.Asla gaz sisitemi taktırmayı düşünmüyorum.Aracımızın bakımlarını ise Konya da servisinde yaptırıyorum.

ayhan11

Yeni Üye
Yer
üsküdar

yakıt bilgisi için teşekkürler bende daha önceden ford focus otomatik vardı ve çok hantaldı serilik olarak nasıl acaba yani vites aralığı nasıl. focus çok geç 2 ye geçiyordu merak ettiğim birde bu var yada bir tane kiralayıp denemk lazım

kedicik

Gelişimin Temeli Değişimdir..

Ben 3 yıldır özel Suzuki servisi Sarıkayalara gidiyorum.Aynı zamanda büyük Suzuki Plazaya da gittiğim oluyor.Ben ikisi arasında şu farkı gördüm.Büyük Suzuki plazada aynı parçaların alternatifleri bulunabiliyor daha ekonomik fakat hiç orjinalden şaşmadım.Sarıkayalarda Ali usta var gerçekten ilgileniyor anlıyor.Daha bu hafta üst silindir kapak contasından az bir yağ atar gibi oldu.Ali usta şip şak olyı temizledi ve çok az bir ücretle.Ücret de önemli değil anlaması ilgisi....

emre0375

Yeni Üye
iyi günler. 2004 Model Grand vitara 1.6 3 Kapı otomatik aracımın yakıt problemi canımı sıkıyor. Ne yaptıysam şehir içi LPG de 50 kuruşun altına düşmüyor. Hava filtresini değiştirdim, Subap ayarlarını yaptırdım, orjinal IRIDYUM bujisini aldım kablolar yeni, LPG ayarı yaptırdım fakat hiçbir şekilde az yakmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

fthars7

Ana Kamp
Yer
BURSA
2005 1.6 Otomatik Grand Vitaram uzun yolda klima açık durumda 0.33 kuruş yakıyor bence lpg için yüksek bir değer

qkavlak

Yeni Üye
iyi günler. 2004 Model Grand vitara 1.6 3 Kapı otomatik aracımın yakıt problemi canımı sıkıyor. Ne yaptıysam şehir içi LPG de 50 kuruşun altına düşmüyor. Hava filtresini değiştirdim, Subap ayarlarını yaptırdım, orjinal IRIDYUM bujisini aldım kablolar yeni, LPG ayarı yaptırdım fakat hiçbir şekilde az yakmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Konuyu hortlatayım bende. Bende 3 kapı 1.6 Grand Vitara sahibiyim. Şehirler arası ortalama 100-120 hızlarında 130km de 20 litre yakıyor cidden yüksek rakam ne yaptıysam bende düşüremedim. Enjektörler değişti, 2 kere gaz ayarı yaptırdım, filtreler değişti ama yok bana mısın demiyor.

hisvarlar

Yeni Üye
Bir güncelleme de ben yapayım.
2.0 5K 2004 OTM. Grand Vitara uzun yol 12-13 lt LPG, şehir içi 14-16 lt LPG arası tüketim.

Forum istatistikleri

Konular
100,196
Kullanıcılar
168,102
Son üye
işbilir..samsun

SON KONULAR