Grand Voyager In Ön Tarafını Yükseltmek Istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,135

tekelimustafa

yörük
Yer
Ankara
Merhaba;
1998 model chrysler grand voyager 3.8 le awd aracım var.
bir çekme karavanım vardı sattım.
yenisini alana kadar aracımın arka koltuklarını sökerek kamp aracı gibi kullanmak istiyorum.
eğer mümkünse ve bana pahalıya mal olmayacaksa aracımın ön tarafını birazcık yükselterek gezilerimin sınırlarını artırmak amacındayım.
öyle aracın yarı beline kadar suya çamura girmek gibi amaçlarım yok :smiley:
sadece aracın amortisor yay rot vs. lere dokunmadan (takoz koymak diye bir işlem var galiba) yani sürüş dinamiklerini fazla bozmadan biraz yükseklik elde etmek.

aracımın ön tamponunun yerden yüksekliği 23 cm civarı..

sorularım:
1- bu işlemi nerede ve nasıl yaptırabilirim? (ankarada gittiğim servis tuna garajı yapar mı mesela?)
2- en mantıklı ve makul fiyatlı çözüm ne olur. takoz koymak nedir mesela? takoz denilen parça her araç için farklı mı üretilir. benim aracım için olanı var mıdır?
3- lastik yanağını yükseltmek bir çözüm ancak benim aracın üstündeki lastikler zaten yüksek yanaklı
aracın orijinal lastik ebadı 205 65 15 ancak bende (225 70 15) var.
4- aracımın lastikleri 2006 model :smiley: yenisini almayı düşünüyorum. arazi lastiği taksam ne olur. forumda ok 144 diye veya cooper stt diye lastiklerden bahsediliyor. bunlar benim aracıma olur mu? olursa yararı ve zararı ne olur? aracım için hangi ebadı tavsiye edersiniz. % 3 lük sınırı aşmak çok sakıncalı mıdır?

cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

20170427180035
20170427180202
20170427180230

bu da arka lastik
20170427180131

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR