Güncel Niva Fiyatları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalton72 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,080

dalton72

Efe
Yer
İstanbul
Abilerim forumlarda sahibindende fb gruplarında yaklaşık 5-6 aydır araştırma yapıyorum bütün kaynaklar geçmiş bilgilerden oluşuyor. 2019 yılı içerisinde lada niva ile ilgili bir öneri bulamadım hiçbir yerde. Fazlasıyla cimri ve tutumlu bir üniversite öğrencisiyim ve bir niva almak istiyorum fakat 20 bin tlye kadar bütçe ayırabilirim. İlk sorum bana bu aracı almamı önerirmisiniz ? Önerirseniz almadan önce motor ustasına mı ekspertize mi nereye götürüp de kontrol ettiririm ben bu aracı da güvenip alırım ? Son soru olarak da Niva'da almadan önce bilmemiz gerekenler nelerdir ? Aile aracımız var fakat gitmek istediğimiz rotalar kamp alanları ve ufaktan da olsa sıkıntılı rotalar 2015 model corsa'yı da oralara sokmak istemiyorum. Durum budur bana ne önerirsiniz abilerim teşekkürler şimdiden.

Etiketler
Merhaba, bütçenize göre en uygun arazi aracı ancak Niva olabilir. Eh zaten siz de bu araca karar vermiş ve arıyorsunuz. Bütçeniz dahilinde alınabilecek en çürüksüz aracı bulmaya çalışın. Mümkünse biraz yedek akçe ayırın. Çünkü alacağınız araç yirmili yaşlarda olacaktır. Eski sahibinin bile bilmediği sırada bekleyen sorunları olabilir. Bunları düşünerek yedek bütçe ayırın diyorum. Yoksa sizi araziden de arazi aracından da soğutur.

Eğer çürüksüz bir araç alırsanız yavaş yavaş önce motoru sonra yürür mekanik aksamı, en sonrasında kozmetik bakımları hallederseniz araç dört dörtlük olur. Eğer bütçenizi biraz daha yukarı çekebilirseniz daha bakımlı ve masrafı çok az olabilecek bir araç sizi daha mutlu edecektir. Yine de eğer bu sevdaya bir kere düşerseniz ki düşen bir daha vazgeçemiyor, siz de vazgeçemezsiniz.

Neresine ya da nesine bakayım diye soruyorsanız işte o zaman düşük bütçe ile aradığınız araçta enjeksiyonlu olsun, yok karbüratör daha iyidir, hidrolik direksiyon vs seçenek sormak zor oluyor. Niva yedek parçası çok uygun fiyatlara (eğer bulunduğunuz yerde yoksa sosyal ağlar sayesinde bile) bulunabilen bir araçtır. Israrla yine yazıyorum, çok ucuz araçlardan denk gelen olursa çürüksüz olmasına dikkat edin, en önemli nokta bu. Bir de ilk önce ustanızı ayarlayın. Tamiri çok zor olmasa da ne yazık ki her usta kolayca yapamıyor. Bulunduğunuz bölgede offroad guruplarına ulaşmaya çalışın. Onların arasında Niva sahibi olanlar kesinlikle size usta ve araç konusunda yardımcı olacaktır. Niva camiasında da diğer offroad guruplarında olduğu gibi geride adam bırakılmaz ve dara düşene araç konusunda mutlaka yardımcı olunur. Sahibinden sitesi en çok ilan olan satış yeridir. Ancak malum facebook ve diğer sosyal ağlarda Niva ve offroad satış, ikinci el guruplarında da çok sayıda ilana ve satışa rastlamanız mümkündür. Kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri