Güneş Enerji Paneli Üreten Yeni/ Yerli Firma..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,614

cygnet

Kamp I
Daha önce bu sayfalarda bazı enerji paneli üreten firma bilgilerini gördüm , ancak bu firmanın ürününü daha benimsedim gibi sanki.
O nedenle burada göstermek istedim.

http://www.n11.com/gunes-isigi-ile-calisan-solar-jenerator-P22091032

Oldukça geniş bir kullanım spektrumu olan bu panel, fiyatı dışında , sadece karavancılar için olmayıp farklı sektörlere de hitab edebilecek teknik kapasitede.

Etiketler
Ynt: Güneş Enerji Paneli Üreten Yeni/ Yerli Firma..

Firma, güneş paneli üretmemiş sadece ürettiği panelin altına akü ve invertör ekleyip kutulamış. Karavancılara hitab eden bir ürün değil. Karavanın çatısında kullanılamaz. Geçici kamp kuran veya çadırda kalacak kişiler için taşınabilir bir sistem olarak düşünülebilir.

Ayrica urunun elektrik uretme kapasitesi (60W) ve depolama kapasitesi (7 amper) bir karavanda kullanim icin oldukca kucuk ve fiyat bazli baktiginizdada urunun pahali oldugunu dusunuyorum. Bu fiyata cok daha buyuk amperde bir aku ve en azindan 100W-150W lik bir sistem kurarsiniz. Ve bu kuracaginiz sistem sizin bir cok ihtiyacinizi gorur.

cygnet' Alıntı:
Daha önce bu sayfalarda bazı enerji paneli üreten firma bilgilerini gördüm , ancak bu firmanın ürününü daha benimsedim gibi sanki.
O nedenle burada göstermek istedim.

http://www.n11.com/gunes-isigi-ile-calisan-solar-jenerator-P22091032

Oldukça geniş bir kullanım spektrumu olan bu panel, fiyatı dışında , sadece karavancılar için olmayıp farklı sektörlere de hitab edebilecek teknik kapasitede.

hocam tavsiyeniz için teşekkür ederiz. ürünün fiyatı konusunda direkt irtibata geçerseniz daha uygun fiyatlar sunabiliriz.
0324 233 20 85
sabahattin.kazan@m-electa.com

melihbozkurt' Alıntı:
Ayrica urunun elektrik uretme kapasitesi (60W) ve depolama kapasitesi (7 amper) bir karavanda kullanim icin oldukca kucuk ve fiyat bazli baktiginizdada urunun pahali oldugunu dusunuyorum. Bu fiyata cok daha buyuk amperde bir aku ve en azindan 100W-150W lik bir sistem kurarsiniz. Ve bu kuracaginiz sistem sizin bir cok ihtiyacinizi gorur.

hocam ben bu firmada çalışıyorum, üründeki aküler 7 amper ama 4 adet kulandık. güneşi 5 saat göreceğini hesaplayarak aküleri ona göre belirledik. tabi ihtiyaçlar farklılaşırsa farklı çözümler sunabiliriz.

fsirin' Alıntı:
Firma, güneş paneli üretmemiş sadece ürettiği panelin altına akü ve invertör ekleyip kutulamış. Karavancılara hitab eden bir ürün değil. Karavanın çatısında kullanılamaz. Geçici kamp kuran veya çadırda kalacak kişiler için taşınabilir bir sistem olarak düşünülebilir.

arkadaşın tesbiti doğru karavanların üstüne olmaz ancak ürünün taşınabilir olması en büyük avantajı.

tabi ihtiyaç olursa karavanların üstüne de bu sistemi döşeyebilir. tüm elektrik ihtiyacınızı karşılayabilecek sistemler üretebiliriz.

sorularınız olur ise seve seve yardımcı olurum.

Sabahattin bey;

Oncelikle merhaba ve forumumuza hosgeldiniz. Forumumuzun amaci karavancilik ve bilgi paylasmak. Bu yuzden oncelikle eger bilgi paylasmak isterseniz uyelerimizi telefona yonlendirmek yerine burada paylasirsaniz hepimiz bilgileniriz.

Ikinci olarak sunu belirtmeliyim ki bizler karavancilikta 200 amperlik hatta yeri geldiginde 2x200=400 amperlik akuler kullaniyoruz. Yani karavanda enerji ihtiyacini karsilamak kolay bir sey degil cunku 24 saat buzlolabi, hidrofor gibi araclarin calismasi, aksamlari lambalarin calismasi, istege bagli olarak mobil klima, TV, bilgisayar, firin, cep telefonu sarji gibi ihtiyaclari karsilamak gerekmekte. Bu yuzden bizler en dusuk tuketimli araclarda bile 150 watt, daha yuksek tuketimli araclarda 400W gunes paneli kullanarak enerji ihtiyacini ancak karsiliyoruz.

Sizin urununuz baska kesimlere ornegin, piknik, elektrik kesintisi anlarinda vs. hitap edebilir fakat yukarda bahsettigim sebeplerden karavancilik icin uygun bir urun degildir. Ayrica 200 amper ve uzeri akuleri tavana monte etmek mumkun olmayacagi icin boyle tek parca bir urun olusturulamaz sistemi paneller tavanda akuler, regulator, inverter ve diger ekipmanlar aracin icinde olmak uzere monte etmek gerekmektedir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri