Güneş Paneli Muayeneye Engel Mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Al_Fa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,544

Al_Fa

Ana Kamp
Selamlar.

Aracımı motokaravan ruhsatı almadan, üzerine güneş paneli takıp kullansam güneş panelleri ve içindeki buzdolabı muayenede sorun çıkarırmı acaba

Teşekkür ederim.

Etiketler
Selamlar.

Aracımı motokaravan ruhsatı almadan, üzerine güneş paneli takıp kullansam güneş panelleri ve içindeki buzdolabı muayenede sorun çıkarırmı acaba

Teşekkür ederim.
Güneş paneli problem olmaz , buzdolabı ne derlerse , bağ evine götüreceğim ev eşyam dersiniz .

Güneş panelleri sorun çıkarmaz ise, muayeneye giderken buz dolabı sökülebilir aslında.

Güneş paneli sıkıntı çıkarmazda TÜV de iş güzarın biri çıkıp laf söyleyebilir.
Araç üstü portbagajdan farkını sorar ve ilgili bir yönetmelik varsa göstermesini talep edersiniz.
Gerçi düşük ihtimal sorun çıkartmaları.
İşi dahada sağlama alın aracınız muayene götürdüğünüz TÜV istasyonuna telefonla yada daha iyisi mail ortamında sorun, en azından lehinize cevap gelirse çıktısını alıp ruhsat gözüne koyun.Ne olur ne olmaz diye.

Güneş paneli sıkıntı çıkarmazda TÜV de iş güzarın biri çıkıp laf söyleyebilir.
Araç üstü portbagajdan farkını sorar ve ilgili bir yönetmelik varsa göstermesini talep edersiniz.
Gerçi düşük ihtimal sorun çıkartmaları.
İşi dahada sağlama alın aracınız muayene götürdüğünüz TÜV istasyonuna telefonla yada daha iyisi mail ortamında sorun, en azından lehinize cevap gelirse çıktısını alıp ruhsat gözüne koyun.Ne olur ne olmaz diye.
Teşekkür ederim bilgi için

merhaba, araca 12 volt ninkasi buzdolabı aldım. araç hareket halinde iken çakmaklıktan çalıştırıyorum.

güneş panelini sabitlemedim. Seyir halinde aracın içinde duruyor.

kamp yerine gelincede pencereden kabloyu uzatıp paneli aracın üzerine koyuyorum. Hem güneşin durumuna göre paneli oynatabiliyorum.

merhaba, araca 12 volt ninkasi buzdolabı aldım. araç hareket halinde iken çakmaklıktan çalıştırıyorum.

kamp yerine gelincede pencereden kabloyu uzatıp paneli aracın üzerine koyuyorum. Hem güneşin durumuna göre paneli oynatabiliyorum.

güneş panelleri için yasal olarak sizden elktromagnetik onay belgesi ve fatura isteyebilir .
bunu panelleri aldığınız yerden temin edebilirsiniz
ben muayeneye gittiğimde istemedi .onayladı istese idi temin etmek için panelleri aldığım yerden temin edecektim tahminen 100-200 tl arası masrefın gider

Upload 2019 7 25 13 32 59

Bu şekilde monte, 4 adet alyan gevşetilerek çıkar.

Upload 2019 7 25 13 35 51

Muayeneye giderken, ne olur ne olmaz diyerek paneli söktüm. Orada (bornova tüv) danıştığım arkadaş net bir cevap veremedi. Önce araç yüksekliği değiştiği için olmaz dedi, ben “bunda değişmiyor, üstelik normal port bagajların hepsinde değişiyor zaten” deyince kaldı.
En son danışmamız lazım diyerek ortada bıraktı, ben de zorlamadım. Ama koltuk söküldüyse onu tam istiyorlarmış. O kesin.

Böyle düşünmüştüm ama sabit 165w panel ve 100ah batarya ile sürekli açık kalabiliyor. Her zaman buz gibi bira!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.