Güneşi ile Denizi ile Camper Alıştırması ile; 2010 Kurban Bayramı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,202

enverdede

Zirve
Yer
istanbul
Bayram öncesi ,istanbulda güzel giden havalar,uzun bayram tatilinin güneye getireceği hareketlilik düşüncesi beni kurtlandırmaya yetiyor.Ve tuzla sahilindeki martı gibi başlıyorum düşünmeye[attachment=1] deniz tuzlada bu kadar güzel hava böyle iken rota ne olmalı[attachment=2][attachment=3] Marmaris'e uğrayıp karavanımı alsam(dönüşte yine oraya getirmek zor) derken oğlumun Vip minibüsü geliyor aklıma,içinde buzdolabı,masası hazır ,yatak olayını çözersek olur bu iş diyorum,zira yedekte kış etkinliklerinde kullanılmak üzere tüp,katlanır iskemle,vb.her daim hazır.sarılıyorum telefona ve bayramda minibüsün uygun olduğu yanıtını alıyorum.oyalanmadan elimde metre dalıyorum minibüse.[attachment=4]

CIMG1751

CIMG1758

CIMG1757

CIMG1814

Etiketler
Ynt: Güneşi ile Denizi ile Camper Alıştırması ile; 2010 Kurban Bayramı

Yolcu mahallindeki 2 koltuğu söktüğümde elde ettiğim alana mat olacak şekilde iki sünger kestirip,uyku tulumlarımı,kap kacak baksını,piknik tüpünü,elektrik ızgarasını (hedef belirlendi bu arada Kaş kamp) ne olur neolmaz diye düşünerek çadırımı yükleyip ne zaman yola çıkarım diye düşünürken,arkadaşları ile program yapmış olan kızım bende sizinle geçireyim tatilimi demezmi? Tatile bir hafta var ,hazırlık yapılmış nasıl beklenir.ona uçak veya otobüsle sonradan kampımıza katılırsa olabileceğini onu bir hafta daha bekleyemeyeceğime ikna edince ancak antalya'ya bilet bulabildiğini söyleyince bizde direk kaş yerine Antalya yapıp kızımızı orada beklemeye karar veriyoruz.Biz yola cıkacağız ya illa bir şeyler çıkar,akşam bir telefon;kayınbirader ,Enver:biz fethiye'ye oğlumuza gideceğiz hiç bir şekilde bilet bulamıyoruz aracınızda yer varmı ? onlara marmaristen karavanı alıp güneye gideceğimi söylemiştim daha önce ,değişen programdan haberleri yok.Yer var ama önce antalya'ya gideceğim deyince daha çok seviniyorlar çünkü orada küçük kayınbirader var .Bir taşla iki kuş.Basıyoruz Marşa ilk molamız Kütahya yolunda porsuğu gören bir mevkide yemeğimiz Ev yemeği kuru fasulye[attachment=1] Yolcularımızı bırakmaya gittiğimiz kayınbiraderim ısrarla onlarda kalmamızı ,birlikte çevreye kısa geziler yapabileceğimizi söylediğinde,biran önce çakma camperimde konaklama hevesim biraz kaçıyor ancak uzun süre bir araya gelememiş 3 kardeşi kıramıyorum.İlk kısa gezimizi Gebiz Kozan köyü yakınındaki uçansu şelalesine yapıyoruz[attachment=2] Şelalenin kayası yerinde ancak suyu uçmuş diye düşünüyorum[attachment=3]

Photo 0130

CIMG1813

CIMG1784

Enver dede umarım bu gezi sonunda arabaları değiş tokuş yaptık dersin.Çok yakışmış size.

Turizim mevsiminin kapandığını düşünerek su yolunun sulama maçlı değiştirildiğini öğreniyoruz görevliden ve biz biralarımızı derin dondurucuya attırıp çevreye şöyle bir göz gezdiriyoruz.[attachment=1][attachment=2]

CIMG1786

CIMG1787

mayıstosböce' Alıntı:
Enver dede umarım bu gezi sonunda arabaları değiş tokuş yaptık dersin.Çok yakışmış size.

Güzel dileğini gezi boyunca bende düşündüm,bu aracın işlevi açısından değiş tokuş olmasa bile,elimdeki aracı buna benzer transporter le takaslamayı düşünür oldum ,çeki demiri taktırıpgereğinde çekme karavanla kısa tatillerde de içine yapacağım tadilatla böyle bir araçla amacıma ulaşabileceğimi test etmiş oldum.

Uçansu devam[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

CIMG1795

CIMG1798

CIMG1806

CIMG1800

CIMG1804

Ynt: Güneşiyle-Deniziyle-Camper alıştırmasıyla,2010 kurban bayramı.

Uçansu daki bu göletlerde doğal olmadığını düşündüğüm alabalıklar var,tesiste bulunan kargılarla kendi tuttuğunuz balığı pişirttirebiliyorsunuz.Tutamazsanız aç kaldınız :D buranın aynı zamanda doğa yürüyüşü parkuru olduğunu ise dönüş yolumuzda şelaleye doğru tek başına yürüyen doğasever bir turist kızımızı görünce anlıyoruz.araştırdığımızda 10km si kolay 15 km si zor adlandırılan bu parkuru kullanan tur sayısının bir hayli fazla olduğunu öğreniyoruz.Tarihi kalıntılar ise Pednelissos antik kentine aitmiş.(makine şarj 'ı yetersizliğinden resimleyemedim.

TezzMertek' Alıntı:
eee bu kadar mı.?
:smiley:

Soru uçansu içinmi ?Avatar resminizden bile sizin bu parkuru defalarca katetiğinizden kuşku duymayarak maalesef uçansu bu kadar ancak gezinin devamı var.

geceyi geçirdiğimiz kayınbiraderimin evinde uyandığımda (nasıl uyandıysam)balkonda böyleymişim[attachment=1]Bu yüzden seviyorum ben güneyi.İkinci kısa gezimizi adresan-olimpos yönüne yapıyoruz[attachment=2]bizi canhıraş bir tezahüratla karşılayan adresan sakinleri.[attachment=3]

13644 195693301117 599596117 3006276 6882169 n1

CIMG1885

CIMG1884

Bu bölgede bulunduğumuz tarihte kurban bayramı tatili başlamamıştı,o halde gezenbilirdeki rota belirlememiş arkadaşlar için bir görevimiz vardı.Deniz suyu sıcaklık testi[attachment=1] peki ya sudan çıkınca[attachment=2] test sonucu geçer,anında paylaşıyoruz topikte.Biz orada iken boş olan tesislerde hummalı bir çalışma vardı bayram rezervasyonları için.[attachment=3]

CIMG1886

CIMG1889

CIMG1892

Çavuşköy belediyesinin plajda yapmış olduğu duş ve tuvaletler kapalıydı ağırlıkla, burada belediyenin karavan ve çadırcılar için bir alan ayırdığını öğrenince bayramda en azından duş ve tuvaletlerin faaileyete sokulup ,sokulmayacağının yanıtını alamıyoruz.[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4]

CIMG1896

CIMG1895

CIMG1891

CIMG1894

Paylaşıma başlayınca gezide telefonların rölü ne çokmuş dedim kendime,Daha önce kamp alanından tanıştığımız daha sonra iki karavan akdeniz-ege turu yaptığımız mobil karavancı antalyalı bir arkadaşımız bayram programımızı öğrenmek için aradığında antalyada olduğumuzu duyunca üçüncü kısa gezi programmız oluştu kendinden.Serikte'ki yazlıklarına gidecektik hep beraber.Belek ten girip[attachment=1]Tolerans bahçesini gezip[attachment=2][attachment=3][attachment=5]

CIMG1835

CIMG1827

CIMG1816

CIMG1833

İçinde halen golf oynayan turistlerin bulunduğu otellerin arasından aksu köprüsünüde geçerek [attachment=1] Arkadaşlarımıza misafir oluyoruz[attachment=2][attachment=3] yemek ve çay keyfinden sonra sıra alışkanlığımız ateşi yakmaya geliyor sıra

CIMG1836

CIMG1838

CIMG1847

CIMG1849

zaloğlu' Alıntı:
Bu keyf ve güzellikler kıskanılır. :eek: :eek: :eek:
Yilmaz ve samimi dostlarda yanındaysa gel keyfim gel.

gerçekten güzeldi sonbaharın son günlerinde,yaz keyfini tekrarlamak.Nihat bey karavan çalışmaları ne zaman başlayacak bu arada bekliyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri