Güney Karavan Bombe 370 - İlk Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanvan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,589

hanvan

Kamp II
Güney Karavan'in yeni modeli Bombe 370'in ilk fotoğrafları...
IMG 20200617 WA0031
IMG 20200617 WA0020
IMG 20200617 190047
IMG 20200617 190145
IMG 20200617 190203
IMG 20200617 WA0025

Etiketler

Sadece çook hoş görünüyor dedim ben.
Başarılı bir model olup olmayacağını,
Yıllar ve yollar gösterecektir.
Üzerinden bir kış geçmeden
Başarılı model demek biraz iddialı olabilir,
Tabii bana göre...

Sadece görünümünü değerlendirdim. Herhalde burayı okuyan herkes bu modelin ilk karavanı olduğunu yol tecrübesi olmadığını biliyordur. Görünüm ve estetik açısından başarılı görünüyor şeklinde düzelteyim.

Karavan çok hoş olmuş hayırlı olsun. Bilmiyorum ender beyin tercihi mi yoksa müşterilerin mi anlamadım ama karavanlarında kullandığı tekstil ürünlerinin renk ve desen tercihleri çok kötü diye düşünüyorum. Daha modern renkler seçilebilir ki karavanı ayrı bir havaya sokar.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ender usta'ya bu yenilik için gerçekten teşekkür etmek gerekli. Kullanıcı tecrübeleri @yugun un bahsettiği gibi bir kış geçirdikten ortaya çıkacaktır ancak ilk intiba oldukça olumlu benim tarafımda. Tekstil konusu tamamen zevk meselesi. Karteladan ne seçerseniz o olur diye biliyorum ben. Bu karavan da zaten @TunayUysal ın karavanı ve döşemeler onun zevkine göre imal edilmiştir diye düşünüyorum. Bence gayet zevkli bir tercihte de bulunmuş.

Beğendiğim kısımlar;
  • Karavanın genel görünümü, özellikle de önden görünümü çok şık ve modern
  • Bazı yerli firmalar gibi yabancı bir karavanın kopyasını yapmak yerine kendi özgün ürününü oluşturmuş, buna saygım çok büyük.
  • Banyo boyutu Güney'in standart modellerine kıyasla çok daha yeterli.

Ender Abi ile telefonda uzunca sohbet ettik Akın abi vesilesiyle. Çok düzgün bir adam her kelimesinden belli. Severim kendisini. O nedenle tamamen onun iyiliğini isteyen bir kardeşi olarak şu yapıcı eleştirilerimi de bırakayım. Görünen o ki önümüzdeki dönemde en çok konuşulan karavanlardan birisi olacak. Ender Ustam burayı okur okumaz, bu kardeşini dinler, dinlemez orasını bilmem ama nacizane yapıcı eleştirilerime gelirsek;

• Görünen o ki Güney standart modelleri yanına bu modeli ya da modelleri ayrı bir yerde konumlandıracak gerek fiyat ve belki de hedef kitle olarak. Bence de olması gereken budur. Ekonomik model isteyenler için standart modeller, Ender Usta'nın tecrübesinden ve ustalık eserlerinden yararlanmak isteyenler ise bombe serilerini tercih edebilirler.
  • Özellikle bundan sonra maksi modeline uygun 4 metrelik bir çalışma daha bekleriz Ender Usta'dan. İç yerleşim olarak çok sevdiğim bir yerleşim olarak Adria 400dk modelindeki iç yerleşim çok yerinde olur. Hatta şahsi kanaatim bu modelin750kg altında olacak endişesi taşımadan O2 belgeli hafif ve plakalı ruhsatlı bir karavan olmasının daha fazla esneklik sağlayacağından yana.
  • Allah aşkına birisi Ender Usta'ya uygun fiyata zımparalanıp cilalanmış biçmeye hazır kavak kontra ya da varsa kavaklam temin edip satsın. Ender Usta'da bu uğraşı vermemek için hala suntalam kullanmasın :smiley: Az önce saydığım maddeye istinaden doğacak fiyat farkı ürün fiyatına gerekirse opsiyon olarak eklenebilir. Ne şiş yanar ne kebap.

Şimdi de mevcut ürün için yüzeysel yapıcı eleştiriler yapayım;
  • Banyo büyüdü yer mevcut iken lavabo olarak o garip plastik lavabonun kullanılması yerine geçtiğimiz aylarda bir kamp tesisine gönderilen maksi bombe modelindeki dolaplı lavabo çok daha düzgün olacaktır. Bir de o banyo önündeki plastik ayna için de aynı şeyleri söyleyebilirim. Dekoratif bir ikea aynası bile karizmayı kat kat arttıracaktır.
  • Gri su taşımak için konulan bidon aslında fiamma'da satılan portatif tankların yerine kullanılıyor. Ender usta'ya tavsiyem sanayide bunlara 2 teker attırarak fıtık dostu bir sisteme geçirmesi. Gri suyu boşaltmak için ne yiğitler bel, boyun fıtığı oldu kim bilir :smiley:
  • Bu modelde dış bagaj bölümü yok.Koyulabilecek boşluk ta kalmamış. Dışarda saklama alanı için bir çare mi düşünülse acaba? Örneğin ben mangalımı, kamp masamı ve sandalyemi koyabileceğim bir yerin önemli olduğunu düşünenlerdenim.
  • En önemliyi en sona sakladım. Gelelim bu karavanın alamet-i farikasına. Yani bombe camına. Bu bombe sabit camın biraz daha yukarı çıkıp skywindow olarak kullanılması ve altına açılabilir standart bir cam daha eklenmesi konforu kat kat arttıracaktır. (Pino 4.30 Dream modeli örneği ya da Adria Alpina modelleri örneğindeki gibi.)
  • Ayrıca bombe cam konusunda bu camın yazın karavanı sıcak ve kurak (malum güneş), kışın ise soğuk ve yağışlı (kondenzasyon) bir iklime sokacağını düşünüyorum. O nedenle bu camın bir çaresinin bulunup arası yalıtım amaçlı hava boşluklu çift kata geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde dışarıda hava kuru soğukken karavanın içinde sağanak yağmur yağmasına şahit olunabilir :smiley:

Ender Abi ile yaptığımız sohbet benim için değerliydi. O nedenle üşenmedim tüm eleştirilerimi, nacizane aklıma ilk gelen çözüm önerileriyle birlikte yazdım. Bu model Güney Karavan için bir rönesans modeli olabilir.

Bu ürün sonrasında belirtmem gerekir ki, Ender abi bu ülkenin en eski ve tecrübeli üreticilerinden birisi piyasaya baktığımızda. Düne kadar stratejisi en ucuza karavan satmaktı ancak daha ucuza satan bir kaç alternatif şimdiden türedi. Artık en ucuza değil, fiyat performans oranı en yükseğini imal etmek stratejisi daha doğru olacaktır. O nedenle eski ekonomik modellere de devam edip aynı zamanda bu yeni seriyi farklı bir müşteri segmentine de uygun hale getirirse yollarda çok daha fazla Güney karavan görmeye başlarız.

Sözün özü, bu model beni baya etkilemiş olmalı ki bu kadar yazmışım :smiley:

Kalın sağlıcakla.

Son düzenleme:

Bir şeyi ilave etmesini öneririm, yaparsa daha güzel olur.
Arka yandaki ranzanın her iki yyatağıda de loş olmuş.
Gündüz uzanmalarında sıkıcı olur.
Burlara hiç olmazsa banyo penceresi ebadında bir pencere koymak faydalı olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR