Günübirlik Geziler Için Soğutma Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mavidusss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,350

mavidusss

Yeni Üye
Merhaba
500 lt civarı C suv bir aracım var. Aracın bagaj bölümünde 12 v çıkış bırakmışlar.
Sizce 2000 tl civarına parago p21 21 lt hacimli kompresörlü bir soğutucu mı almak mantıklı yoksa 500 TL civarı mobicool ezetil yada kale marka termoblok soğutucu mu?

Etiketler
Merhaba
500 lt civarı C suv bir aracım var. Aracın bagaj bölümünde 12 v çıkış bırakmışlar.
Sizce 2000 tl civarına parago p21 21 lt hacimli kompresörlü bir soğutucu mı almak mantıklı yoksa 500 TL civarı mobicool ezetil yada kale marka termoblok soğutucu mu?
Günlük gezi için hiç masraf etmeden termal çanta veya kutu içinede buz aküsü yeterli olur. Hatta çantaya para vermeden, strafordan kendiniz yapabilirsiniz.

1614585607236

Tam ben yazarken Tahir bey de yazmış.
Eşim ve iki çocuğumuzla beş hafta boyunca ABD yi bundan daha basit bir strapor kutuyla gezmiştik..
Siz haydi haydi hafta sonunu çıkarırsınız.

Malzemeleriniz önceden soğutulmuş olsun. İki-üç yarım litrelik su şişelerini de dondurulmuş olarak aralarına koyabilirsiniz.

Son düzenleme:

Balıkçılarda hazır strafor kutular var, çöpe atılıyor birkaçına sorun illa birinde vardır marketlerde buzda bulunuyor 1,5 ila 3 lt civarı buz ile 24 saat dolap ihtiyacı karşılıyoruz

ımkanın varsa parago p21 21 lt hacimli kompresörlü buzdolabı alırım sıcak koyarsın donmus alırsın uzun yolda uzun gezılerde de lagazım olur
Buz kalıbı vs. İle uğraşmak istemiyorum açıkçası. Parado iyi mi bilemedim. Mobicool, Ezetil yada Ninkasi marka kompresörlü dolapları nasıldır acaba. Zaten aracım çok büyük değil 500 lt civarı bagajı var dolabı bagajdaki çakmaklığa bağlayıp unutmak istiyorum. İçine malzeme koyunca açar yoluma devam ederim düşüncesindeyim. Birde 20 lt olanlar yeter mi bilemiyorum

Buz kalıbı vs. İle uğraşmak istemiyorum açıkçası. Parado iyi mi bilemedim. Mobicool, Ezetil yada Ninkasi marka kompresörlü dolapları nasıldır acaba. Zaten aracım çok büyük değil 500 lt civarı bagajı var dolabı bagajdaki çakmaklığa bağlayıp unutmak istiyorum. İçine malzeme koyunca açar yoluma devam ederim düşüncesindeyim. Birde 20 lt olanlar yeter mi bilemiyorum
Birde aracı 0 aldım bu dolapların araca bir zararı olur mu

Birde aracı 0 aldım bu dolapların araca bir zararı olur mu
Dolabı alırken akü voltaj koruması olup olmadığına bakın. Akü korumalı tercih edin. Tam olarak emin değilim ancak hepsinin kompresörlerinin Çin malı olduğunu sanıyorum. Ben Waeco Dometic CF 50 kullanıyorum. Sanırım bu yıl 4. yılı doluyor ve problem ile karşılaşmadım. Kullanacağınız hacim seçimi tamamen sizin dolabın içine neyi ne kadar koyacağınıza bağlı. Resimlerdeki malzemelere kanmadan boyut hesabınızı kendiniz yapın.

Dolabı alırken akü voltaj koruması olup olmadığına bakın. Akü korumalı tercih edin. Tam olarak emin değilim ancak hepsinin kompresörlerinin Çin malı olduğunu sanıyorum. Ben Waeco Dometic CF 50 kullanıyorum. Sanırım bu yıl 4. yılı doluyor ve problem ile karşılaşmadım. Kullanacağınız hacim seçimi tamamen sizin dolabın içine neyi ne kadar koyacağınıza bağlı. Resimlerdeki malzemelere kanmadan boyut hesabınızı kendiniz yapın.
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Sizin dolap efsane gözüküyor ama fiyatta efsane imiş. 5000 tl üst sınır koydum kendime neticede ayda yılda bir pikniğe giderken yada şehirleraeası yolculuk yaparken kullanacağım.

arkadaşlar 2000-3000 tl arası 30 lt civarı kompesorlü bızdolabı markası olarak parago iceco ve voog markaları var. bu markaların servis durumu, malzeme kalitesi ve kronik arıza yönünden üstün olanı var mı?

Voogs

İceco

Parago

Çin'deki orijinlerini araştırın, üreticisi büyük ve malı sürekli buraya gönderecek gibi görünüyorsa ne ala. Bir iki parti gelecek ürün ise bulaşmayın derim.

Bakın kompresörlü buzdolabı ciddi bir yatırım almadan önce ne kadar hacme ihtiyacınız olduğu, servisi, ekonomik ömrü iyice incelenmeli. Ben böyle büyük para vereceğim malzemelerde bilinen ve güvenilir markları bütçem elverdiğince tercih ediyorum.

Çin'deki orijinlerini araştırın, üreticisi büyük ve malı sürekli buraya gönderecek gibi görünüyorsa ne ala. Bir iki parti gelecek ürün ise bulaşmayın derim.

Bakın kompresörlü buzdolabı ciddi bir yatırım almadan önce ne kadar hacme ihtiyacınız olduğu, servisi, ekonomik ömrü iyice incelenmeli. Ben böyle büyük para vereceğim malzemelerde bilinen ve güvenilir markları bütçem elverdiğince tercih ediyorum.
hacim konusuna karar verdim 30 lt civarı yeterli benim için.ama marka konusu kararsız kaldım.

hacim konusuna karar verdim 30 lt civarı yeterli benim için.ama marka konusu kararsız kaldım.
Bence biraz fazla harcayıp bilinen bir markayı tercih edin. 30 Litrede problem olacağını sanmam ama içine 1,5 lt lik su şişesi sığıyormu, kaç tane sığıyor vb kontrollerinizi yapın. Bunların sonucunda satın almaya çıkın. Yerinizde olsam 30-50 TL harcayıp sadece köpük ve buz aküsü ile günlük, hatta hafta sonluk soğutucu işini çözerdim. İlla kompresörlü diyorsanız da bilinmeyen Çin mallarından kaçının yerli üreticilerden alın. Google üzerinden otobüs, vip minibüs buzdolabı diye ararsanız hemen gelir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR