Gürül Gürül Akan Kanyonlar Diyarı; Cide

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sukuşu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,477

Sukuşu

Moderatör
Bu kuraklığa ,bu küresel ısınmaya karşı hala inatla ve ısrarla gürül gürül akan kanyonlar diyarı Cide

Bu sefer ki gezi güzergahım Cide'ydi . Türkiyede birçok yeri gezmiş biri olarak bu sene ki tatilimi doğduğum toprakları gezmek üzere planladım. Ve muhteşem bir 20 gün geçirdim

Başta da belirttiğim gibi kuraklığın bu kadar had safhaya ulaştığı bir zamanda böylesine gürül gürül akan kanyonlar görmek şaşırtıcıydı benim için . Kanyonları gezerken ruhunuza yaydığı dinginlik ve iç huzuru seyretmeye doyamadığınız manzaralar ........
Çatak kanyonu
Aydos kanyonu
Malyas kanyonu
Irmak kanyonu
Gideros koyu
Güren yaylası

Bunlar gezebildiklerim . Burada daha gezilecek o kadar çok yer var ki

Ve tabikiii yiyenbilir bölümü Cevizli börekler , denizin hemen kıyısında bir yer olarak midye dolmaları ,olmazsa olmaz su böreği , kabak çiçeği dolması ,Cide'ye özgü ceviz helvası , kuyu kebabı ve daha şu an aklıma gelmeyen niceleri
Ve bu güzelliklerden kareler

Etiketler
Gideros

IMG 0347

IMG 0348

IMG 0338

IMG 0335

IMG 0334

Güren yaylası
Burasının toprağı ciddi ciddi kırmızı .
Annem anlatıyor ; çarşıya biri geldiğinde gürenli olduğu ayağındaki kırmızı çamurundan anlaşılırmış

IMG 0373

IMG 0371

IMG 0367

IMG 0363

IMG 0362

Ynt: Gürül Gürül Akan Kanyonlar Diyarı; Cide

Ayça bunlar ne harika resimler , ne güzel yerler.Ellerine sağlık.Cide'ye gitmiştim ama, ama aslında hiçbirşey görmediğimi resimlerini görünce anladım.

Gerçekten çok güzel yerler, kanyonlar harika gözüküyor.
Ah bir de gps dataları olsaydı tadından yinmezdi billa :smiley:

mogzilla' Alıntı:
Ayça bunlar ne harika resimler , ne güzel yerler.Ellerine sağlık.Cide'ye gitmiştim ama, ama aslında hiçbirşey görmediğimi resimlerini görünce anladım.

Nadir abi Cide de gezilecek daha o kadar çok yer var ki . Ben Cide'li olduğum halde yeni yeni keşfediyorum Hele bir Valla kanyonu var ki sadece onun için bir hafta gerekli . Ben buzdağının sadece görünen yüzünü gezdim :smiley:

[/quote]
Jeep34' Alıntı:
Mükemmel ya..hemde çok mükemmel...Teşekkürler......

schweps' Alıntı:
Gerçekten çok güzel yerler, kanyonlar harika gözüküyor.
Ah bir de gps dataları olsaydı tadından yinmezdi billa :smiley:

Teşekkür ederim

Aya21054

Anneannemlerin hala çalışan köy değirmeni

Aya21050

Aya21041

Aya21035

Aya21031

Anneannemin kapısının önündeki fırın .
Bugün bile gözümü kapattığımda Anneannemin o fırının önünde yaptığı mis gibi mısır ekmeklerinin , çöreklerinin kokusunu duyabiliyorum .......

IMG 0194

IMG 0187

IMG 0188

Aya21060

Aya21062

Dedemin harman yeri

Hayal meyal hatırladığım en güzel oyun yeri . Mandalar , öküzler arkalarında dövenle o harman yerini dört dolanırlardı . Yürüyen dövenin üzerinde yaklaşık bir metre yüksekliğindeki buğdayların üzerine atlamak acaip keyifliydi .Her turda bir dahaaaa ............ Rahmetli dedem her seferinde bıkmadan usanmadan beni o dövenin üzerine yerleştirirdi .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.