H100-l300-hiace-besta-pregio Minibüs Ruhsatlı Kamp Aracı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan devrimulaş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,082

devrimulaş

Yeni Üye
Başlıkta sıraladığım camlı araçlardan birini alıp hem günlük işlerimde hemde kamp aracı olarak kullanmak istiyorum.
1- Koltuk sayısını değişmeden yapacağım değişikler için ne gibi prosedürler gerekir?( koltuk yönü değişmek, tavan yükseltme,arka koltuğu yükseltip bağaj hacmini genişletme)
2- minibüs ruhsatlı fakat 5+1 araçlar mevcut. Arka kısmı boş kalıyor. Boş alanda yapacağım uygulama sıkıntı çıkarır mı? ( boş kısmı yatay şekilde. ikiye bölmek bagaj gibi kullanmak)
3- boş alanda yük taşımak sorun yaratır mı ? ( piknik tüpü, valiz, plastik saklama kutuları. Vb.)
Karavan ruhsatı alırsam Zorunlu trafik sigortası için yüksek meblağlar ödeniyor sanırım
Minibüs için ödeme koşullarını bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Başlıkta sıraladığım camlı araçlardan birini alıp hem günlük işlerimde hemde kamp aracı olarak kullanmak istiyorum.
1- Koltuk sayısını değişmeden yapacağım değişikler için ne gibi prosedürler gerekir?( koltuk yönü değişmek, tavan yükseltme,arka koltuğu yükseltip bağaj hacmini genişletme)
2- minibüs ruhsatlı fakat 5+1 araçlar mevcut. Arka kısmı boş kalıyor. Boş alanda yapacağım uygulama sıkıntı çıkarır mı? ( boş kısmı yatay şekilde. ikiye bölmek bagaj gibi kullanmak)
3- boş alanda yük taşımak sorun yaratır mı ? ( piknik tüpü, valiz, plastik saklama kutuları. Vb.)
Karavan ruhsatı alırsam Zorunlu trafik sigortası için yüksek meblağlar ödeniyor sanırım
Minibüs için ödeme koşullarını bilmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hocam Merhabalar,

Ben de tam aynı yol ayrımındayım. Maalesef size bir cevap gelmemiş, bu süre içerisinde karar verip almışsınızdır diye tahmin ediyorum. Öncelikle tercihiniz ne oldu, bunu sormak isterim. Sonrasında da saydığınız değişiklikler ile ilgili prosedürler hakkındaki deneyiminizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Selamlar

Gönlüm Toyota Hiace'ten yana (1996-1999), ama arıza durumunda Mitsubishi'den daha fazla masraf çıkarır diye endişe ediyorum. Diğer yandan da Toyota bir arıza yapacaksa aynı km'de Mitsubishi 2 yapar gibi de geliyor; o dönemin Toyota motorları haklı bir prestije sahip anladığım kadarıyla...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR