Hafta sonu Bolu Aladağlar gölü kamp için

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uda4a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,271

uda4a

Kamp II
Yer
Ankara
Herkese merhaba,
Hafta sonu Bolu Aladağlar da kamp yapmak üzere hazırlıklarıma başladım.BU bölgenin alt kısımlarında yürüyüş yaptığım dan az çok fikre sahibim. Google earth üzerinden yaptığım araştırmaya göre çıkarttığım yol güzergahında yolların durumu nasıldır bilen arkadaşlarımız fikirlerini paylaşırsa sevinirim.Teşekkürler.

Not: Ekli dosyada Yeni pelitcik ayrımına kadar yolun asfalt olduğunu biliyorum, bundan sonrası hakkında fikrim yok maalesef. Bolu ya kadar çıkıp oradan dolaşmaya gerek varmı sizce?

Ekli dosyalar

• Alternatif 001.kmz
    4.8 KB · Görüntüleme: 155
  • Yenipelitcik ayrımı.kmz
    742 bayt · Görüntüleme: 140

Etiketler
Ynt: Hafta sonu Bolu Aladağlar gölü kamp için

Bu güzergahı bilen yok sanırım, Bolu çıkışından ulaşmak daha mantıklı olacak gibi.

Rotanızın pelitcik- sarıalan arasını bilmiyorum(çok fazla bir sıkıntı yaşamıyacağınızıda düşünüyorum) ama sarıalan- aladağ göleti yolu asfalt olmamasına rağmen binek arabayla rahat gidilecek stablize kaplama bir yol olduğunu ve orman içi, çok keyifli bir yol olduğunu biliyorum. Ancak yöreyi tanımıyorsanız geceye kalmamakta fayda var.

Bu sayfayı Çağrı ile İlhami beye yönlendireyim ben.

Malum Bolu'da ikamet ediyorlar.
:smiley:

Merhaba Bahsettiğiniz güzergah şuan için binek araçlarla bile rahatlıkla gidilebilecek bir güzergahtır...
Sadece Aladağlar - Sarıalan yaylası geçişi stabilizedir. 15 km kadar. Diğer yol güzergahlarının hepsi asfalttır.
Ayrıca geleceğiniz yol eğlenceli bir yoldur ama gece gelecekseniz tavsiye etmem çok fazla...

Merhabalar, yanıt gelmeyecek düşüncesi ile faaliyet öncesi tekrar bakmamıştım, aslında bakacak zamanımda olmadı.Bilgiler için öncelikle teşekkürler.Linkteki detay da belirtildiği şekliyle, kamp faaliyetimizi yaptık ama sahip çıkılmazsa Göksu milli parkı çöplüğe dönüşecek potansiyele sahip.

http://omerdisdis.blogspot.com/2012/07/14-15-temmuz-aladaglar-golu-goksu-milli.html

Kampınızın güzel geçeceğini düşünüyorum :smiley:. Hele içinde bulunduğumuz şu sıcak günlerde orası serin serin esiyordur ;).
Balık avlamak için gelenler sizleri belki rahatsız edebilirler. Dikkatli olun. ???

efe14' Alıntı:
Kampınızın güzel geçeceğini düşünüyorum :smiley:. Hele içinde bulunduğumuz şu sıcak günlerde orası serin serin esiyordur ;).
Balık avlamak için gelenler sizleri belki rahatsız edebilirler. Dikkatli olun. ???

Yukarıda yazdığım gibi kampımız gerçekten güzel geçti.Balıkçıklar doğayı sevdikleri kadar, şu silahtan nefret etseler daha memnun olacağım.Gece haberleşme karşılıklı silahlarla yapılıyor maalesef.

Ben iki hafta önce ordaydım. Bolu içerisinden Gölcük takip edilerek ulaşılan yol iyi. Herkes balık tutuyor.
Tek problem hava kararınca ateş altında hissediyorsunuz kendinizi. Her taraftan havaya ateş ediliyor. Pompalılar, tabancalar, tüfekler, ne ararsanız var.

Yolları mükemmel , yukseklerdeki ormanlık alanların ici peyzajı yapılmış
Bir bahçe gibi, son olarak kamp yürüyüşümüzde
Yolumuza çıkan bir ayı bizi biraz germişti ama yinede
Unutulmaz bir kamp olmuştu ;)

TezzMertek' Alıntı:
Bu sayfayı Çağrı ile İlhami beye yönlendireyim ben.

Malum Bolu'da ikamet ediyorlar.
:smiley:
Murat bey ilginiz için teşekkürler ancak özlediğim uzunca bir tatilde olduğum için özel mesajınızı görememiştim.
Malum işim bilgisayar ve internet olunca mümkün olduğu kadar her ikisinden de uzak durmaya çalışıyorum. Bu arada yolu düşenler olursa bayrama kadar Ayvalıkdayım ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR