Hangi Araç Ne Yapmalıyım ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CandasR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,519

CandasR

Yeni Üye
Öncelikle aranıza yeni katıldım herkese selamlar sevgiler. Forumda epey inceledim fakat benim derdimi bizzat size anlatmam, danışmam ve sizden bilgi almam gereken çok şey var :smiley: bu yüzden konu açmam gerekti.
Karadeniz bölgesinde dağlara yaylalara çıkarak bir tutku haline gelen gezilerimde normal aracım ile giremediğim yollar ve ulaşamadığım yerler sebebiyle bir yerden yüksek bir arazi aracı ihityacı doğmuş bulunmaktadır. Kendimde dahil olmak üzere çevremde de arazi veya normal araçtan zerre anlayan yok bu yüzden her araştırmamda karşıma çıkan bu forumda sizlerin arasına katılmak ve sizlerle bu işleri öğrenmek tecrübeleriniz ile doğru adımlar atmak için size geldim :smiley:
Benim kendime ait normal bir aracım var ilk etapta ilk etapta az yakması sebebiyle aracımı satıp üzerine para koyup duster alayım dedim fakat piyasa koşulları bir anda değiştiği için 4 ay önce baktığım araç neredeyse iki katına çıktı bu sefer 2. plan dedim bu aracım dursun sadece bu dağda bayırda karda kullanmak için yattığı yerde de fazla maliyeti olmayacak vergisi düşük,bakımı ucuz kolay, parçası pahalı olmayacak, arıza felan çıkarıp başımı ağırtmayacak (zaten anlamadığım için arıza çıkarırsa elimden hiç bişe gelmez sanayi yollarında yolunup durumak istemiyorum) yakıt düşük (malum yakıt fiyatları ne kadar az yakarsa o kadar çok gezebiliriz) en ucuzundan bir araç alsam şöle 20 bin hadi 25 bin acaba alabilirmiyim bulabilirmiyim ? diye kendim baktım ama anlamıyorum ki yok toplanmış araç felan diyor ! dedim ben bunu kendi kendime yapmaya çalışırsam arazı aracı yerine dert sıkıntı sahibi olacağım üç kuruş paramda yanacak dedim ve aylardır kendi kedime konuştuğum ama bilen olmayınca aynı yerde dönüp durduğum derdimi sizlere anlatmaya karar verdim şimdi üstatlar sizden ricam zamanınızı alacağım hakkınızı helal edin ama bana bir yol gösterip yardım edebilir misiniz ?

Etiketler
Merhaba. Öncelikle hoş geldiniz. Bende Karadenizliyim. Artvin Trabzon arası gezerim. Dağları çok sevdiğim için bende 4wd araç almak için uzun süren araştırmalar yaptım. En sonunda Hyundai terracan aldım. Aracı 40.000Tl mal ettim. Belirtmiş olduğunuz fiyata 4wd araç bulamazsınız bulsanız da işinize yaramaz. Benim aldığım araç 2.9 motor 2902cc olmasına rağmen bir doğan kadar yakıtı vardır. Motor aksamında parça sorunu yaşanmaz ancak dış aksamda yurt dışından parçasını getirmek gerekiyor. Örnek ben ön takım salıncaklarını ve rotları yurt dışından aldım burada verdikleri fiyatın yarısına geldi. Dusteri hiç tavsiye etmem çarpışma testlerini inceledim berbat. Trabzon civarında iseniz gelip aracımı görebilir inceleyebilirsiniz. Ne tavsiye edersiniz sorusuna gelince kendi kullandığım araç ve Volvo xc70 xc90 eski model düşünürsen Mitsubishi pejaro (Diğer suvlara nazaran yakıtları yüksektir) Yine eski model Kia 2.0 Sportage bakabilirsin. temiz bulabilirsen fiyatları fena sayılmaz. Şimdilik bu kadar yeterli:smiley: Sağlıcakla kalın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.