Hangi Çadırı Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mcemsah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,945
Merhabalar, 5 gece 6 gün Likya yolu yürüyeceğiz. İki kişinin kalabildiği çadırlar bakmaktayız. Fiyat olarak üst limitimiz 250 liradır. Hafif ve en az 160-170 cm genişliğinde çadır almak istiyoruz yürüyüşte olabildiğince az yük olması açısından. Yürüyenin dengesini zorlamaması açısından max 3kg'lık çadır bakıyoruz.

Birkaç adet markanın ucuz, hafif ve ferah çadırlarını internet ortamında incelemiş bulunuyorum. Bu çadılar;
  • DISCOVERY Monodome 3 Kişilik
  • Makalu Summer Pencereli 3-4 Kişilik Çadır
  • Evolite TOUR 3 Kişilik Çift Tente Çadır
  • SQUARE 3 KİŞİLİK ÇİFTKATLI ÇADIR
Bu çadırların özellikle dayanıklılığı hakkında tecrübeniz/bilginiz varsa ve yorum yapabilirseniz bize çok yardım etmiş olursunuz :smiley:

Decathlon seçeneğini de değerlendirin isterseniz. Arpenaz 2+ ve 3+ modelleri f/p açısından güzeller.
İlle de yazdığınız seçeneklerden istiyorsanız evolite ve square iyi gibi duruyor. En azından çift katlılar.

Decathlon seçeneğini de değerlendirin isterseniz. Arpenaz 2+ ve 3+ modelleri f/p açısından güzeller.
İlle de yazdığınız seçeneklerden istiyorsanız evolite ve square iyi gibi duruyor. En azından çift katlılar.
Cevap için teşekkür ederim, makalunun aynı ebatlarda olan bir üst modeli "Cavery Rock" çadırını aldık çift tenteli olduğu için. Fiyatı 219'dan 160'a düşmüş, 10 lira da bize indirim yaptılar 150'ye aldık.

Herkese merhaba. Öncelikle kendimi tanıtayım, 26 yaşındayım, evliyim, Sakarya'lıyım, Diyarbakır'da öğretmenlik yapıyorum. Uzunca bir süredir foruma üyeyim ancak ilk defa yazıyorum.

Ava ve doğaya meraklıyım. Eşimle birlikte yaz tatilinde arabamıza atlayıp, yurdun çeşitli yerlerinde kamp yapmayı düşünüyoruz. Bu yüzden çadır ve kamp malzemeleri ihtiyacımız doğdu. En önemlisi de çadır konusu. Biraz araştırma sonunda kafamda birkaç marka belirledim. Ama bu çadırlar için önerilere ve kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

Öncelikle büyüklüğü ve fiyatından dolayı decathlon da satılan Arpenaz 4.1 (çadırın adına tıklayın) Bu çadırda beni çeken asıl şey kocaman bir balkonu(umarım bu bölüme balkon deniyordur) olması. Bazı kullanıcılar kalitesinin düşük olduğunu ve hava akışının iyi olmadığını yazmışlar, bu durum da beni biraz soğuttu.

Husky markası hakkında güzel yorumlar okudum. Husky Bizon 4 bu çadır güzel gibi görünüyor. Merak ettiğim konu çadır girişindeki kapalı alan çanta ve ayakkabı bırakmanın dışında, otururken veya yemek yaparken kullanılabilecek kadar geniş mi? Bu çadırın bana olumsuz gelen tarafı ise fiyatının nispeten pahalı olması.

Hepsiburada'da gezerken bulduğum birbirinin kopyası olan Loap Melbu 4 ve Evolite Excamp 4 bunlar da şekil itibariyle husky bizon'a benziyor. Fiyatlarına bakarsak Loap aslı Evolite ise astarı oluyor :smiley: Son olarak Vango Alpha River 300 bu çadır hakkında hiçbir fikrim yok belki bir bilen çıkar diye yazıyorum.

Demem o ki ben bu çadırlar arasında kaldım. Sevgili forumdaşlarımın bu işi çözeceği düşüncesineyim. :smiley: Arabam olduğundan ağırlık ve hacım gibi konulara takılmıyorum. Farklı önerilere de açığım.
Merhabalar;

Decatlon gibi amatör malzeme satışı yapan yerleri tercih etmeyin. Ayrıca markası belli olmaya nürünleri almayın. Sonradan pişman olup, tekrar ıkıncı masraf yapma olasılıgınız kesindir..! Husky için pahalı demişsiniz. Hayır. Husky kendi alanında oldukça ucuz ve fiyatına göre çok iyi performans gösteren bir çadır markası. Bu nedenle yurt içinde yapılan dağcılık ve yüksek irtifa faaliyetlerinde %70 husky tercih edilmektedir. Sanırım siz dağcı değilsiniz, aileniz ile birlikte rahatça konaklayacağınız şekilde husky' nin 3 mevsim, 3-4 kişilik modellerinden seçim yapın. Benim gibi 4000 metrelerde çadır kurmayacaksanız ve yogun fırtınada kar da, buz üzerinde faaliyet olmayacağı için çok uzun yıllar güvenle kullanabileceksiniz. Çadırın tek kişi ile kurulum ve toplama süresi 5 dakikayı asla geçmiyor. The north face, ferrino, marmot gibi yüksek irtifa ekpedisyon çadır markalarını tavsiye etmem. Çünkü onların amacı sadece dağcılıktır..

Ben de husky breet 4 mevsim çift kısılık çadır var. Onu tek kısı olarak kullanıyorum ve yüzlerce kere söküp topladım, kar kampı yaptım.. Aynı modelın daha büyük olanları da var. 3 4 5 kişi... oldukça başarılıdır.. Ayrıca marmot kullanıyorum..

Herkese merhaba. Öncelikle kendimi tanıtayım, 26 yaşındayım, evliyim, Sakarya'lıyım, Diyarbakır'da öğretmenlik yapıyorum. Uzunca bir süredir foruma üyeyim ancak ilk defa yazıyorum.

Ava ve doğaya meraklıyım. Eşimle birlikte yaz tatilinde arabamıza atlayıp, yurdun çeşitli yerlerinde kamp yapmayı düşünüyoruz. Bu yüzden çadır ve kamp malzemeleri ihtiyacımız doğdu. En önemlisi de çadır konusu. Biraz araştırma sonunda kafamda birkaç marka belirledim. Ama bu çadırlar için önerilere ve kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

Öncelikle büyüklüğü ve fiyatından dolayı decathlon da satılan Arpenaz 4.1 (çadırın adına tıklayın) Bu çadırda beni çeken asıl şey kocaman bir balkonu(umarım bu bölüme balkon deniyordur) olması. Bazı kullanıcılar kalitesinin düşük olduğunu ve hava akışının iyi olmadığını yazmışlar, bu durum da beni biraz soğuttu.

Husky markası hakkında güzel yorumlar okudum. Husky Bizon 4 bu çadır güzel gibi görünüyor. Merak ettiğim konu çadır girişindeki kapalı alan çanta ve ayakkabı bırakmanın dışında, otururken veya yemek yaparken kullanılabilecek kadar geniş mi? Bu çadırın bana olumsuz gelen tarafı ise fiyatının nispeten pahalı olması.

Hepsiburada'da gezerken bulduğum birbirinin kopyası olan Loap Melbu 4 ve Evolite Excamp 4 bunlar da şekil itibariyle husky bizon'a benziyor. Fiyatlarına bakarsak Loap aslı Evolite ise astarı oluyor :smiley: Son olarak Vango Alpha River 300 bu çadır hakkında hiçbir fikrim yok belki bir bilen çıkar diye yazıyorum.

Demem o ki ben bu çadırlar arasında kaldım. Sevgili forumdaşlarımın bu işi çözeceği düşüncesineyim. :smiley: Arabam olduğundan ağırlık ve hacım gibi konulara takılmıyorum. Farklı önerilere de açığım.
Husky, ucuz ve bu fiyata göre Türkiye iklim şartlarında son derece başarılı çadırdır. 4 mevssim çadır ile 3500 mt. de şiddetli kar ve rüzgar altında kullandım. Amaca ve kişi sayısına göre model çeşitleri ve boyutları farklıdır. Pahalı ürün cogu zaman ucuz üründür..

Biz şunu kullandık işimizi gördü.
Andoutdoor Monodome 5 Kişilik Çift Tenteli Çadır Fiyatı

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Andoutdoor un çadırlarıda güzel.. Çadırı ile lgili güzel yazılar okumuştum. Almak istediğim bir modeli o zaman piyasada kalmamıştı gidip
forclaz 2 aldım. Çadıra fazla para dökmeye gerek yok. Su ve rüzgar geçirmesin havadar olsun yeter. Gerisi hikaye.

Andoutdoor un çadırlarıda güzel.. Çadırı ile lgili güzel yazılar okumuştum. Almak istediğim bir modeli o zaman piyasada kalmamıştı gidip
forclaz 2 aldım. Çadıra fazla para dökmeye gerek yok. Su ve rüzgar geçirmesin havadar olsun yeter. Gerisi hikaye.
Rüzgar Geçirmiyor Ama yağmur altında kullanmadık daha. pencereler tül çift tente falan bunlar Tabii Havadar olması için yeterli oluyor ama dışarıda battaniyeyle otururken içinde üşümedik. Tabii ki Temmuz gecelerinden söz ediyoruz. 1400 rakımlı bir yayladan

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamlar öncelikle bütçe önemli ve hangi mevsimde kamp yapılacağı 2 kişi iseniz 3 kişilik çadır almanızı tavsiye ederim bütçe ve mevsim bildirirseniz ona göre tavsiye edelim alternatif olarak

Arkadaşlar selam, ben de ufaktan fikir isteyeceğim sizden.
-3 kişiyiz (2 yetişkin 1 bebek)
-Araba ile kampa gideceğiz, dolayısıyla taşıma sıkıntısı olmayacak
-Öyle karda buzda kamp yapacağımı düşünmüyorum. üşümeyi sevmem.
-çift giriş, mümkünse balkon, içi tül bir tente ile havalandırması güzel olursa tercihimdir. yaz gecelerinde pişirmesin sadece.
-bütçe olarak maksimum 500-600 diyorum.

bu standartlarda:
-Loap Holl 4
-Evolite Excamp 4
-Husky Boyard 4

arasında kaldım. Fakat bu işe yeni gireceğimden acaba 200 liralık bir Arpenaz +3 veya Arpenaz 3 Fresh&Black ile mi başlasam bilemedim. Ya da almışken bir kere para verip düzgün bir şey mi almalıyım? Sonuçta kamp hiç yapmadım ama severim diye düşünüyorum çünkü piknik insanıyım ben :smiley:

Yorumlarınız önemli, teşekkür ederim.

Bence çadıra para vermeden arkadaş eş dost birinden rica edin çadırı. O paraya şişme yatak kamp koltuğu gibi ürünler alın. Çadır olayı sizin yada aile bireylerinin hoşuna gitmediği takdirde daha sonra başka yerlerde kullanabileceğiniz ürünler elinizde kalsın. İlk defa çadırda kaldığınızda nelere daha çok ihtiyacınız olduğunu anlar çadır seçimini ona göre yaparsınız (genişlik, yükseklik, kolay kurulum, pencere balkon ...). Birde ilk defa ailece çadır olayına gidiyorsanız, temiz bayan tuvaleti olan bir kamp alanı tercih edin ki ilk izlenim nefret uyandırmasın. Kötü tecrübem var
Arkadaşlar selam, ben de ufaktan fikir isteyeceğim sizden.
-3 kişiyiz (2 yetişkin 1 bebek)
-Araba ile kampa gideceğiz, dolayısıyla taşıma sıkıntısı olmayacak
-Öyle karda buzda kamp yapacağımı düşünmüyorum. üşümeyi sevmem.
-çift giriş, mümkünse balkon, içi tül bir tente ile havalandırması güzel olursa tercihimdir. yaz gecelerinde pişirmesin sadece.
-bütçe olarak maksimum 500-600 diyorum.

bu standartlarda:
-Loap Holl 4
-Evolite Excamp 4
-Husky Boyard 4

arasında kaldım. Fakat bu işe yeni gireceğimden acaba 200 liralık bir Arpenaz +3 veya Arpenaz 3 Fresh&Black ile mi başlasam bilemedim. Ya da almışken bir kere para verip düzgün bir şey mi almalıyım? Sonuçta kamp hiç yapmadım ama severim diye düşünüyorum çünkü piknik insanıyım ben :smiley:

Yorumlarınız önemli, teşekkür ederim.
n

@Cnr81 Aslında mantıklı ama etrafımda çadır emanet isteyebileceğim kimse yok. Çadır kuran arkadaşım yok :smiley: Dolayısıyla ya riske atıp Husky ile gireceğim ya da daha sonra değiştirmek üzere Arpenaz 3+ ya da Arpenaz 3XL ile başlayacağım.

@Cnr81 Aslında mantıklı ama etrafımda çadır emanet isteyebileceğim kimse yok. Çadır kuran arkadaşım yok :smiley: Dolayısıyla ya riske atıp Husky ile gireceğim ya da daha sonra değiştirmek üzere Arpenaz 3+ ya da Arpenaz 3XL ile başlayacağım.

Çadır kişisel ihtiyaçlara, zevke ve tercihe göre değiştiği için git şu markanın bu modelini al demek doğru olmaz. Yukarıdaki arkadasin güzel bir yorumu var. Öncelikle ben de ona katılıyorum.

Bu arada husky ile risk almazsınız. Sizin için fazla bile olur. Alüminyum Poller mandallama ile sineklige monte oluyor. Ve alt taban ile birleşik. İlave tente üzerine örtülüyor. Mandal ile dört köşeden kitleniyor. Bu kadar. Ama kumaş kalitesi iyi olmadığı için yaz aylarında biraz fazla sıcak yapıyor. Aslında en kaliteli çadırda bile yaz kış aynı sorunlar var.
Husky çift kapıdır. Küçük bagaj alanı var. Ama balkon olmaz. Size her çadır uygundur ama alüminyum pol olmasına seçin. 300 500 arası değişik marka ve modellerde içinize sineni alın. Yılda bir kere kamp yapacaksanız üzerine düşmenize gerek yok. Ben yılın üçte birini kamplarda ve dağda geçirdiğim için arayışım farklı oluyor.

Kolay gelsin.
Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri