Hangi Çantayı Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan f1hakkinen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,744
Ynt: Hangi Çantayı Almalıyım?

Fena görünmüyor yine de malzeme kalitesi ve sırtına iyi oturması ön şarttır çantada. Videolara bakmak yerine mağazalarda en kaliteli çantalar ile diğer çantaları bol bol incele aradaki farkları görmeye başlar daha iyi karar verirsin. 50-100 tl fark kaliteli bir çanta almak için bence çok fazla değil. Yoksa yolda ağrılar içinde yürümek hiç keyifli olmuyor. Kendimden biliyorum :D

Etiketler

N11 de indirim çekim var linkteki 3 ürünü seçtim ortalama fiyatları 70-100TL'ye falan dek gelecek.

Kullanım amacım:
Kısa bisiklet turlarında sırtımda kullanacağım.
Uzun turlarda bisiklet bagajına baglayacagım laptop falan koymam gerekir ayrıca dslr fotoğraf makinem var makinemi 1-2 lensi ve tripodu falan koymam gerekir.
Şehir gezmelerinde.

http://www.n11.com/deuter-spectro-ac-36-sl-sirt-cantasi-P14607225
http://www.n11.com/deuter-trans-alpine-25-sirt-cantasi-32200308-P11943233
http://www.n11.com/deuter-sub-28-sirt-cantasi-P14535116

hangisini almalıyım.

arkadaşlar merhaba. Karrimor marka çanta almayı düşünüyorum ve Karrimor Tryfan 60F gözüme kestirmiştim fakat bazı sitelerde modelinin bayanlar için üretildigi yazıyor acaba Karrimor Tryfan 60 ile arasındaki fark nedir?

Merhaba yılın her mezsiminde hemen hemen her hafta Hiking ve Kamp yapıyorum. Sırtımda kamp mutfağın, yiyeceğim, ekipmanların, giysinlerim, Husky Flame çadırım, matım ve uyku tulumum oluyor. Bu zaman kadar yurtdışından aldığım bir çantam vardı 55+10 ama idare etmiyordu. Yeni bir çantaya ihtiyacım var ve yardımınız gerekiyor, çünkü çanta konusunda bilgim yok. 60+10 bir çantanın yeterli olacağını düşünüyorum, ayrıca yurtdışında okuduğum için çantamı yurtdışı seyahatlerinde de kullanıyorum. Bana tavsiye edebileceğiniz marka veya model varsa çok memnun olurum, ben şimdilik Easy Camp'ın Rucsacs Summit 60+10Lt modelini düşündüm, sırt konforu açısından bana tatmin edici geldi ama Easy Camp'ın ürünleri kalitelimidir bilmiyorum ? Lütfen bana seçim yapma konusunda yardım edin, diğer kampçıların aksine benim için biraz daha önemli bir konu, çünkü Orta Asya'da yaşıyorum ve bazen -40 derecede bile doğa aktiviteleri olabiliyor, dayanıklı bi çanta lazım...

Futuro 450 TL imiş... Ama linkteki çanta hem sıfır hem fiyatı gayet indirimli..
http://www.dagevi.com/-karrimor-bobcat-sirt-cantasi-65-lt-mavi-Thenorthface-marmot-colombia-merrell-dolomite-fiveten-lasportiva-trezeta-aku-izmir-turkiye-kamp-dagcilik-tirmanis-edelrid-petzl-rescue-kurtarma-arama-jackwolfskin-karabina-ip-cadir-uykutulumu-canta-sirtcantasi#prettyPhoto[pp_gal]/0/

Firma da güvenilirdir merak etmeyin.. (Sahibi Levent bey eski dağcıdır)

mrb Quechua'nın şu '' http://www.decathlon.com.tr/Symbium-70-Doga-Yuruyusu-Buyuk-Boy-Sirt-Cantasi,PR-12308.html '' modeli hakkında bir bilgisi ve deneyimi olan var mı arkadaşlar? sizce 2-3 günlük kampçılık içi uygun mudur?

the north face terra 65 lt hakkında düşünceleriz nelerdir. 400 ila 500 tl arasında değişen fiyatlar var. ilk çantam olacak kullanım amacım uzun süreli kamp, dağcılık faliyetleri . aldığım çantayı uzun süre kullanmak istiyorum

Merhabalar,
7-10 günlük yürüyüş için çanta arıyorum. Malesef bu konuda hiçbir bilgim yok. Yardıma ihtiyacım var. Forumdaki başlıkları inceledim. Haftasonu Adrenalin Adana mağazasına uğradım ancak pek çeşit bulamadım, Decathlon'a gittim, orası da pek farklı değildi. En sık duyduğum isim Deuter oldu.
Çadır,mat,tulum, az miktarda yiyecek, ocak, tava vs. taşıyacağım. Hacim olarak 60+10 veya 65+10 düşünüyorum, ancak yeterli olur mu bilemedim. Bir erkek , bir de kadın için çanta gerekiyor. Deuter kullanan ve sırt desteği/rahatlığı konusunda bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim.
düşündüğüm modeller şunlar:
kadın versiyonu için:
http://www.rastgeleav.com/default.asp?git=9&urun=8702
erkek versiyonu için:
http://www.rastgeleav.com/default.asp?git=9&urun=8696
(erkek-kadın seçimini ağırlık/boyutlar ve adrenalin mağazasındaki arkadaşın tavsiyeleri üzerine yaptık)
başka markalar da olur. Sırt desteği önemli, konunun acemileri olarak ağrı-sızı içinde kalmak istemiyoruz yürüyüş sırasında :smiley:.
Verdiğim linklerdeki düşük hacimli çanta, diğerinden daha ağır, muhtemelen malzemesi daha kalın (?).
Cevaplarınızı bekliyorum. Her türlü yanıt çok faydalı olacak şu aşamada.
teşekkürler

Günlük yürüyüş için kullanabileceğim, Bir DSLR makina ve bir iki lens yanında koyabileceğim, günlük kıyafetlerımle beraber onerısı olan arkadaşlar varmı, iki çanta taşımaktan yoruldum artık. teşekkürler arkadaşlar

Deuter Aircontact Pro 60+15 satın aldım. Alabileceğin en iyi çanta. Fiyat problem değilse tavsiye ederim. Bu aralar indirimler de var.

allzwell' Alıntı:
Deuter Aircontact Pro 60+15 satın aldım. Alabileceğin en iyi çanta. Fiyat problem değilse tavsiye ederim. Bu aralar indirimler de var.

su anda salewa summit 30 kullaniyorum ve daha uzun soluklu yuruyusler ve kamp icin tam da bu modele bakiyordum, nereden ve ne kadara aldiniz acaba? uyku tulumu, mat ve cadiri dusundugumuzde kapasite durumu idare ediyor mu? tesekkurler

Merhaba arkadaşlar Ben ve Eşim zaman buldukça yürüyüşler yapmaktayız gecen yaz en son bularistanda perperekon ve gelin kayalar gezisi yaptık hem tarihi yerleri hemde doğada gezmeyi seviyoruz. Ekipmanımız yok otelden çıkıp rahat giysiler giyip normal bir sırt çantasıyla gezmekteyiz.yanımızdada fazla birşey almıyoruz gezilerimiz günü birlik çünki . Bu yazada hazırlık yapmaya başladık ama bu sefer azda olsa rahat ayakkabılarımız rahat bir çantamız olsunki daha rahat gezebilelim ve fazla ağrı sızı çekmeyelim. Bu konuda 2 adet sırt çantası ve rahat ayakkabılar almak istiyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri