Hangi Çantayı Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan f1hakkinen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,761
Ynt: Hangi Çantayı Almalıyım?

http://www.atlaskamp.com/index.php?page=urun_detay&urun_id=12160#

şu nasıl sizce

Etiketler

ferrino verdon 45 canta aldım ,memnunum sırt kısmının file sayesınde acıkta kalması guzel.terletmıyor.

size tavsiyem butcenızı zorlayın,aldımı bır kere alın ,ucuz mal alacak kadar zengın degılım sozunden yola cıkarak zorlayın butcenızı.deuter alabılıyorsanız alın deuter distrıbutorunun sıtesınde fiyatları gercekten cok uygun,ıstanbulda olmadıgım ve cantayı deneyerek almak ıstedıgımden dolayı deuter alamadım

http://www.mudadosk.org/wiki/index.php/S%C4%B1rt_%C3%87antalar%C4%B1 ;)

Yardımınıza ihtiyacım var,yurtdışı seyahatleri için rahat bir çantaya ihtiyacım var. Ama bu konuda pek bir fikrim yok. Sadece geçende bir gazetede seyahat içinse ortasında boydan boya fermuar olmasının iyi olacağını okudum. Bir de kadınlar için ideal kapasite nedir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Elif hanım,aradığınız bir sırt çantasımı,yoksa seyahat çantası mı?Sırt çantalarının bayanlar için ayrı üretilen modelleri var.İdeal kapasite ise sizin yanınıza ne kadar malzeme alacağınıza bağlı.Sadece yurtdışı seyahatlerinizde kullanmak için lazımsa,tekerlekli,taşıma kolu olan ve boydan boya fermuarlı kaliteli bir çanta alırsanız faydalı olur diye düşünüyorum.

Asıl amacım yurtdışı seyahatlerinde kullanabileceğim bir çanta. dolayısıyla taşıması kolay ve kullanışlı bir çanta istiyorum. Tipik kadın modeli alarak yanıma alacağım eşya sayısında elemeyi çok zor yapıyorumda:smiley: Kaç kilo taşıyabileceğim konusunda da emin değilim. Sanırım biraz araştırma yapmam gerek. Teşekkür ederim

tugba_kucuk_altun' Alıntı:
kucuk bır sırt cantas ı yeter bence kocaman cantaya ne gerek dolastıgın yerleremı bakcan cantaya mı ?

hahahha ilginç ama güzel bir yaklaşım olmuş.. :D

Aslında ne amaçlı kullanılacak alınacak çanta ona bakmak lazım..Tabiri caizse eşşek gibi taşırım,kral gibi yaşarım diyen taraftaysanız (bkz: ben :smiley: ) ve uzun bir tırmanış olacaksa büyük (80 lt gibi) çanta tercih etmek mantıklı..Zaten amaç tırmanışsa çanta seçiminde özellikle sırt sistemi iyi olan,rahat kullanabileceğimiz çantalara bakmak lazım.Özellikle yeni çantalarda omuz ve bel kısmında bulunan ter emici pedlerde yazın ciddi anlamda iş görüyor.. Ama normal trekking ya da kamptan sadece zirve için çıkılıyorsa 45 lt çantalarda çok rahat kullanılabilir.Günlük hayattada vazgeçemediğim bir şeydir sırt çantası..Tabi şehir hayatında küçük ebatlarda olması hem görüntü açısından hemde kullanım açısından büyük avantaj.

Tabiri caiz ise Eşşek gibi yük taşırım diyen arkadaşlara Deuter ın air contact sırt sistemli çantalarını şiddetle tavsiye ederim. Black diamond olsun North face olsun karrimor olsun, çok başarılı çantalar kullandım ama Deuter air contact ın verdiği konfor hiç birinde yok.

Kesinlikle karrimor harika çantalar bobcat kullanıyorum çok memnunum kaç kere neredeyse patlayacak kadar doldurdum ama hiçbir şeycikler olmadı. Yükü leğen kemiğine dağıtan sistem çok iyi bobcati kamplar ve bunu gibi aktiviteler için şiddetle öneririm çünkü yanlarında hem matınızı hem çadırınızı bağlayabileceğiniz bolca kayış var ama daha çok seyehatler için kullanacaksanız panther iki yanında bulunan geniş ve çok işlevsel cepleriyle bütün ihtiyaçlarını karşılacaktır kullanım şeklinize göre karar sizin...

Merhabalar,

Kız arkadaşım için çanta bakıyorum. Kullanım amacımız birkaç günlük kamplı yürüyüşler ve seyahatlerde kullanabileceğimiz bir çanta olması. Kız arkadaşım 1.75 cm boyunda ve 55 kg.

http://www.k2outdoor.com.tr/Kayuk-60-10-lt-Sirt-Cantasi,PR-2471.html

Bu çanta onun için nasıl olur? Çok mu büyük gelecektir? Başka tavsiyeniz olursa ne olur? Belirtmem gerekir bütçemiz kısıtlı. En fazla 150 TL'lik bir çanta alabiliriz. 60+10 LT çok mu fazla olur?

Çanta konusunda pek bir bilgim yok. Ben 85+10 lt'lik bir çantaya sahibim. Açıkçası markası nedir bilemiyorum. Ancak şu linkteki çantanın birebir aynısı tek farkı benim çantayı bundan 5-6 yıl önce 50 TL'e İstanbul'dan Sirkeci taraflarından bir yerden almış olmam. Bu zamana kadar Balkanlar, G. Doğu Anadolu, Antalya, Ege gezilerimde patlarcasına da doldursam beni yolda bırakmadı.

http://urun.gittigidiyor.com/spor/profesyonel-dag-kamp-sirt-cantasi-85-10-lt-51015316

Yazın plajl ve çevrelerinde[SIZE=78%] kamp yapmak için (en az 4 gün en fazlada sınır yok:D ) çanta arıyorum arkadaş ama daha önce hiç kamp tecrübem yok ve kaç lt ne kadar eşya alır ve daha doğrusu yanıma neler alacagım tam olarka bilmiorm.[/SIZE]

[SIZE=78%]60lt[/SIZE]
http://www.adrenalinoutdoor.com/Loap-Miwok-Sirt-cantasi_2810.html#0
70lt
http://www.k2outdoor.com.tr/Kayuk-60-10-lt-Sirt-Cantasi,PR-2471.html
80lt
http://www.hepsiburada.com/Liste/outdoors-colorado-7010-lt-sirt-cantasi/productDetails.aspx?productId=spor45013&categoryId=1300934#Gorseller

Bu çantalar gözüme çarptı benim 3 çantadan herhangibirini alabilirim ya da bu fiyat aralıgında uygun gördügün lt de çanta önerilerinizi bekliyorum. (Kondisyon konusunda sorun olacagını sanmıorum Boy:177)
Teşekkürler şimdiden.

decathlon mağazalarını bakmakta fayda var. ben 70+10 lt.lik symbium kullanıyorum. şu ana kadar kullandığım en rahat çanta. çanta kullanırken dikkat edilecek bazı hususlar vardır:
-çanta sırta eldiven gibi yapışmamalıdır. sırt ile çanta arasında hava akımını sağlayacak bir aralığın bulunmasında büyük fayda vardır. bu terlemeyi azaltır ve haliyle enerji kaybını düşürür.
-çantanın omuz kolonlarında ellerinizi takıp çantayı öne-yukarı kaldırmaya yarayan halka şeklinde kolonlar olmalıdır. bu hareket belinizi ve sırtınızı rahatlatacağı gibi, kolunuzda kolondan dolayı zaman geçtikçe bozulan kan dolaşımını da rahatlatırsınız. triceps kaslarınızı çalıştırır.
-aynı şekilde kalça hizasında da benzer halkaların olması faydalıdır.
-dış ceplerin yeterli sayıda olması şarttır. bu sayının miktarı kişiyle yakından alakalıdır.
-gövdenin arıza çıkarmayacak şekilde fermuarlı olması ve hem alttan hem de üstten açılabilmesi gerekir. böylece çantayı dağıtmadan istediğiniz malzemeye ulaşırsınız.
-ilave yükü taşımaya yarayacak kolonlar için bağlama halkalarının olması gerekir.
-kalçanıza yakın yerde elinizi uzattığınızda su şişenizi rahatça alıp yerine koyabileceğiniz uygunlukta ceplerin olması iyidir. su içmek için durmanız gerekmez.
-çantalar aslında kişiseldir. kişinin alışkanlıkları ve yetenekleri çanta tercihinde etkendir. bunun yanında aktiviteler de çantanın tipinde etkili olur.
-parasal açıdan baktığınızda doğru çantanın tercih edilmesi durumunda, başlangıçta pahalı da olsa, zamanla ucuz hale geldiğini görürsünüz. buna fiyat-performans ilişkisi diyebiliriz.

bunun yanında teknik tırmanış yapmadığınız sürece bir bel çantasını da üzerinizde bulundurmanızı deneyimlerime dayanarak tavsiye edeceğim. içinde ve üzerinde anında lazım olanlar ile değerli malzemelerinizi bulundurursunuz. ciddi bir tehlike anında (hayvan saldırısı, yuvarlanmalar ve yamaç kaymaları gibi) sırt çantasından kurtulmanız gerektiğinde rahatlıkla kurtulursunuz ve gözünüz arkada kalmaz. böylelikle en azından yanınızda size çok yardımı olacak "şeyler" olmuş olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri