Hangi Garmin..? Garmin Markasının Hangi Modelini Tercih Etmeliyim Yardımcı Olursanız Sevinirim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakanaytac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,632

hakanaytac

Hz. Nuh Torunu Türk! Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!!!
Yer
İstanbul/ Trabzon- Maçka
Merhaba arkadaşlar aracıma navigasyon almak istiyorum araştırdım Garmin markasının methini duydum ancak hangi modelini almalıyım bilmiyorum yaylaları dağları gezerken benim işime yarayacak bi navigasyon lazım bunun için hangisini tercih etmeliyim, ilginize şimdiden teşekkürler..

Etiketler
Ynt: Hangi Garmin..? Garmin Markasının Hangi Modelini Tercih Etmeliyim Yardımcı Olursanız Sevinirim

Selamlar
yanlış anlamanın önüne geçmek için soruyorum.. "karayollarında, şehiriçin de yolları görmek, yol tarifi almak" için NAVIGASYON mu arıyorsunuz? yoksa arazide/bayırda gezerken kullanmak için GPS mi? Daha da ötesi "işinize yaramasından" kastınız nedir? bu bilgiler, doğru yönlendirme için öenmli. iyi aksamlar dilerim, reha

Ynt: Hangi Garmin..? Garmin Markasının Hangi Modelini Tercih Etmeliyim Yardımcı Olursanız Sevinirim

Selamlar
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Ben hem şehir de hemde arazi de kullanmak için bi navigasyon arıyorum GPS i ayrı mı almamız gerekiyo Navigasyonlarda GPS yoksa zaten bi işe yaramaz ki yanlış mı biliyorum eğer yanlışsa lütfen düzeltin dediğim gibi bana arazi de ve şehir de yüksek verim alabileceğim bir navigasyon lazım hangisini tercih etmeliyim sizce.? Teşekkürler

Reha bey
mesela böyle bir şey buldum bunda gps var mı https://baytekin.com.tr/urun.aspx?KID=&CODE=010-011118-11 ya da böyle bir şey https://baytekin.com.tr/urun.aspx?KID=&CODE=010-01123-29

Selamlar
Navigasyon cihazlarının içinde GPS vardır. Zaten onun sayesinde yerini bilip, yol gösterebiliyor. Ancak GPS tabiri daha çok, elde taşınabilen ve Navigasyon için değil , "gittiğiniz yeri gösterip, koordinatlarını harita üzerinde görebilirsiniz"...

Anlıyorum "yahu bunlar birbirinin aynı o zaman diyorsunuz".. haklısınız da.. Ama Navigasyon ile GPS (bilhassa outdoor) arasında ki fark..

1) Navigasyon cihazı, daha çok "tanımlı yollar" için hazırlanmış .. ve en çok da gitmek istediğiniz adresin yolunu göstermektedir. Ama bu cihazlar "daha önce nerelere" gittiğinizi perk dert etmezler..

2) GPS cihazı ise: daha çok outdoor veya offroad gibi yol/iz pek olmayan ortamlarda, geçtiğiniz yolları gösterir.. Eğer arazide yolunuzu kaybederseniz, bu özelliği çok hayati olacaktır veya daha önce gittiğiniz yere tekrar gitmek isterseniz.. .. Ayrıca "laf olsun" diye de adres gösterirler...

Sonuç: Eğer şehir ağırlıklı kulanacaksınız.. Doğrudur "navigasyon" cihazı arıyorsunuz. Bu durumda, ben olsam Garmin'e yüksek ücret ödemezdim.. Sanırım daha makul fiyatlı cihazlar var..

Eğer "offroad" yapıp arazide kaybolmamk için diyorsanız.. Doğrudur "garmin en iyilerinden" biridir. Navigasyon cihazına para vermeyin, "bu kullanım için" çok tatmin edici sonuç vermezler

umarım kafanızı karıştıracak şekilde anlatmamışımdır. iyi günler dilerim, reha

Çok teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu evet off road ağırlıklı kullanıcam linklerini paylaştığım cihazlar nasıl bunun için uygun mu .?

Selamlar
verdiğiniz link "navigasyon" cihazları. Eğer "outdoor" için düşünüyorsanız

https://baytekin.com.tr/urunler.aspx?CODE=ElTipiGPS

adresine bakmanızı öneririm. Encok 62 modeli populer ve hepsinin "arac montaj" aparatı var, onunla kullanılıyor. Ama bir kez daha hatırlatmak isterim (sizi yanlış yönlendirmemek için) bu cihazları "normal navigasyon" gibi (yani şehir içinde adres bulmak gibi) kullanmak "tatsız" dır.. iyi günler dilerim, reha

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri