Hangi Kitabı Okuyorum?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VforVendetta Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,282
Ynt: Hangi Kitabı Okuyorum?

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Belki birçok kişi eleştirecekler fakat ben Prof. Yaşar Nuri Öztürk'ün Kuran-ı Kerim Tefsirini okumaya başlıyorum.
Benim anlayabilecek olduğum dille yazılmış olduğu için tercih ettim.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Neden eleştirileceğini anlamadım. Bence en doğrusu ehil kimseler tarafından (Elmalılı Hamdi, Yaşar Nuri gibi ) anladığımız dilde yazılmış meal ve tefsirleri okumaktır. Aksi, trafik kurallarını hiç anlamadan yabancı bir dilde okuyup, sonunda da kurallara uymamaya benzer ;)

Etiketler

Elmalı'lının Tefsirini bulamadım, bazı yerlerde var fakat değiştirmişler.
Diyanet'in basımı olanı bulamadım.
Yaşar Nuri, doğruları söylediği için işine gelmeyen birçok kişi tarafından karalanmakta, keşke karalayanlar onun dediklerini diyebilseler.
O nedenle eleştirebilirler demiştim.

Amundsen
Bir maceracı denizcinin hayatı ve keşifleri.
İngiltere, Norveç ve ABD nin neden gelişmiş ülke olduklarını anlayabileceğimiz bir kitap

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
Bu güne kadar hep yasal kitap satınalıp okudum birçoğunu bazı yerlere hediye ettim.İnanın maaşımın yarısını her ay kitap için ayıran birisiydim.
Şimdimi, emekli olunca vede Çanakkale'de ek iş bulamayınca malum nedenlerden dolayı kitap alamıyorum.
Sanırım bu gidişle okumayı ve yazmayı unuymam.
Bende bol bol değil sürekli türkü dinliyorum, Halk Türküleri dinliyorum.

Katılmıyorum...
Kütüphaneler var ve kullanmak bedava....

Soner Yalçın
Samizdat (Hakikatlere Dayanacak Gücünüz Var Mı?)

Merhabalar,
Şenol bey dün Soner Yalçın'ın kitabını baktım, çok yakında edineceğim.
Zaten çok kitabını okuyup bazılarınıda İSTEMEYE İSTEMEYE birilerine okumak için vermiştim, sanırım bitiremedilerki geri dönmedi.
Hani bazan birşeyi istemeyerek vermek zorunda kalırsınızya banada öyle olmuştu.

Geçmişi bilmeden geleceği şekillendirmek mümkünmü?

Belki hataları var... Ama Osmanlı bir Türk Devletiydi...

Atalarımızı yok sayabilirmiyiz?

Şah Baba.........

Babb-ı Esrar/ Ahmet Ümit
Aşk/ Elif Şafak
İkisini bir arada,ama Aşk bitmek üzere.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR