Hangi Marka Motor Almalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lee33 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,876

lee33

Kamp I
Yer
kuşadası
Web
www.atlihotel.com
Merhaba arkadaşlar ben aranıza daha yeni katıldım.Burda yazılan bigileri ve yorumları keyifle okuyorum.
Şu an itibariyle kawasaki vn900 kullanıyorum.Yaz ortasına doğru bir race makine almaya kara verdim.Ama netür bir makina veya hangi marka konusu kafamda pek netleşmedi.Ben 600 lük bir makine düşünüyorum 1000 veya üstü istemiyorum.600 lük makine deyince aklıma yamaha daha çok geliyor ve kawasaki tabiki.Ben 2.el almayı düşünüyorum 0 almayacağım.Race motorlar konusunda tecrübesi olan arkadaşlar tecrübelerini ve önerilerini aktarırsa sevinirim.Şunuda belirteyim bir ara suzuki bandit650 kullandım.Suzukiyi de çok seviyorum seçeneklerim arasında o da var.Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Hangi motor yardım

2010 model BMW, makinanın hası................800cc.

Nasıl motor dersen güzel motor, fakat ben hiç bunu kullanmadım. ;D

[attachment=1]

2010 f800gs1

Ynt: Hangi motor yardım

VN900 motosikletin konforuna ve oturma pozisyonu rahatlığına alışmış bir vücudun racing bir makinaya nasıl uyum sağlayacağını merak ediyorum. VN900 büyük bir şaseye sahip ve anladığım kadarıyla uzun boylusunuz. bandit'lerin oturma posizyonları biraz enduroyu andırır, rahattır ama Racing motorlarda benim gibi kısa boylu birisinin rahatlıkla kapanabildiği bir oturma pozisyonunda sizin sıkıntı çekeceğinizi tahmin ediyorum. Yarım kapanma nedeniyle yükün bir kısmı omuzlara en büyüğü de bele binecektir, Motorla yol aldıktan sonra o bel kimbilir ne nameler düzecektir size hele yollardaki en küçük kasisleri bile en ince ayrıntısına kadar böbreklerde ve belde hissettiren o sert amortisörler yok mu...
Yiyeceğiniz rüzgar ise cabası. tam kapanamama nedeniyle, her gazı açtığınızda motor ileri gitmek isteyeceki siz geride kalacaksınız ve dengeyi saglamak için dirsek ve omuzlardan gidona asılacaksınız ve bu inatlaşma yol boyunca sürüp gidecek . Aptal japonlar bu racing makinaları benim gibi kısa boylular için, enduroları da uzun boylular için yapmışlar.

Hocam YAMAHA R6 derim, başka bişe demem
Şimdiden hayırlısı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Selamlar
Murat VURAL

2008 r6 4

Ynt: Hangi Marka Motor Almalıyım?

ben eski bir 600F ve Yaklaşık 1 bucuk yıllık bandit S sahibi olarak sana 2 motorumuda tavsie ederim ama ben bandit s kullanımı kadar rahat motor kullanmadım

600 F kadarda sevimli ve konforlu kullanıma sahip bir motor kullanmadım yanlız allah korusun park ederken ayaklığı açmadan elcikten tutuarak iş yapıyım derken elden kaçırıp yatma vs gibi konularda elbiseleri çok pahalı ama herşeye değer arrow eksoz ile bir assolist havası var

r6 bende çok seviorum ama artcı çok rahatsız birde tank beni muazzam sıkıştırdı 1 saatlik surekli yolculuk sonrası tanka temas eden bir çok yerim uyuşmuş ve karıncalaşmış oluyor hee birde loevince eksoz r6 ya en çok yakışan eksozdur (ses ve görüntü)

Öneri ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Bende şimdi baya karasız aldım.Aslında benim race istememdeki amaç o egsoz sesini biraz olsun dinlemek ve tadını çıkarmak .
Bilirsiniz o egsoz sesini arabadan almak için ya ferrari yada lamborghini kullanmak lazım.Race bu işi en iyi yoldan hallediyor.Açıkça Vural bey sizin değindiğiniz konuda beni baya düşündürüyor her nekadar fazla uzun yol yapmayacam desem de illaki insan uzun yola gidiyor.
Benim en öğrenmek istediğim konu yamaha r6 mı yoksa honda kawasaki veya suzukimi hangisi daha az mekanik sorun çıkartır ve güvenilirdir.
Saygılar.

honda cbr 600f çok sorunsuz bir makina ve tam bir uzun yol keyif makinası 1.000 km yolum var kendisi ile zatn 1.238 km filan pert oldu garibim

Benim arkadaşım aldı benimle aynanda oda 0 km almıştı şuan makina 42.binde yağ filtresi hava filtresi eksoz contası haricinde değiştirdiği bişi yok koltuk derisi güneşte kurudu kaplatı onun haricinde aynen dvm satıyorum dese hemen alıcam aklımda hala cbr600F ARROW eksozla uyumu

çarptılar ve motorum sola yattı eksozumda çizik bile yoktu bende çıkardım arrow u üzerinden yatağımın altında arada çıkarıp siliyor ve icini kokluyorum icindeki eksoz elyaflarının kokusunu tenefüs ediyorum

Can hocam tebrik ediyorum sizi, siz bu işe baya baş koymuşsunuz.İnşallah bende yazın güzel race çekerim onun kapıda duruşu bile bana yetecek sanki.

lee33' Alıntı:
Can hocam tebrik ediyorum sizi, siz bu işe baya baş koymuşsunuz.İnşallah bende yazın güzel race çekerim onun kapıda duruşu bile bana yetecek sanki.

hayırlısı olsun allah utandırmasın ben iri yapılı olduğum icin 1.77 boy 118 kg ım 600f ime çarpıldıktan sonra (PERT) olması çok üzdü elbiseleri motorun fiatı kadardı . O gun karar verdim elbiseli makina almıcam dedim ve şehir ici kısa turlar ve gurup suruşlerinde kullandığım ekonomik şehirlim Hyosung comet 250 naked var , diğeri de malum uzun soluklu ve uzun soluklu artçılı yolculuklarda kullanmak üzere aldığım kendi gözümden sakındığım Suzuki bandit 650 s Yaza doğru satmayı planlıyorum bir arkadaşım istiyor yurt dışında yazın kesin dönüş yapıcak o arkadaşıma satıcam gibi görünüyor

aklınızı karıştırmak istemem ama çok temiz ve benimde çok begendiğim makinalardan biri olan GSR 600 düşünürseniz temiz ve ciğerli bir makina var hem naked elbise derdi yok hemde racing serisi GSXR600 den 9 bg az ama 2 si arasında seçim yapıcak olsam elbise sevmediğim icin ve yapısına hayran olduğum icin GSR 600 TERCİH EDERİM

Mekanik sorun açısından ciddi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Hepsi (4 japon marka) görünüşlerinden de dayanıklı sorunsuz aletler. Ben 4 yıl kadar yurt dışında pistlerde motor kullandım. Kawasaki ZX6R (2000 model) ve Kawasaki ZX6RR (2003) kullandım. Ayrıca kardeşimin Honda CBR 600F'ine de epey bidim, ve motorun ciddi hasar gördüğü bir kaza da geçirdim.

4 markanın tüm motorları aslen birbirine o kadar yakınlar ki (aynı yıllarda yapılmış olanlar) arasındaki farkı sadece pist koşullarında ve minimal fark ediyorsunuz. Dolayısıyla bütçenize ve keyfinize uyanı seçin.

Türkiye yol koşullarını düşününce racing konusu bende çekince yapıyor. Pistte kullanmayacaksanız (ben pistte kullanmaya başlayınca yolda kullanmayı bıraktım), daha konforlu ve yine de sportif alternatifler var. Yamaha Fazer gibi. Göründüklerinden de daha fazla sportif aletler. Bir bakmanızı tavsiye ederim.

Yanlız ne yaparsanız yapın full deri kıyafet, deri koruyuculu eldivenler, sırt koruma ve kaliteli bir kask olmadan düşünmeyin derim.

Emrah bey, görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.İnşallah güzel bir makine seçeceğim ve yamaha da fikrim kesinleşti gibi.Racing kullanan bir iki arkadaşım honda ve yamaha da zincir olayının daha az olduğunu söylediler.Zincir derken motorum içinde bulunan zincirler.Dolayısıyla sesin daha az olduğunu söylediler.

Levent kardeşim hakkında en hayırlısı hangisi ise o olsun....................Aldığın zaman fotoğrafları atmayı unutma...

lee33' Alıntı:
Emrah bey, görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.İnşallah güzel bir makine seçeceğim ve yamaha da fikrim kesinleşti gibi.Racing kullanan bir iki arkadaşım honda ve yamaha da zincir olayının daha az olduğunu söylediler.Zincir derken motorum içinde bulunan zincirler.Dolayısıyla sesin daha az olduğunu söylediler.

Takılmamak lazım bu şeylere. Motorun üzerine kapanıp gazı açınca açıkçası airbox dışında birşey duyulmuyor orjinal egsoz varsa. Ha benim gibi Akrapovic filan kullanırsanız zaten kulak tıkaçsız kullanmak çok başağrısı yapıyor. ;D

Size bir de eski günlerden bir kaç resim göstereyim ;D

[attachment=1]

[attachment=2]

03356507

03357410

Emrah bey resimler için teşekkür ederim.Dediğiniz gibi egsoz önemli bir ayrıntı ,zaten alacağım motorda akrapovic mutlaka olmalı yada ben taktırırım.Zaten o ses beni hasta ettiği için race alıcam.Resimlerdeki gibi ancak pistlerde yatmak mümkündür herhalde.Trafikte veya otoyolda böyle yatmak cesaret ister.İnsan ister istemez tekerin tutunması ne zaman biter diye bi korku salıyor içini.En güzeli piste o heyecanı yaşamaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR