Hangi Şişme Yatak Veya Mat?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mcemsah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,931

mcemsah

Ana Kamp
Yer
Sakarya
Telsiz Çağrı Kodu
TA2MCA
Herkese yeniden merhaba.
Loap melbu 3 ile çadır işi tamamdır.:smiley: Sıra geldi çadırın içine sereceğimiz mat yada yatağa.

Her ne kadar kampçılığın doğasına uymasa da eşim ve ben rahatımıza biraz düşkünüz. Bu yüzden 1~1,5 cm'lik poliüretan matların bizi rahat ettireceğini sanmıyorum. Çift kişilik şişme matların fiyatlarının şişme yataklardan daha pahalı olmasından dolayı benim için ibre şişme yataklara kayıyor.

Ufak araştırma neticesinde birkaç fikir sahibi oldum. Piyasaya hakim iki marka var sanırım; Bestway ve İntex. Bazı kullanıcı yorumlarından anladığım kadarıyla düşük fiyatlı modeller icin bestway intex ten daha dayanıklıymış. Aklımda yatak bestway. Bu yatağı yada farklı alternatiflerini kullanan forumdaşlarımın yorumlarına ve tavsiyelerine ihtiyacım var.
-Bu yatak arabalı kampta iş görür mü?
-Bu yatağın yerine tavsiye edeceğiniz uygun fiyatlı başka şişme yatak veya alternatif yatak çözümü var mı?

Tecrübeli kampçılarımızdantavsiyelerini ve yardımlarını rica ediyorum. :smiley:

İyi günler. Çadırınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Biz de 4 kişilik aile olarak bu yaz kullanmak için arpenaz 4.1 aldık. İçine şişme mat veya şişme yatak almayı düşünürken hem fiyatlarının pahalı olması hem de hava kaçırma patlama riskinekarşı sünger almaya karar verdik. 120x200x5 cm ölçülerinde gri süngeri tanesini 35 liraya aldık . Bizim çadırın içini 2 tanesi tamamen kapatacak. Henüz kullanma fırsatımız olmadı 3 hafta sonra kullanıp tecrübelerimi yazarım.

Sisme yatak konusu tamamen ne Zaman kamp yapacaginiz ile alakalidir. Kis sonbahar ilkbahar yüksek irtifa yada yaylada kamp yapacaksaniz şişme yatak tikirdatir adami ama bugunlerden sonbaharın eylul sonuna kadar Deniz kenari yaylada kamp yapicam derseniz is gorur vsvs

Sent by Rider 76

Merhaba "mcemsah",
Tecrübeli kampçı değilim:smiley: ama acizane cevap vereyim.
Daha önce bir indirime denk getirip çift kişilik; Bestway Çift Kişilik Şişme Yatak Set 67374 Fiyatı ile tek kişilik; Bestway Tek Kişilik Tek Katlı Şişme Yatak 67000 Fiyatı olarak yanyana Arpenaz 4.1 içinde kullandık. Çocuklar daha önce evde üzerinde bayağı bir zıpladılar, galiba ellerindeki kalem,oyuncak ile delinme oldu.Kutu içerisinden tamir için küçük yama çıkıyor ama çadır,yatak vb kullanılan Decathlonda satılan tamir kiti almıştım(15 TL civarı). Bununla yapıştırdıktan sonra sorun kalmadı.Ama bunu yatak sönükken yapıştırmak gerekli. Yatakların altına iki gün önce kampta bir kilimde serdim soğugu doğrudan iletmesin diye yani "Rider 76"'nın dediği gibi tikırdatmasın diye:smiley:. Tabi yatakların üstünede büyük bir battaniye serince alt taraf sıcacık oldu;).
"halbay"'ın dediği gibi sünger mantıklı ama kalınlık olarak yatağa (Yüksekliği 22 cm) nazaran yeterli değil gibi,aceba süngere yatınca ne kadar yer ile teması azaltır bilemiycem. Kalın sünger alınsa taşıması problem olur gibi..
Yani riskli ama şişme yatağı tavsiye ederim. Misafirine evdede kullanırsın:smiley:.
İyi kamplar dilerim..

İyi günler. Çadırınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Biz de 4 kişilik aile olarak bu yaz kullanmak için arpenaz 4.1 aldık. İçine şişme mat veya şişme yatak almayı düşünürken hem fiyatlarının pahalı olması hem de hava kaçırma patlama riskinekarşı sünger almaya karar verdik. 120x200x5 cm ölçülerinde gri süngeri tanesini 35 liraya aldık . Bizim çadırın içini 2 tanesi tamamen kapatacak. Henüz kullanma fırsatımız olmadı 3 hafta sonra kullanıp tecrübelerimi yazarım.

Sn halbay, fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Benim de ilk düşündüğüm çözüm sert süngerdi. Her ne kadar arabayla kampa gidecek olsam da sünger bagajda çok yer kaplar diye düşünüyorum. O yüzden bu fikri kenara koymuştum. Belki sünger yatağı hurça koyup elektrikli süpürgeyle çektirilirse hacmi bayağı ufalabilir.

Şişme yatak pek konforlu olmuyor, havasi azalinca hoop gece bir bakiyorsun yere dusmussun,ben hiç rahat edemedim,kışın içindeki hava soğuk olacaktır, üşütür ,

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sisme yatak konusu tamamen ne Zaman kamp yapacaginiz ile alakalidir. Kis sonbahar ilkbahar yüksek irtifa yada yaylada kamp yapacaksaniz şişme yatak tikirdatir adami ama bugunlerden sonbaharın eylul sonuna kadar Deniz kenari yaylada kamp yapicam derseniz is gorur vsvs

Sent by Rider 76
Sn rider76, yorumunuz için teşekkür ederim. Çoğunluk yaz tatillerinde kampa gidebileceğim için soğuktan yana çok problem olmaz diye düşünüyorum.

Merhaba "mcemsah",
Tecrübeli kampçı değilim:smiley: ama acizane cevap vereyim.
Daha önce bir indirime denk getirip çift kişilik; Bestway Çift Kişilik Şişme Yatak Set 67374 Fiyatı ile tek kişilik; Bestway Tek Kişilik Tek Katlı Şişme Yatak 67000 Fiyatı olarak yanyana Arpenaz 4.1 içinde kullandık. Çocuklar daha önce evde üzerinde bayağı bir zıpladılar, galiba ellerindeki kalem,oyuncak ile delinme oldu.Kutu içerisinden tamir için küçük yama çıkıyor ama çadır,yatak vb kullanılan Decathlonda satılan tamir kiti almıştım(15 TL civarı). Bununla yapıştırdıktan sonra sorun kalmadı.Ama bunu yatak sönükken yapıştırmak gerekli. Yatakların altına iki gün önce kampta bir kilimde serdim soğugu doğrudan iletmesin diye yani "Rider 76"'nın dediği gibi tikırdatmasın diye:smiley:. Tabi yatakların üstünede büyük bir battaniye serince alt taraf sıcacık oldu;).
"halbay"'ın dediği gibi sünger mantıklı ama kalınlık olarak yatağa (Yüksekliği 22 cm) nazaran yeterli değil gibi,aceba süngere yatınca ne kadar yer ile teması azaltır bilemiycem. Kalın sünger alınsa taşıması problem olur gibi..
Yani riskli ama şişme yatağı tavsiye ederim. Misafirine evdede kullanırsın:smiley:.
İyi kamplar dilerim..

Sn bozoo, yorumunuz için teşekkür ederim. Alacağım yatağın 100-110 cm civarı olması lazım. Çadırın içinde üst baş değiştirmek için dikilecek alan kalsın istiyorum. Sünger konusunda ise sert sünger kullanılırsa yere temas olmayacaktır ama bu sefer de katlayıp kıvırmak zorlaşacaktır diye düşünüyorum.

Şişme yatak pek konforlu olmuyor, havasi azalinca hoop gece bir bakiyorsun yere dusmussun,ben hiç rahat edemedim,kışın içindeki hava soğuk olacaktır, üşütür ,

Sn omnitemporal, yorumunuz için teşekkür ederim. Herhalde şişme yatakların en büyük sıkıntısı hiç ummadık bir yerde yarı yolda bırakmasıdır. Sanırım şişme yatak alırsam, yatağa takviye olarak altına mat yada ince sünger de almam gerekecek.

Şişme yatak alırsanız da her birey için tek kişilik alın, 2 kisilikte yanınızda yatan kişi gece yatakta döndüğünde öbür kişi yere dusebiliyor

selamlar, bende index iki kişilik şişme yatak var. 7/8 sene kadar kullandık . Yatağın altına ve kendi altınıza bir şeyler sererseniz yalıtım yapılmış oluyor. zaten bahar ve yaz aylarında kullanacağınız için üşütme durumu pek olmaz, tabi kişiden kişiye değişen bir durum.
ama tavsiyem ,şişme deniz yatakları var yaklaşık aynı kalınlıkta ve sağlamlıkta aynı zamanda uygun fiyata :smiley:
hem yer kaplamaz hem gündüz deniz de de kullanabilirsiniz iki işlevli olur :smiley:

Ben bugün hb'den Intex 2 kişilik kamp yatağı aldım. 60 TL. Ürün gelince yorum yaparım. Ancak üç aşağı beş yukarı hepsi aynı gibi bir izlenim edindim.

Şişme yatak alırsanız da her birey için tek kişilik alın, 2 kisilikte yanınızda yatan kişi gece yatakta döndüğünde öbür kişi yere dusebiliyor

Sn omnitemporal, tavsiyeniz için teşekkürler.

selamlar, bende index iki kişilik şişme yatak var. 7/8 sene kadar kullandık . Yatağın altına ve kendi altınıza bir şeyler sererseniz yalıtım yapılmış oluyor. zaten bahar ve yaz aylarında kullanacağınız için üşütme durumu pek olmaz, tabi kişiden kişiye değişen bir durum.
ama tavsiyem ,şişme deniz yatakları var yaklaşık aynı kalınlıkta ve sağlamlıkta aynı zamanda uygun fiyata :smiley:
hem yer kaplamaz hem gündüz deniz de de kullanabilirsiniz iki işlevli olur :smiley:
Sn legolas, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri