Hangi Termos?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janissary Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 171,247
J

janissary

Ziyaretçi
Termos almak istiyorum ama tipine bakarak böyle bir ürünü seçmek mümkün değil. Tecrübe edenlerin sıcak/soğuk performanslarını sormak istedim. Türkiye piyasasında maalesef çeşit çok az gözüküyor. Üç model dikkatimi çekti:

- Salewa 0.50 - 60 TL - http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=83&ProductId=646
- Laken 0.50 - 50 TL - http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=83&ProductId=3533
- Aladdin 0.34 - 25 TL - http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=83&ProductId=648

Yer kaplamaması açısından özellikle düşük hacimli bir termos istiyorum. Soğuk havalarda çayımı kahvemi sıcak tutacak bir termos öneriniz var mı Türkiye'de bulabileceğim?

Etiketler
Ynt: Hangi Termos?

Bence çok fazla araştırmanıza gerek yok tabiki primus lafuma vs.termoslar belki biraz daha iyi olabilir ama onun haricinde herhangi bir süpermarketten alacağınız termosta işinizi çok rahat görecektir.

bende penguen markanın termosları var 0.75 lik ve 1.5 litrelik züccaciyeden bulabilirsiniz ve ben çok memnunum çook uzun süre sıcak kalıyo sevgiler bunların sizin yazdığınız boyutlarında olanlarıda var sanırım

evet canım o termos hatta geceden kaynat suyu koy uyku tulumuna sabaha bayağa çay yapacak ılıklıkta su oluyo onda eğer çayını çoook sıcak içmeyi sevmiyorsan bence gayet yeterli bi termos :D

janissary' Alıntı:
Termos almak istiyorum ama tipine bakarak böyle bir ürünü seçmek mümkün değil. Tecrübe edenlerin sıcak/soğuk performanslarını sormak istedim. Türkiye piyasasında maalesef çeşit çok az gözüküyor. Üç model dikkatimi çekti:

- Salewa 0.50 - 60 TL - http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=83&ProductId=646
- Laken 0.50 - 50 TL - http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=83&ProductId=3533
- Aladdin 0.34 - 25 TL - http://www.kutupayisi.com/Product.aspx?CategoryId=83&ProductId=648

Yer kaplamaması açısından özellikle düşük hacimli bir termos istiyorum. Soğuk havalarda çayımı kahvemi sıcak tutacak bir termos öneriniz var mı Türkiye'de bulabileceğim?
Sn Janissary,
Uzun zaman bende bütçe ayıramadığım için termos işini bu seneye bırakmıştım ve Ocak 2011 de ferrino marka termos edindim.
Soğuk deneyimim olmadı ama sıcak konusunda birazda özenli muhafaza ederseniz, 24 saat sonra, ilk koyduğunuz sıcaklık kadar olmasada, rahatça ağzınıza değdiremeyecek kadar sıcak bir çay içebilirsiniz.Daha önce bende piyasa malı, termoslar kullandım ama yürüyüş ortasında öğlen molasında ılık bir çay içmeme neden oluyordu,Birde şöyle bir örnek vereyim, En son 01.05.2011 Tarihinde yaptığımız yürüyüş sonrası (Sabah 06:00 da sıcak su koydum) saat 18:00 de çay içtiğimizde, Alaaddin marka termos ile bendeki termos arasında ki sıcaklık farkı bariz derecede farklı idi.Bunlar sadece benim gözlemlerim, piyasada Alaaddin, primus vb termoslarında iyi olduklarını biliyorum.
Ayrıca şahsi fikrim yüksek irtifa dağcılıkla ilgileniyorsanız, iyi bir termos almak önceliğiniz olsun.

Merhaba,
Tatonka ve Thermos markalarını da incelemenizi tavsiye ederim.

Neredeyse 20 yıllık tecrübe üzerine yazıyorum.Dünyanın en kaliteli termosları 1.9 litrelik Aladdins Stanley ve 1 litrelik Uno-vac marka termoslardır. Her ikisi de en pahalı ama en kaliteli içi içe çelik ve arada vakumlu termoslardır. ikisini de 20 yıldır kullanıyorum, hala suyu 12 saat aynı sıcaklıkta tutar, dağın tepesinden kayalara atın, hiçbirşey olmaz..Amerikan malıdırlar. Stanley ülkemizde nadir de olsa internette bulunabiliyor ama uno-vac maalesef aradım bulamadım. Ucuz çin mallarından, penguen vs. uzak durun, termos değil pet şişe görevini görürler ancak...

ImagesCABD1DLG

Arkadaşlar Intersport mağazasında Mckinley'nin 0.50 Litre termosunu 24 TL'ye bulup almıştım. Haftasonu deneyim dedim, gayet güzel, güneşli bir bahar gününde sabah koyduğum kaynar su öğle vakti ılımıştı. Kış vakti kullanacak olsam heralde evden çıkmadan soğuyacakmış. Termos diye aldığım şeyin termoslukla uzaktan yakından alakası yok. Mckinley termosları görüp almayı düşünen varsa almasın. Ben gidip iade ettim.

Klasik Dağcılık ve üstü için kullanımda KESİNLİKLE PRİMUS ALMAYIN.

Şu ana kadar 4 ayrı primus 1 lt termos ile 3 ayrı Salewa termos karşılaştırdık. -5 ten -22 ye varan sıcaklık değerlerinde bulunduk. Farklı senelerin termoslarını kullandıki, üretim hatası olmadığından emin olduk.

Primus KESİNLİKLE sıcak TUTMUYOR !!. Çoğu kez aynı suyu tekrar ısıtmamız gerekti. Salewa'da böyle bir problem YOK. Akşam yatmadan önce ısıtılan su ile sabah yapılan çorbanız ılık değil SICAK oluyor, içtiğiniz ÇAY dilinizini YAKABİLİYOR.

Kesinlikle reklam olarak algılanmasın bu tamamen bir ALAN TESTİ'dir. Alaaddin ve diğer markaların dizaynları ve kabalıkları nedeni ile HİÇ satın almadık.

Ayrıca Primuslarda kapak sıkışması problemi olabiliyor. Salewa'da bu daha nadir oluyor. Salewa'nın bahsettiğim serisi ;
big_termos-1-lt.jpg

Konuyu canlandırıyım.

Günlük kullanımda tavsiye edebileceğim, benim de kullandığım marka model Thermos Nissan Backpack bottle

Termosun en iyi yanı tek elle kolayca kapatılıp açılabiliyosunuz.
Bi pet şişeden çok da büyük değil.
500 ml / 16 oz luk kapasitesi var.
Çift katmanlı
18/8 çelik
Capacity: 16 oz
Dimensions: 2.9" W x 2.9" D x 9.3" H

ürününü kutusunda ısı tütma değeri olarak

Sıcak 8 Saat
Soğuk 12 Saat

THE_008_BTL_D.jpg

THE_008_BTL.jpg

Orjinal site linki (videosunu izleyin)

youtube link

http://www.youtube.com/watch?v=uKuayhha0CY

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR