Hangi Yerli Karavan Ve Neden?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,082

Etiketler
Peki 2 buçuk kişi olsak yine Erba 3.75 önerir misiniz? Eşim 4 yaşındaki kızımız için özellikle ayrı yatak olsun diyor ben de zaten kampçıyız çadırda birlikte yatıyoruz karavanda da yatsak olur diyorum. Bu sorum herkese aslında. Tecrübeli üstatlar cevap verebilirse memnun olurum. Siz neler tecrübe ettiniz çocukla ilgili? Yatak ayrı mı daha iyi yoksa birlikte de olsa olur mu?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ranza böyle 40253d262d3f4ac87cb9a0027b4560b4

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu şekilde kaç kiloya kadar taşıyor acaba?

@kemalc

Bende tecrübesiz bir karavanci olarak tercihimi özellikle @AKMühendis Bey'in tavsiyesi ile su mu bu mu derken Guney Bombe'den yana kullandım.

Herşeyden önce Ortiz ile Güney'i kıyaslayamayız bence. Birisi 40 bin TL (ekstralar ile 45 bin TL'yi bulmuyor ve KDV dahil.), diğeri 65 bin TL ve KDV hariç. Arada 25 hatta 30 bin TL fark var.

Guney Bombe'yi teslim alalı iki kamp yaptım 1 ayda. Memnunum. Bizim gibi yılda 1-2 kez uzun, 5-6 kez kısa tatiller için kullanacaksanız çok büyük paralar yatırmaya da gerek yok diye düşünüyorum.

Çok cüzi harcamalar ile dış duş, karavan tipi lavabo ve berber bataryası takımı, karavan tipi dış aydınlatma, sürgülü sineklik ve perde vs gibi karavanı çok daha konforlu ve estetik hale getirebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun kararınız.

@kemalc

Bende tecrübesiz bir karavanci olarak tercihimi özellikle @AKMühendis Bey'in tavsiyesi ile su mu bu mu derken Guney Bombe'den yana kullandım.

Herşeyden önce Ortiz ile Güney'i kıyaslayamayız bence. Birisi 40 bin TL (ekstralar ile 45 bin TL'yi bulmuyor ve KDV dahil.), diğeri 65 bin TL ve KDV hariç. Arada 25 hatta 30 bin TL fark var.

Guney Bombe'yi teslim alalı iki kamp yaptım 1 ayda. Memnunum. Bizim gibi yılda 1-2 kez uzun, 5-6 kez kısa tatiller için kullanacaksanız çok büyük paralar yatırmaya da gerek yok diye düşünüyorum.

Çok cüzi harcamalar ile dış duş, karavan tipi lavabo ve berber bataryası takımı, karavan tipi dış aydınlatma, sürgülü sineklik ve perde vs gibi karavanı çok daha konforlu ve estetik hale getirebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun kararınız.
Ortiz düşünen ben değildim ama yine de yazdıklarınız faydalı oldu teşekkürler. Ben sanırım erba 3.75 siparişimi vereceğim. Kararımı verdim.

Herkese İyi Forumlar, İyi Gezmeler

İlk sahibinden alıp 2 yıldır kullandığım Can Marka özel yapım O1 belgeli karavanımı yeni bir iş kuracağım için satmak durumundayım, malum sarı siteye ilan verip ilgili ilgisiz herkesle uğraşmak yerine forumdan araştıran ve değerini bilecek bir arkadaşın almasını daha çok isterim. Kervan yolda düzülür hesabı alıp 2 yıldır ufak tefek eksiklerini giderdiğim, kendime göre değişiklik yaptığım 5 kişilik yatak kapasiteli, kamp yerleri yerine doğada kamp yapmayı sevdiğimden,duş ve WC si içerisinde yer alan , tüm sistemi 12 voltluk ve dilerseniz 220 voltluk olarak çalışır vaziyette karavanım satılıktır.
IMG 20200903 184823

IMG 20200903 184848

IMG 20200903 185144

IMG 20200903 185314

IMG 20200903 185653

Aldığımda üzerinde bulunan 3 sistem buzdolabı kullanım tarzıma uymadığı ve yeterli performans alamadığım için 12 voltluk buzdolabı ile değiştirilmiş, 185 Watt monokristal güneş paneli takılmış ve aküleri yenilenmiş,30 amperlik şarj kontrol ünitesi ve 850 watt inverter sıfır olarak alınmış (inverter kutusunda ihtiyacım olmadı henüz) lastikleri Haziran ayında sıfır olarak alınmıştır. Devamlı kapalı otoparkta muhafaza edilmiş,vuruğu çürüğü,su alması yoktur, mobilyaları ithal yat malzemesi olan su kontrasıdır , 4,25 metre boyunda 690 kg ağırlıktadır, ilk sahibine kesilen faturası ve ilk sahibinden tarafıma kesilen fatura mevcut, tip onay ve karayolu uygunluk belgesi mevcuttur, römork değil karavandır. Bu boyutta bulamayacağınız ebeveyn yatak odası sürgülü kapı ile ayrılabilir, iki adet 4 kişilik yemek masası çift kişilik yatağa dönüşebilir, katlanıp açılabilir ranza dilerseniz sökülüp çıkarılabilir.Tüm camları orjinal karavan camıdır, tüm camlarında güneşlik, kalın ,nce perdeleri ve sineklikleri vardır, ön tarafta sökülüp takılabilen tentesi mevcuttur, sonradan takma pimapen, sürgülü cam değildir. Koltukların altında eşya gözü, baş üstü dolapları, ve soyunma dolabı mevcututur.Çok dengelidir, frenli dingil ile çekmesi ve kontrolü kolaydır, bu yaz Datça koyları ve büklerinde gezimi sorunsuz tamamladım, o yolları bilenler virajlarını iyi bilir. İçerisinde sunta ,mdf yoktur, suya dayanıklı, nemden etkilenmez ömürlük bir karavandır. Hiç bir masrafı yoktur İzmir Bornova da görülebilir. Alan pişman olmaz.
IMG 20200903 190531
İletişim için numaram 0543 575 00 50 , herkese kazasız belasız hayırlı kamplar dileirm.

IMG 20200903 190353

IMG 20200903 190241

IMG 20200903 184909

IMG 20200903 185759

Herkese İyi Forumlar, İyi Gezmeler

İlk sahibinden alıp 2 yıldır kullandığım Can Marka özel yapım O1 belgeli karavanımı yeni bir iş kuracağım için satmak durumundayım, malum sarı siteye ilan verip ilgili ilgisiz herkesle uğraşmak yerine forumdan araştıran ve değerini bilecek bir arkadaşın almasını daha çok isterim. Kervan yolda düzülür hesabı alıp 2 yıldır ufak tefek eksiklerini giderdiğim, kendime göre değişiklik yaptığım 5 kişilik yatak kapasiteli, kamp yerleri yerine doğada kamp yapmayı sevdiğimden,duş ve WC si içerisinde yer alan , tüm sistemi 12 voltluk ve dilerseniz 220 voltluk olarak çalışır vaziyette karavanım satılıktır. Ekli dosyayı görüntüle 521318
fiyat?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR