harici dijital hararet ve devir saati

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahsin14 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,836

tahsin14

Ana Kamp
Yer
BOLU/MENGEN
Merhaba arkadaşlar
2000 model jlx vitaramın hararet salınımlarını kendi göstergesinden izleyemiyordum.Sesli uyarı yapan bir cihaz araştırıyordum.Geçen hafta bir tane buldum .Bu forumda daha önce değişik model cihazı olan arkadaştan bu cihazı satın aldım.Aracıma monte ettim ,çalıştırdım ve çok hoşuma gitti.Cihaz hem devir saati hemde hararet saati olarak kullanıldığı gibi hem devir hem hararet için max seviye sesli uyarı verebiliyor ve kullanıcı bu seviyeleri kendisi girebiliyor.Araca başka hiç bir şey takılmıyor yada sökülmüyor.Mevcut tesisata kendiniz monte edebiliyorsunuz.Fiyatıda piyasada satılan benzer ama aynı özellikleri bulundurmayan cihazlara göre daha uygun.İlgilenen arkadaşlar için yapan arkadaşın telefonunu ve cihazın görselini ekliyorum.Ek bilgiye ihtiyacı olan olursa bana yazabilir,üşenmem cevaplarım.

DSC00531z

Etiketler
Ynt: harici dijital hararet ve devir saati

unutmuşum
Mehmet ACAR 537 2793056
tahsin14' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
2000 model jlx vitaramın hararet salınımlarını kendi göstergesinden izleyemiyordum.Sesli uyarı yapan bir cihaz araştırıyordum.Geçen hafta bir tane buldum .Bu forumda daha önce değişik model cihazı olan arkadaştan bu cihazı satın aldım.Aracıma monte ettim ,çalıştırdım ve çok hoşuma gitti.Cihaz hem devir saati hemde hararet saati olarak kullanıldığı gibi hem devir hem hararet için max seviye sesli uyarı verebiliyor ve kullanıcı bu seviyeleri kendisi girebiliyor.Araca başka hiç bir şey takılmıyor yada sökülmüyor.Mevcut tesisata kendiniz monte edebiliyorsunuz.Fiyatıda piyasada satılan benzer ama aynı özellikleri bulundurmayan cihazlara göre daha uygun.İlgilenen arkadaşlar için yapan arkadaşın telefonunu ve cihazın görselini ekliyorum.Ek bilgiye ihtiyacı olan olursa bana yazabilir,üşenmem cevaplarım.

İlginç ve önemli aslında....Peki devir i nasıl gösteriyor veya ısıyı nasıl gösteriyor.....Gösterilen değerlerin doğruluğunu nasıl tespit ediyorsunuz..???

Tahsin bey hayırlı olsun cihazınız fiyatı ne kadar birde markası nedir? verileri nasıl ve nereden alıyor acaba

dopamin' Alıntı:
Tahsin bey hayırlı olsun cihazınız fiyatı ne kadar birde markası nedir? verileri nasıl ve nereden alıyor acaba
Aynı cihazın bir üst versiyonu olan yakı tüketimini ölçen twiputer benim araçta mevcut.
Cihaz el yapımıdır.
Isıyı aracın kendi ısı sensöründen, deviri enjektörden ölçüyor.

S.A.ahali faydalı bir paylaşım.takkipteyim.iyi işler ve sağlıklar dilerim.

http://www.maxigauges.com/

Daha fazlasını isteyenlerde buraya bakabilir.
bu işlere kafa yormuş bir türkün sitesidir

veteriner' Alıntı:
Aynı cihazın bir üst versiyonu olan yakı tüketimini ölçen twiputer benim araçta mevcut.
Cihaz el yapımıdır.

Abtullah araç karbüratörlü enjektör yok neresine bağlıyacaz o zaman prospektüsünde yazar mı?

Benden önce Abdullah Bey cevaplamış sağolsun.Kendisi bana bu cihazı öneren arkadaşımızdır zaten,teşekkür ediyorum.
veteriner' Alıntı:
Cihaz el yapımıdır.

cihaz 84 tl
taksitlede satılıyor.
malum sitede ilanı vara yada telefonla direk sipariş verebilirsiniz
tel no yazmıştım
dopamin' Alıntı:

herkese merhaba,
konuda bahsedilen cihazın tasarımcısıyım.
otomotiv sektörüne servis tezgahları üreten bir fabrikanın arge sorumlusyum (yazılım/elektronik)

aynı zamanda çeşitli araç içi sürüş destek cihazı tasarımları üzerinde çalışıyorum.
ve bu tasarımları hobby/butik üretim tarzında ürün haline getirip istekli arkadaşların kullanımına sunuyorum.

konuda bahsedilen cihaz ismi TWI-TACHO dur.
devir ve motor ısısı ölçümü yapar.
devir bilgisini enjektör yada ateşleme bobinin - ucundan alır.
ısı bilgisini ecu lu araçlar için hararet sensörü kablosundan alır. (cihazın orjinal ısı sensörü kullanılır)

ayrıca TWIPUTER isimli birde yol bilgisayarı tasarımım mevcuttur.

isimlerinin öneklerinden da anlaşılacağı gibi, cihazları ilk olarak twingo lar için tasarlayıp ürettim, sonrasında gerekli şartları taşıyan farklı araçlardada kullanılmaya başlandı.

halen 7 ülkede 100 ün üzerinde twingo fun ı tasarımlarımı kullanmaktadır.

tasarımlarım hakkında detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar bana mesaj yoluyla ulaşabilirler..

tasarımlardan örnekler:

http://www.youtube.com/watch?v=MedgdbtqqIM (üretimi var)
http://www.youtube.com/watch?v=48bQXnmSWY8 (üretimi var)
http://www.youtube.com/watch?v=_9s38mERIv0 (arge aşamasında)
http://www.youtube.com/watch?v=YdGTrdEdY-4 (arge aşamasında)

Mehmet ACAR (yaş:36 İZMİR)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR