HARİTA (1/25.000)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isasoydan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,900

isasoydan

Kamp II
Yer
Viyana
Arkadaşlar, Haziran-Temmuz gibi bir gece iki gündüz bir orman içi intikal yapacağım. Ortalama düşündüğüm mesafe 25km (orman içi)
Düşündüğüm iki yer var Yenice ormanları yada Yuvacık civarı. Ve buralar için 1/25.000 lik bir harita arıyorum.
Bulabileceğim yer konusunda bilgisi olan veya elinde mevcut olan arkadaşlarımız varmı.

Etiketler
Ynt: HARİTA (1/25.000)

Arkadaşım,

Türkiye'de 1:250 000 den küçük haritalar yasaktır. Elinde bulurlarsa başın derde bile girebilir. !!! Devletten başka defneciler de elinde harita olanların peşine de düşer !! Bazen ciddi sorun olabiliyorlar.
(Dağcılarda zirveler için birşeyler olabiliyor)
Ben elimdeki 1:250 000 lerden 1:25 000 pafta çıkarıyorum. İzohipsler ve kaynaklar falan belli oldukça işe yarıyor.
Yenice tarafları için iyi bir kitap (internette yenice.gov.tr ye bak, bendekinin sıkıştırılmışı bile 7,5 Mb, Yuvacık için belediyenin yayınladığı kitap var ama parkurların dışında birşey göstermiyor ve izohipsler yok, sana faydalı olacağını sanmıyorum)
Bulabileceğin en küçük ölçekli harita MSB Harita Genel Komutanlığından alabileceğin 1:250 000 lik hava haritalarıdır.
Tanesini 50 TL ye (Türkiye'nin tamamı 70 pafta) CD de TIF formatta veriyorlar.
Tel : 312 595 22 28-29
Hakan Assubay (hala oradaysa)

Belki bunları zaten biliyorsundur.
Öyle ise ukalalığımın kusuruna bakma.
532 485 71 95

Doğan Çelen

Estafurulllah, ukalalık nedemek. Sonuçda burası bilgi paylaşım yeri :smiley:

Evet dediklerinizden haberdarım. Fakat olurya..... düşüncesiyle bir sorayım dedim.
Temin edeceğimi düşündüğüm yerler var ama dediğim gibi yinede bir sorayım dedim buradan.

Yenice belediyesininkine bakmıştım ama işime yarayandan değil malesef.
izohips şart biliyorsunuz.
1/250000 intikalde işe yaracak bir ölçek değil dir malesef.

doğan çelen' Alıntı:
Arkadaşım,

Türkiye'de 1:250 000 den küçük haritalar yasaktır. Elinde bulurlarsa başın derde bile girebilir. !!! Devletten başka defneciler de elinde harita olanların peşine de düşer !! Bazen ciddi sorun olabiliyorlar.
(Dağcılarda zirveler için birşeyler olabiliyor)
Ben elimdeki 1:250 000 lerden 1:25 000 pafta çıkarıyorum. İzohipsler ve kaynaklar falan belli oldukça işe yarıyor.
Yenice tarafları için iyi bir kitap (internette yenice.gov.tr ye bak, bendekinin sıkıştırılmışı bile 7,5 Mb, Yuvacık için belediyenin yayınladığı kitap var ama parkurların dışında birşey göstermiyor ve izohipsler yok, sana faydalı olacağını sanmıyorum)
Bulabileceğin en küçük ölçekli harita MSB Harita Genel Komutanlığından alabileceğin 1:250 000 lik hava haritalarıdır.
Tanesini 50 TL ye (Türkiye'nin tamamı 70 pafta) CD de TIF formatta veriyorlar.
Tel : 312 595 22 28-29
Hakan Assubay (hala oradaysa)

Belki bunları zaten biliyorsundur.
Öyle ise ukalalığımın kusuruna bakma.
532 485 71 95

Doğan Çelen

isasoydan' Alıntı:
Arkadaşlar, Haziran-Temmuz gibi bir gece iki gündüz bir orman içi intikal yapacağım. Ortalama düşündüğüm mesafe 25km (orman içi)
Düşündüğüm iki yer var Yenice ormanları yada Yuvacık civarı. Ve buralar için 1/25.000 lik bir harita arıyorum.
Bulabileceğim yer konusunda bilgisi olan veya elinde mevcut olan arkadaşlarımız varmı.
1:100.000 ölçekli rus işinizi görürse http://en.poehali.org/maps?sort=created_at&view=full_list&click_latitude=0&click_longitude=0&geo=&scale=100k iyi çalışmalar.

1:25.000 haritalar kanunen yasak değil ama bulunamıyorda. Birkaç yıl öncesine kadar yasaklı idi. Şimdilerde Askeriyeden veya haritacılar odalarından vs temin edilebilir. Kanunen bir mahzuru kalmadı. Zaten Google maps ve ınternet döneminde bir anlamıda kalmadı.

1/25.000 haritam var elimde,sana da yardımcı olabilir fakat Uludağ, Bursa, Kütsahyayı kapsıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR