Hatay'dan Berlin, Amsterdam, Paris'e Arabayla Üç Başına

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasarergun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,512
şu rusya vizeyi kaldırsa:smiley:) acaba ukrayna dan rusya ya geçiş var mı. yoksa sınırlar savaş durumunda mı ? sorular hep kafamda... yoksa program net ve hazır. burdan direk burgas, varna üzeri köstence.. ordan odesa, sivastapol, krasnodar, soçi , sohum (buraya da galiba giremeyiz, gürcistanla sorunlu alan), poti ve kobuleti de deniz keyfi sonrası rize:smiley:)
oy oy oy. putin'i seviyoruz değil mi :smiley:

Sent from my MI 6 using Tapatalk

"ben moldova gagauz yeri rotasını 2 sene önce yapmiştım. bugün öğlen havaalanından rotayı çekyaya çevirdim, fransa bitti almanyadayım. belarus ve ukraynadan sonra bulgarlara bulaşmadan romanya, macaristan, sırbistan, makedonya, yunanistan yapacağım"

Bulgaristan sıkıntısı veya Bulgaristandaki sıkıntı nedir acaba?
ben hiç bir ülkenin koyduğu kuralı çiğnemem. kural sorgulamam. sadece uyarım. ama bulgarlar beni bile çileden çıkarttılar. nerede türk plakalı araba görseler durdurup rahatsız ediyorlar. ben 1000 km fazladan yol teperim ama o köpeklerle de muhatap olmam. o kadar diyeyim. yani işin özü çalı dolaşıyorum bulgarla dalaşmaktansa.

Yaşadıklarınız hakkında zıtta bir şey söylemeyecegim.
Ben kendi aracımla yani Türk plakalı aracımla çok sık girip çıkıyorum.Bana bu güne kadar bir kere musallat oldular.Gece vakti Burgazdan Kırcaaliye gidiyordum kontrol bahanesi ile durdurup açıkça rüşvet istediler bende açıkça vermeyecegimi söyledim yaklaşık 3-4 saat kadar oyaladıktan sonra haydi git dediler.
Pek çok kere görevli polislerin önünden geçtim hatta yol sordum tek yaptıkları ön camın sağ alt köşesinde vinette pulu varmı ona bakmak oluyordu.
Benim araba görüntü olarak bakımsız gariban arabası galiba birazda arabanın o anki görüntüsüne vede arabanın satış değerine bakıp içindekini rahatsız edelim mi diye karar veriyorlar.
Haaa bir şey daha var.Bulgaristanda gece olup el ayak çekildiği zaman arabanla bir yere gitmeyeceksin.Gündüz gayet efendi olan bulgar trafik ve gümrük muhafaza polisleri gece olunca kurt adam kesiliyorlar.
Bir ara Gürcistanda böyle imiş.
Saygılar

resimleri ekleyeyim yazılar gelince A75467828d7fccca4731be46aa7fb889 1bf4abc8e12432e772c1447d846652d2 75ce9659311c7653be144814945ca6e6 B0af86fd54f30c2997ce7e272ff400f7 21f4d700be8ed35cf63012680a4ea70e Efc9df720264b0bf15f26368493eaace

gezinizi ilgiyle takip ediyoruz. Karl Voyy Atatürk'ün böbrek rahatsızlığı nedeniyle 1918 yılında 1 ay kaldığı şehir. orada Atamızın kaldığı otelde Atatürk'e ayrılmış bir bölüm var. Atatürk'ün kaldığı odayı şu an müze yapmışlar. inşallah burayı gezmişsinizdir ve resimlerini paylaşırsınız

hayalini herzaman kurduğum ama henüz yapmak için fırsat bulamadığım birr gezi olmuş sizinki.tebrik ederim.paylaşım içinde tşk.
herşey hayalini kurmakla başladı bende. bugünden geci yok, açın yandex haritaları, çok bacaklı hayali rotalar oluşturun. tarih belirleyin, booking.com dan otel ya da daire bakın, yakıt fiyatı bakın. sonra bir bakmışsınız yollardasınız…

hayal etmeyen yaşayamaz

Yaşar hocam bunu rapora dökelim :smiley: Özellikle Romanya Sırbistan geçisinizi merak ediyorum. Çok özledim Varsac taki pasaport polislerini hahaha :smiley:)
elim rahatlasın detaylı rapor yazacağım, bu sefer ukraynadan macaristana geçtim, çok istememe rağmen romanyaya giremedim ama sırbistana iki kez girdim ve belgradda bir gece kaldım. hiç sorun yaşamadım. sorunu bir ab ülkesi olmasına rağmen araba ruhsatına 1 saat elindeki normal feneri tutup sahte :smiley: bu diyen polonya sınırında yaşadim. ama o salağın şahsi ve fevri yaklaşımını ne ab ne de polonya'ya mâl etmem mümkün değil.

Varsac dan giriş rahat çok sıkıntı olmuyor zaten ordaki kontrolcüler baya Türk seviyorlar, ama Nişten sonra Makedona geçerken yada tam tersi Makedondan Sırba girerken aynı değil. İki kez geçtim ikisinde de sorun yaşadım . Birinde trende herkesin içinde valizlerimi boşaltıp köpekle kontrol ettiler. Koca trende sadece bana :smiley:

gece karlovy vary'de kaldık, yolu çekya'dan geçen herkes burada en az 1 gece geçirmeli. fiyatlar uygun, ister otelde kalin ister daire kiralayın. tavsiye edilir. hatıra eşyası olarak sıcak su içilen güzel porselen kaplardan alabilirsiniz ama şart değil isterseniz siz cam bir şişeye doldurup sıcak suyun keyfini çıkartın. Ekli dosyayı görüntüle 513232Ekli dosyayı görüntüle 513233Ekli dosyayı görüntüle 513234

merhabalar arkadaşım okudum gezinizi supersin Sizden ricam Mersin’den Almanya’ya araba ile gitmek istiyorum. Yardımınızı rica edeceğim. Dil bilmiyom yeşil pasaportum var . Berlin e gidecem. Bana rota çizseniz ve nerelerde kalmamı tavsiye edersiniz tek yolculuk yapacam. Geze geze gitmek istiyom hangi şehirlerde kalmalıyım ? Bu gibi bilgiler verirseniz mutlu olurum saygılarımla
gece karlovy vary'de kaldık, yolu çekya'dan geçen herkes burada en az 1 gece geçirmeli. fiyatlar uygun, ister otelde kalin ister daire kiralayın. tavsiye edilir. hatıra eşyası olarak sıcak su içilen güzel porselen kaplardan alabilirsiniz ama şart değil isterseniz siz cam bir şişeye doldurup sıcak suyun keyfini çıkartın. Ekli dosyayı görüntüle 513232Ekli dosyayı görüntüle 513233Ekli dosyayı görüntüle 513234

merhabalar arkadaşım okudum gezinizi supersin Sizden ricam Mersin’den Almanya’ya araba ile gitmek istiyorum. Yardımınızı rica edeceğim. Dil bilmiyom yeşil pasaportum var . Berlin e gidecem. Bana rota çizseniz ve nerelerde kalmamı tavsiye edersiniz tek yolculuk yapacam. Geze geze gitmek istiyom hangi şehirlerde kalmalıyım ? Bu gibi bilgiler verirseniz mutlu olurum saygılarımla
cemal bey selamlar,

size özelden numaramı gönderdim, telefonla konuşalım, önceliklerinizi belirlersek rota en kolay şey.

Herkese Selam, 1 Haziran'dan (2019) başlamak üzere ilk 15 günlük rotası Hatay, Edirne, Belgrad, Budapeşte, Prag, Berlin, Amsterdam, Ghent, Paris şeklinde palnladığımız gezi notlarını büyük ihtimalle ben araba kullanırken eşim benim yerime girecek. Bolca fotoğraf paylaşırız diye umuyorum. Aracımız daha önceki Hatay-Riga için kulanıdğımız 2010 Ssangong Kyron. Öncelikle aracın tüm bakımları ve olası problem çıkartacak yerlerine kontroller yapıldı. Kaskonun yurtdışı zeyli yapıldı, tüm dünyada geçerli yeşil sigorta yapıldı, seyahat sağlık sigortalarımız yapıldı. Bu kez de sabit bir rota ve plan dahilinde hareket etmeyeceğiz. Kalmak için en yakın şehirdeki günlük kiralık evlerden faydalanacağız. Berlin, Amsterdam ve Paris'te kalışlar en az 3-4 gün olacak diye planladık ama şehirlerin merkezinde kalmak yerine şehir dışında tren istasyonlarına yakın yerlerden ev kiralayıp aracımızı istasyona bırakıp (tabi ücretisz park yeri olmak kaydıyla) şehre haftalık ya da 3 günlük biletlerimizle gidip gelmeyi planlıyoruz. Güzergah ve uzun kalınacak 3 şehir için gezilecek yer önerilerinizi bekleriz.

Rota yaklaşık 10 000 km. Ben Paris sonrasında eşim ve oğlumu THY ile gönderdikten sonra tek başıma döneceğim. Onbeş günlük dönüş rotası ile ilgili en ufak bir fikrim ve planım yok. Ancak bu kez Polonya'nın kuzeyini, Belarus'un doğusunu ve Ukrayna'nın doğusunu geçip Moldova, Romanya şeklinde bir plan olabilir (Rusya vizem yok, vize için pasaportumda sayfa da kalmadı o nedenle bir muzice olur da Rusya vizeyi kaldırırsa araya Moskova ve Nizny Novgrad, Rostov on Don da girecek). Nasıl olduğunu hep beraber göreceğiz. Dualarınızı eksik etmeyin.

Merhaba. Bende 2014 yılın da Kyron la güneyden yunanistan makedonya arnavutluk karadağ bosna hersek hırvatistan slovenya avusturya italya isviçre ispanya madrid oradan kuzeye çıkıp fransa belçika hollanda almanya macaristan sırbistan bulgaristan üzerinden 28 günde dolaşıp gelmiştim. Kyron beni ne yordu nede üzdü. sadece almanya da far ampülünü değiştirdim.

Merhaba. Bende 2014 yılın da Kyron la güneyden yunanistan makedonya arnavutluk karadağ bosna hersek hırvatistan slovenya avusturya italya isviçre ispanya madrid oradan kuzeye çıkıp fransa belçika hollanda almanya macaristan sırbistan bulgaristan üzerinden 28 günde dolaşıp gelmiştim. Kyron beni ne yordu nede üzdü. sadece almanya da far ampülünü değiştirdim.
wow, supermis. toplam km ne kadardı?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"ben moldova gagauz yeri rotasını 2 sene önce yapmiştım. bugün öğlen havaalanından rotayı çekyaya çevirdim, fransa bitti almanyadayım. belarus ve ukraynadan sonra bulgarlara bulaşmadan romanya, macaristan, sırbistan, makedonya, yunanistan yapacağım"

Bulgaristan sıkıntısı veya Bulgaristandaki sıkıntı nedir acaba?
Bulgaristan'da hırsızlık olayı çok oluyormuş. Gurbetçi vatandaşlarımız bu konuda çok muzdaripler. Ben ve eşim ile 7aralık 2019 günü fransa'ya hareket etmeden önce Kapıkule'de kime sorduysam kesinlikle otobandan ayrılmadan ve tüm bulgaristanı gündüz geçmemizi söylediler yakıt almak için girdiğinizde bile bir kişi arabada kalarak emniyeti sağlamayı söylediler. Yoksa aracınızı soyup soğana çeviriyorlar dediler. bende sırp'a kadar hiç durmadım. Fransa'da bir gurbetçi vatandaşımız Türkiye'ye ziyarete giderken otobanda bazı yerler yapım aşamasında kapalı olduğu için şehir içine girmek zorunda kaldıklarında size yol gösterme bahanesi ile çıkmaz sokaklara yönlendirmeye çalışmışlar. Kısacası soymak için her yolu deniyorlar. Çok dikkatli olmalı sevgiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR