Hayat Gezince Güzel-20-

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mesut hoca Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,213

mesut hoca

Kamp I
Yer
eskişehir
SELAM ARKADAŞLAR! Bu gün eskişehirden yola çıkarak Kütahya daki köyüme gittim, aslında amacım geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz amcamızın mezarını ziyaret etmekti, dolayısıyla aynı mezarlıkta yatan dedelerim ve ninelerimin de mezarlarını ziyaret edip, bir yasin okumak, ve fatiha okumaktı, tesadüf ki köyümüzün yardımlaşma derneği de köyümüzde şenlik düzenlemiş ve burayada iştirak etmiş oldum, bu geziyi bana arkadaşlık eden kayın biraderimle birlikte gerçekleştirmiş oldum , 26.07.2015 sabah saat 08:00 civarında yola çıktım

Önce benzinimi alıyorum ,

Bu gün söz verdim kendime her gördüğüm dağ çeşmesinden su içeceğim (şifa)olur diye

Motoru alalı 2 haftayı geçti, 13 litrelik depoya sahip olan inazuma ile 100 km re de 3.5 litre yakıyor, göstergede benzin al ikazı gelince, 3 litre benzinin olduğunu kitabında okumuştum, yani 10,5 litre ile 300 km yol gidiliyor,demekki 1 litre ile 28-30 km yol gidiliyor,

Kütahya’ya geliyorum,

Köye doğru yola çıktık, Kayın biraderim KADİR abim, ilk kısa molamız, acelemiz yok, sonuçta gezmeye çıktık değilmi , hani derler ya , yaz var, kış var aceleye ne iş var, geze geze gidiyoruz işte,

Dedik ya her çeşmeden su içeceğiz diye, bu sene kış çok oldu her yerde gürül gürül su akıyor maşallah,

Maşallah ne manzaralar var be ,doğanın tüm görselliğinin içerisinde bizde varız diyoruz,

Asıl amacımız olan mezarlık ziyaretini gerçekleştiriyoruz, burada hem dinleniyor hem de
Görevimizi yerine getiriyoruz,ALLAH tüm ölmüşlerimize rahmet eylesin !

Şenlik alanından görüntüler….

Şapkalı olan köyümüzün muhtarı, sağ olsun çalışkan bir büyüğümüz,

Yaklaşık 15 yıldır gömediğim çocukluk arkadaşım HASAN HÜSEYİN MOLLA ,kendisi gurbetçi almanyada yaşıyor, eee yıllar hepimizden birşeyler almış gidiyor, yaşlanıyoruz galiba,

Kıl çadırda biraz keyif yapalım, nede olasa bende bir yörüğüm (kan çekiyor işte )

Burasıda rahmetli dedemin evi (nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun)

Cami çeşmesini muhtar yeni yaptırdı ,iyi işçilik yapmışlar,

Aynı zamanda caminin minaresini de yeni yaptılar ve bu gün bu minarenin açılışı da vardı,

Bu çeşmede ,1841 yılında kurulan köyümüzün adını aldığı çeşme AKOLUK ÇEŞMESİ, muhtar burayıda restore ettirmiş, emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun, samimiyetle söylüyorum su o kadar soğuk ki elimi 1,5 dakika bile altında tutamıyorum,

Buralarda helikopter böceği diyorlar,güzel bir böcek!

Bu akan suyun ne olduğunu çözemedim,galiba 2-3- km ileride organize sanayii var oradan geliyor olabilir (inşallah arıtılmıştır)

Arkadaş bir diken bu kadar güzel olur mu ?

Bu da bizim en meşhur olan VAZO’ muz,

Eskişehir’e dönüyorum yavaş yavaş,

Kütüğe bak arkadaş motordan bile çok büyük,

Porsuk barajı’nın yanında’da bir resim alalım,

Vayyy be,sabahın 8 inde evden çıkmıştım akşam 20:48 olmuş demek ki 12 saat’tir geziyormuşum,
BİTTİ, bir dahaki gezide görüşmek üzere, --HAYAT GEZİNCE GÜZEL-- Saygılar…

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR