Haziranda Likya Yolu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Rigor Mortis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,529

Rigor Mortis

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar. Haziran 20 civarında likya yoluna çıkmayı düşünüyorum ve yolu tamamlamayı hedefliyorum ancak sıcaklığın çok yüksek olduğu bir dönem olduğu için ekstradan verebileceğiniz tavsiyeler var mıdır? Günün ortasında (12-4 arası) yürüyemezsem, çok fazla vakit kaybetmiş olacağım büyük ihtimalle ve tahminimden çok daha uzun sürecek yol.

Etiketler
Merhaba.... Bence trekking için yaz aylarının da avantajları var. günlerin uzun olması ve güneşli hava insanı doğa için teşvik ediyor. Onun dışında bildiğim kadarıyla avlanma konusundaki sınırlamalar, yaz aylarına denkgeliyor. ayrıca hayvanlar da fazla aç olmadığı için daha sakin oluyormuş.

"Doğada tek başına" diye bir program vardı. orada Serdar Kılıç, bu tarz havalarda ihtiyar bir adam gibi yürümek gerektiğini anlatıyordu.
özetle; yavaş ve sakin yürünmeli, çok mola verilip kısa aralıklarla su içilmeli ve geniş şapka kullanılmalı.

Uzun bir aradan sonra merhabalar bahsi geçen Likya Yolunu kısa süre önce baştan başa solo olarak yürüdüm.(Şubat -Mayıs)arası..Haziran ve sonraki daha sıcak aylarda da yürünebilir,ancak kesinlikle gerekli ekipmanlarınız eksiksiz olarak yanınızda bulunmalı.İki parkur arasında ki su kaynakları hakkında yeterli bilgi alıp ona göre yeterli su alınmalı.Yaz aylarında minumum 3 litre su bulundurmalısınız.sağlıklı keyifli yürüyüşler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri